Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
http://www.kinobox.cz/,

To nejlepší z pavučin byznysu: Kdo stojí za CEFC a co všechno už patří Číňanům

Vzhledem k rozmachu aktivit čínské společnosti CEFC v Česku se HlídacíPes.org pokusil rozkrýt vlastnickou strukturu této firmy. Pátrali jsme v čínské databázi a zjistili, že skutečný majitel společnosti je důsledně skryt. Podařilo se však dohledat alespoň vlastníka 5% podílu.

Dohledat majitele společnosti CEFC China Energy Company Limited, jež nyní aktivně působí a investuje i v České republice, z otevřených zdrojů v Česku nelze. Odpověď ale nepřináší ani pátrání přímo v Číně.

Pátrání po vlastnících skupiny vedlo ke dvojici společností s ručením omezeným, jejichž většinový vlastník či vlastníci nejsou známi.

I to je důvod, proč se ve vztahu k CEFC spekuluje o tom, že firma má úzké vazby na čínské zpravodajské služby a Ústřední vojenskou komisi (tedy nejvyšší vojenský orgán pod vedením Komunistické strany Číny).

Nakonec se podařilo dohledat alespoň to, že po pěti procentech v obou společnostech s ručením omezeným, jež se jeví jako koneční vlastníci firmy, drží předseda CEFC China Energy Company Limited Jie Ťien-ming.

PSALI JSME: Pátrali jsme po kořenech „Tvrdíkovy“ CEFC v Číně. Konečný vlastník je neznámý

CEFC Čína - final


Současně s analýzou vlastnické struktury čínské skupiny CEFC jsme zmapovali také podnikatelské aktivity této neprůhledné společnosti v Česku. A zároveň jsme poukázali na skutečnost, že ačkoliv čínská společnost v Praze čile nakupuje nemovitosti, neodvádí do státní kasy daň z převodu nemovitostí.

Až na jednu všechny koupily nikoliv jako objekt, ale jako společnost, která danou nemovitost vlastní. Obdobný postup se plánuje i v případě pražského Florentina, o které má CEFC v současné době zájem.

PSALI JSME: Čínská nákupní horečka sílí. Po pivu a fotbalu mají přijít opravdové investice

Čínská CEFC se rychle učí. Při nákupech nemovitostí v Praze obchází povinnost odvést daň

CEFC v ČR


Projekt Pavučiny byznysu podpořil Karel Janeček.   Karel Janeček-logo

 

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

7 komentářů

 1. Pavel napsal:

  Kdyby se jednalo o firmy z daňových rájů budu všichni tvrdit že za nimi jsou zločinci. Neznámí vlastníci z Číny jsou vážení investoři. Přitom to mohou být aparátčíci, komunističtí potentáti, čínské tajné služby nebo čínská mafie. Navíc jejich investice nepřinášejí žádnou přidanou hodnotu, žádná nová pracovní místa, žádné nové technologie. Jen skoupili víceméně fungující firmy.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   A oni ti Číňani někoho nutí, aby jim je prodal?

 2. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Copak, copak? Tolik jsem se nazvonili po náměstích, abychom ten byznys měli i tady, v české kotlině. A najednou se nám to nelíbí, když to provozují i Číňané?

  • Jarda napsal:

   Ale, ale , to jsme byli v KSČ,SSM,ROH,lampasáček, esenbáček,konfidentíček, jednoduše měli jsme se oproti jiným jako prasátečko v žitě? Tak to se pak nedivím, že pomlouváme dnešek ze všech stran. Jinak Číňani mě taky…

   • Oskar (hanák z Hané) napsal:

    Ani po třech letech seznamování se s dělnickou třídou se “dítě kapitalistických vykořisťovatelů, kteří vykořisťovali příslušníky dělnické třídy”, tak mně vážně nazval soudruh vedoucí okresního bezpečnostního referátu v Tišnově soudruh Špička, nestalo členem KSČ, SSM, lampasáčkem, esenbáčkema ani se jednoduše nemělo jako prasátečko v žitě, když byla hlava rodiny bez soudu “umístěna” na dva roky v TNP (tábor nucených praci) a rodina s dalšími 4 mladšími dětmi byla živa jen z toho, co z tábora poslali, z mé mzdy mladého dělníka na zaučení u pásu v n.p. Baťa a později Svit ve Zlíně, později Gotwaldově a ze šperků mé matky, které se podařilo načerno prodat. Nechte si své srandičky pro sobě rovné, Jardo! Pro potomky vyvolené třídy dělníků, rolníků a pracující inteligence v pevném svazku s předvojem lidstva KSČ, jakým jste nejspíše i Vy.

   • Oskar (hanák z Hané) napsal:

    A ještě dodávám: co z rozkradeného neponičili komunisté, a toho zase tak moc nebylo, to jste, místo vrácení původním majitelům, rozkradli vy, demokraté. A protože vrána k vráně … I Vy jardo jste demokrat „ochránce všech svobod a práv“?

 3. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Oprava: …co z nakradeného …; místo … co z rozkradeného …

Přidávání komentářů není povoleno