Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Foto: Profimedia
ctk.cz,

ČTK se stala terčem útoku hackerů. Ti tvrdí, že ukradli hesla

Veřejnoprávní tisková agentura se v minulých dnech stala terčem útoku hackerů. Ten poslední z noci na středu byl nejvážnější, omezil dostupnost webových stránek. Agentura v tuto chvíli neumí vyvrátit tvrzení útočníků, že ze serverů společnosti stáhli data a přístupová hesla.

Podle interního mailu, který má redakce HlíádacíPes.org k dispozici, bylo útoků víc a odehrály se v několika posledních dnech. Zpravodajský servis a jeho dodávka klientům ohroženy nebyly, cílený útok však v noci na z úterý středu chvílemi omezil dostupnost některých webových stránek agentury.

„Bohužel také zatím nemůžeme vyvrátit tvrzení hackerů, že stáhli z našich serverů data a hesla. Pokud k tomu došlo, jedná se pravděpodobně o hesla části registrovaných uživatelů Fotobanky,“ píše se v mailu. Administrátoři ujišťují, že hesla jsou uložena v šifrované podobě a pravděpodobnost přímého ohrožení vnitřní sítě je nízká. „Nelze ale vyloučit, že stažená hesla lze prolomit cíleným útokem,“ varuje administrátor.

ctk

©©

ČTK zároveň ujišťuje odběratele, že na webových serverech neukládá žádné citlivé údaje zaměstnanců ani smluvních partnerů, taková data tedy zcizena být nemohla.

Situaci agentura řeší ve spolupráci s externím partnerem. „Zablokovali jsme adresy, ze kterých byly útoky dosud vedeny, analyzujeme uložené záznamy a v nejbližší době zavedeme některá opatření, která by měla riziko dále snížit,“ uvádí interní materiál. Klienty Fotobanky, které útok mohl zasáhnout, bude prý agentura vhodným způsobem informovat.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře