,

CEFC a Babiš. HlídacíPes.org získal dvě nominace na prestižní novinářské ceny. Hlasujte v ceně veřejnosti

Napsal/a -pes- 20. dubna 2017

Čínský vliv v Česku a působení skupiny CEFC mapuje redakce HlídacíPes.org dlouhodobě; jako jediné médium také publikuje unikátní vizualizace byznysovo-politických vazeb “Pavučiny byznysu”. Za obě tyto aktivity byla nyní redakce odbornou porotou nominována na prestižní Novinářské ceny v kategorii psané žurnalistiky „Nejlepší analyticko-investigativní příspěvek“ a na “Česko-slovenskou cenu veřejnosti,“ kde o vítězi můžete rozhodnout i vy – čtenáři.

Nominaci v kategorii psané žurnalistiky získala redakce za sérii článků o působení čínské skupiny CEFC v Česku.

Čínskému vlivu se HlídacíPes.org věnuje systematicky. Podařilo se tak upozornit například na to, kdo stojí za skupinou CEFC, informovali jsme také o napojení šéfa skupiny na politické oddělení čínské lidové armády i o vazbách na české politiky.


PSALI JSME: To nejlepší z pavučin byznysu: Kdo stojí za CEFC a co všechno už patří Číňanům

Čínská CEFC rozesílá nové předžalobní výzvy. Kvůli nejasné minulosti svých šéfů

Šéf čínské CEFC osobně odmítl spojení s vojenskou propagandou. Přibyl však nový dokument


Porotci napříč kategoriemi vybrali i pět nejlepších příspěvků, které v uplynulém roce měly největší společenský dopad, nebo zásadně přispěly k posílení práv občanů, na Česko-slovenskou cenu veřejnosti.

V této kategorii rozhoduje o konečném vítězi hlasování čtenářů.

Projekt Pavučiny byznysu Andreje Babiše reportérky HlídacíPes.org Elišky Hradilkové Bártové se dostal mezi finalisty v konkurenci 254 příspěvku.


Výsledek hlasování v této kategorii můžete ovlivnit i vy – čtenáři. Hlasovat pro unikátní projekt HlídacíPes.org Pavučiny byznysu Andreje Babiše můžete ZDE až do 30. dubna.

Za vaší podporu
děkujeme!


V rámci unikátního projektu jsme přinesli kompletní analýzu firem ovládaných Andrejem Babišem, zmapovali jsme všechny dodavatele veřejných zakázek, či zpracovali přehled státních podniků, které Babišovu koncernu zakázky nejčastěji udělují. novinářská cena

Pavučiny byznysu přinesly také analýzu evropských dotací, či přehled zisků a ztrát Babišových klíčových firem.

HlídacíPes.org uspěl v Novinářské ceně již v loňském roce, kdy šéfredaktor Robert Břešťan získal cenu za Nejlepší analyticko-investigativní příspěvek za článek pro časopis Reportér “Jestli si nás Rusko koupí.”

Soutěž Novinářská cena, která jednou ročně veřejně oceňuje kvalitní žurnalistické práce, pořádá od roku 2010 Nadace Open Society Fund Praha.

Čtěte též

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies