Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Svatopluk Bartík, Praha, Václavské náměstí, 20. 4. 2016

Buzerovat a strašit, Modrá, nikoli zelená úsporám a kde nechal tesař díru

Jsou týdny, kdy se toho zdánlivě tolik neděje, myslíme tím, že se na Hradě ani v Lánech nescházejí kamarádi různých rozvědek, česká policie zrovna nemlátí české občany v ulicích a wanna-be generál Gogo nestrhává tibetské vlajky po českých školách. O to víc ale takové týdny dávají vyniknout malým příběhům, a takové my máme rádi. Je to pestré a příjemné osvěžení.

 • Když jsme u české policie, ta se našla, vydatně podporována po zuby ozbrojenou armádou, ve vyhledávání potenciálních teroristů mezi českými bezdomovci. Vše je v souladu s vyhlášením ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD), že teroristé jsou schopni se rychle po razii zorganizovat a zaútočit koordinovaně na více místech pod jednotným velením. „To je nová skutečnost,“ řekl ministr koncem března.

A teď si to ukážeme v praxi. Po celé zemi jsou reportovány případy, kdy jsou tato nebezpečná koordinovaná centra rozbíjena přímo v ulicích, jak ukazuje titulní fotografie z pražského Václaváku. Na Andělu byl popsán případ, kdy byla vojskem preventivně pětistovkou postižena potenciální černá vdova přecházející na červenou. My k tomu máme sympatie, cítíme se pod ochranou Veřejné bezpečnosti a Československé lidové armády celkově bezpečněji.


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


antonov

 • Na facebooku se objevila pozoruhodná událost: 9. května, což je samo o sobě zajímavé datum, má na Ruzyň přiletět největší dopravní letadlo na světě – obr Antonov An-225 Mrija. O událost má zatím zájem nějakých 18 tisíc lidí, nám se podařilo zjistit, že mezi první stovkou přihlášených bylo 99 Pragováků.

Mezi zasvěcenými se rozpoutala diskuse, zda půjde o přistání jediné, nebo jestli bude Mrija s technikou rotovat celou noc, jak se sovětským letounům nad Ruzyní čas od času stává. Nechme se překvapit – na konci letopočtu ovšem letos svítí šestka, tak snad zatím v pohodě.

FB_IMG_1461043547993

 • Ministerstvo životního prostředí, inspirováno Václavem Klausem, vyhlásilo program Modrá, nikoli zelená úsporám. Popisuje ho takto: „Modrá teď znamená, že každý z vás, kdo v létě šetří vodou, bude mít nárok na dotaci: třeba na domácí nádrž na dešťovou vodu nebo na vybudování zahradního jezírka sloužícího na zalévání.“

Jestli tomu dobře rozumíme, ministerstvo koupí zájemcům v Baumaxu sud, to je rozhodně strategický plán. Na facebooku pak oznámení doprovodilo obrázkem jakéhosi hezouna aka typického českého zahrádkáře, který si na vylévání vody ze záhonků bere značkovou košili a hodinky za dvacet tisíc plus. Jsme bohatý národ, říkáme to pořád.

 

13010862_1018801804867369_3984636728702854839_n

 • ODS slavila 25 let existence a stalo se něco nevídaného. Na jednom místě, dokonce na jedné fotografii, se podařilo zastihnout současného předsedu Petra Fialu s jeho méně známými předchůdci. A pak se stalo ještě něco: „Ne, to není fotomontáž. Posílejte návrhy na nejoriginálnější popisek,“ vyhlásilo hnutí ANO soutěž pro dolních deset milionů.

Je to věc vkusu. Samozřejmě, že program Andreje Babiše do značné míry stojí na hejtování 90. let a roztleskávání frustrací neúspěchu je základem psychologie, na které jeho hnutí stojí a padá. Na druhou stranu je ve slušné společnosti zvykem k narozeninám poblahopřát, nebo aspoň mlčet. Ve slušné společnosti.

Screenshot_2016-04-22-19-54-06

 • Ale nejen politikou je lid živ, je třeba dát mu i hry. Z nějakého nám neznámého důvodu je ve zdejším mírném pásu konec dubna a část května tradičně zasvěcen lednímu hokeji, což zdejším editorům dává ve spolupráci s kafíčkáři a známými mysliteli, zvanými též hokejky, vyniknout. Jako se to povedlo třeba serveru hokej.cz.

 

Tak klidnou mysl u sledování zápasů z Moskvy.

 

Follow @malecak

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

2 komentáře

 1. český maloměšťák napsal:

  Modrá šance je náhodou rozumná věc.
  Ale to pražáček prosťáček, věřící v to, že voda se rodí ve vodovodním kohoutku není sto pochopit.
  Jen aby sám za několik let neskuhral, že mu nikdo nechce přispět na pořízení si Sky Wateru.

  Dost pitomé fejetonky – tydlencty čoklí plagiáty pořadů “ Co týden dal“ či “ 168 hodin“. To čokl nedobře uhlídal.

  P.S. Pražáček prosťáček si možná ještě ani neuvědomil, že i elektřina, kerou svítí, je dotovaná německými obnovitelnými zdroji energie – na primárním trhu. A hlavně- že je jí víc a víc v agregátu.(což u vody nehrozí, ale tady jde zejména o její zachycení a využití v odloženém čase – jde vskutku o klasickou investici).
  Pražáček prosťáček – požírač mrtvůlek by si pak měl zjistit, na kolik vody přijde jedno vypasené prase – na rozdíl od dvou metráků např. brambor.

 2. Petys napsal:

  Pozvolné usilovné neustálé už ani ne nenápadné vytváření policejního státu pod jakoukoli záminkou je alarmující. Poslední veleúspěšná záminka jsou migranti, kvůli nimž bylo navýšeno o 4000 policistů! To je malé město! Navíc při počtu migrantů asi 17 a ti ještě utekli z toho českého ráje do Německa. Nebo zamýšlené Ťokovo zpětinásobení výše pokut, také o něčem svědčí.
  Upřímně řečeno, necítím se v tomto státě už vůbec dobře a čím dál méně věřím i české policii a zejména jejímu velení, které mlátí české lidi kvůli čínskýmu komunistovi.

Přidávání komentářů není povoleno