Češi volají po vraždách svých spoluobčanů i deportacích na Sibiř. S pomocí ruské tajné služby

Napsal/a Roman Máca 15. dubna 2020
FacebookTwitterPocketE-mail

Přesunutí sochy maršála Koněva z Prahy 6 vyvolalo pozoruhodné reakce. Jak dokazuje pohled do dění na tuzemských sociálních sítích a některých webech, pseudovlastenci volají i po akcích ruských tajných služeb na území České republiky, po vraždách českých občanů či jejich únosu do Ruska.

Proruští aktivisté nejprve začali vyzývat tzv. vlastence, aby hromadně psali na ruskou ambasádu slova podpory a podepisovali petice požadující oficiální omluvu ČR Rusku. Vzápětí byl v Rusku připraven návrh zákona, který má i retroaktivně (k přemístění došlo dříve, než zákon vstupuje v účinnost) umožnit přeshraničně stíhat osoby zodpovědně za přesun Koněvovy sochy.

Lid vzývající Rusy

Nový ruský zákon s nadšením vítají proruští aktivisté a jejich cílová skupina z řad českých pseudovlastenců. Nyní si tak podle nich Rusové konečně posvítí na naše občany, kteří se provinili tím, že jednají v rozporu se zájmy Kremlu. Rusové je tak prý přísně potrestají.

Kupříkladu uživatel Facebooku Jiří Kůrovec by se nedivil, kdyby Rusko poslalo své agenty, aby popravili starostu Prahy 6 Ondřeje Koláře a pražského primátora Zdeňka Hřiba. Podle Blanky Jeřábkové by si ještě Rusové měli došlápnout na starostu pražských Řeporyjí Pavla Novotného.

Lubomír Václavek žádá pro starostu Prahy 6 „trest nejvyšší“. Miroslavu Novákovi by nevadilo, pokud by Koláře i Novotného unesla ruská rozvědka a v Rusku oba postavila před soud. Pak se má podle něj dít vůle boží a Putina.

Honorata Taislová požaduje Kolářovo odstranění a Milan Netrh upozorňuje, že ruské speciální jednotky pracují i v civilu. Podle Karla Boušky má být Kolář předán ruské ambasádě s tím, že ta si již s jeho transportem před soud do Moskvy poradí.

Pavlína Michalská chválí Putina a doufá, že až si pro starostu Prahy 6 Rusové přijedou, bude u toho TV Raptor (propagandistický projekt provozovaný proruským aktivistou Žarkem Jovanovičem). Miloslav Korynta volá po tom, aby byl Ondřej Kolář transportován na Sibiř a oběšen.

Zdroj: Facebookové profily Žarka Jovanoviče a jeho Raptor TV.

Výčet podobných příspěvků není pochopitelně kompletní a jedná se pouze o ukázku. Diskuse v tomto duchu (včetně volání po vraždách a únosech do Ruska) včetně specifické „vlastenecké“ úrovně češtiny panuje i na tzv. proruských webech, obdobně zaměřených stránkách na sociálních sítích a na samotných profilech tzv. aktivistů.

A právě tzv. proruští aktivisté sehrávají významnou roli při roztleskávání pseudovlastenců. V kauze Koněva jsou nejviditelnějšími Jiří Černohorský a Žarko Jovanovič. Černohorský (na fotografii níže – spodní řada, první zprava) a Jovanovič (spodní řada, druhý zleva) ve volebním štábu Miloše Zemana:

Zdroj: Aktuálně.cz

Plné klávesnice kolaborace

Jiří Černohorský je známá postava české extremistické scény. Sám sebe označuje za vlastence. Dlouhodobě volá po vraždách českých politiků a pravidelně je zatýkán policií, například na demonstraci antisemity Adama Bartoše, či v roce 2015, kdy se pokoušel s rozvášněným davem vzít útokem Úřad vlády ČR. Černohorský rovněž věří proruským dezinformacím a sám je aktivně šíří. V případě koronaviru hlásá, že jde o biologickou zbraň.

Tento „aktivista“ se rovněž proslavil opakovaným strháváním plachty ze sochy Koněva. Po přemístění sochy nabádal své fanoušky, aby hromadně psali na ruskou ambasádu. Představme si, jaká by se strhla mela, pokud by někdo z opačného tábora nabádal k psaní například na americkou ambasádu. Pseudovlastenci by pak měli plné klávesnice slov o kolaboraci a vlastizradě a žádali by trest smrti. Psaní na ruskou ambasádu je ale z „vlasteneckého“ úhlu pohledu samozřejmě v pořádku.

Jiří Černohorský rovněž kandidoval za Stranu práv občanů a později jako lídr kandidoval za marginální prokremelskou stranu Aliance národních sil. Dlouhodobě se nachází v dluzích, jsou proti němu vedené exekuce a jen u Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra České republiky na zdravotním pojištění vytvořil dluh přesahující sto tisíc korun.

Z dostupných zdrojů rovněž můžeme dohledat, že Černohorského podporuje Ruská federace skrze Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR (ruská státní organizace). Další příklad ruské podpory Černohorskému například zde.

Jinými slovy, Ruská federace podporuje českého extremistu, který volá po vraždách českých politiků. Jak dokazuje tento výstup Jiřího Černohorského na demonstraci Proč? Proto! 11. května 2017 v Praze:

Poněkud paradoxně se pak jeví, když Ruskem podporovaný český „vlastenec“ a „aktivista“ Černohorský odsuzuje právě za vlastizradu a kolaboraci k trestu nejvyššímu české politiky Ondřeje Koláře a Pavla Novotného.

A podpora nacismu? Ta do roku 1941 šla docela dobře právě Sovětskému svazu, s jehož vlajkou se Černohorský na veřejnosti rád objevuje.

Zdroj: Facebook Jiřího Černohorského

Omluvte se Ruské federaci!

Podobným „vlastencem“ a „aktivistou“ je i Žarko Jovanovič. Ten rovněž pořádá různé demonstrace. Aktivní je i online a provozuje internetovou Raptor TV, která často přenáší akce extremistů a proruských spolků u nás i v zahraničí. V roce 2018 Jovanovič za uskupení Zemanovci kandidoval na pražský magistrát.

Za přesun sochy tento český „vlastenec“ a „aktivista“ požaduje od ČR oficiální omluvu Ruské federaci. Své věrné pseudovlastence pak roztleskává tezemi typu, zda starostu Koláře čeká stejný osud jako nacistického zločince Adolfa Eichmanna. Ostatně výše uvedený přehled komentářů pochází právě z jeho profilu a ze stránky jím provozované Raptor TV.

Zdroj: Facebook Žarka Jovanoviče

Pro historickou souvislost připomeňme, že Adolf Eichmann byl jedním z hlavních organizátorů holokaustu a nesl velký podíl na vraždě mnoha milionů lidí. Po válce byl izraelskou tajnou službou dopaden v Argentině a převezen do Izraele před soud. Následně byl popraven.

Přirovnávat přemístění sochy, učiněné na základně transparentního rozhodnutí zastupitelstva městské části, k Eichmannově zodpovědnosti za vraždy milionů lidí mluví samo za sebe. Podobně jako „nápad“, aby na území ČR ruské tajné služby zabíjely nebo unášely české občany.

I „vlastenec“ a „aktivista“ Jovanovič se mimochodem nachází v obdobné finanční situaci jako Černohorský. Je totiž od roku 2010 v mnohamilionové insolvenci. „Žádný oficiální příjem, co já vím, nemá. Otázkou pro mě tedy stále je, z čeho žije,“ řekl portálu Aktuálně.cz Jovanovičův insolvenční správce František Červenka.

Za zmínku stojí, že podobní zkrachovalci jsou pro Rusy atraktivním cílem a není obtížné je naverbovat. Vzpomenout tak můžeme na případ rovněž zadluženého Ladislava Kašuky, který pro své ruské mecenáše organizoval demonstrace či psal články. V Rusku byl následně hlavními „médii“ včetně těch státních prezentován jako známý český novinář.

Jovanovič rovněž spolupracuje s ruskou státní televizí, která je autorem lživého dokumentu o srpnu 1968. Ten vznikl v roce 2015 a invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa je v něm prezentována jako bratrská pomoc a záchrana Československa před kontrarevolucí a invazí vojsk NATO. Dále pravidelně cestuje do Ruska a na otázky, kdo mu cesty platí, když sám nemá žádné prostředky, odpovídá: „Nic vám do toho není.“

Jovanovič během jedné z návštěv Ruska

Zdroj: Facebook Žarka Jovanoviče

Zeman jako favorit

Žarko Jovanovič i Jiří Černohorský patří mezi skalní podporovatele Miloše Zemana. Ten je kromě svého volebního štábu zve i na oficiální státní akce na Pražský hrad. Jovanovič se rovněž významně podílel na kampani kandidáta SPD do Evropského parlamentu Hynka Blaška.

Oba také pravidelně docházeli do politických debat na TV Barrandov, kde hráli dotazující se „běžné občany“. Více viz „Běžní občané“ Jaromíra Soukupa: hemžení extremistů, příznivců Zemana a Okamury.

Český „vlastenec“ a „aktivista“ Žarko Jovanovič s nášivkou „agent Kremlu“

Zdroj: Facebook Žarka Jovanoviče

Tématu tzv. proruských aktivistů se věnuje i Bezpečnostní informační služba (BIS) ve své výroční zprávě za rok 2018. V ní BIS označuje působení spektra proruských aktivistů za nejzávažnější hrozbu pro ústavnost ČR.

„Proruští aktivisté tak, ať již vědomě či nevědomě, podporovali vlivové operace RF a prosazovali ruské zájmy na úkor zájmů ČR. Značný počet proruských aktivistů je motivován ideologickým spřízněním, obdivem k režimu prezidenta Putina či adorací Ruska obecně. U některých osob nicméně existují indicie o jejich přímé provázanosti s ruskou státní mocí či řízení zpravodajskými službami RF,“ uvádí zpráva BIS.

Nyní se to opět jen potvrzuje: Ruskem podporovaní čeští zkrachovalci vystupují jako agenti Kremlu a obviňují ty, kdo se jim znelíbí, z vlastizrady a kolaborace. A k dovršení absurdity pak čeští internetoví „vlastenci“, kteří se tak často dojemně obávají o suverenitu ČR, otevřeně vyzývají cizí stát, aby porušoval zákony ČR a české občany unášel a zabíjel.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)