Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Národní domobrana, skupina "Krušní psi"
archivní snímek z facebookového profilu Jiří Kajman Zícha,

„Buďte zdravě iniciativní!“ 17. listopadu prý hrozí „majdan“, domobrana vyhlašuje pohotovost

Ještě zkraje loňského roku to na české domobranecké scéně vypadalo na rozvrat. Hlavní skupina – Národní domobrana – čelila kritice, že je málo radikální a nechce připustit vznik přísně vojenské organizace s hierarchickými rysy. Po necelých dvou letech je všechno jinak. Na spolupráci se domluvily tři větší skupiny: vedle Národní domobrany i Zemská domobrana a Českoslovenští vojáci v záloze za mír.

V čem se situace změnila? Hlavně v postupu státu, který oznámil, že se chystá domobrany zakázat. A ty reagují spojením.

„Navrhovaný zákon by měl jednoznačně stanovit, že v Česku jsou nelegální různé paramilitární struktury, které by si mimo právní rámec činily nárok na nahrazování, zastupování či doplňování jejího bezpečnostního systému,“ řekl koncem září ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) serveru Aktuálně.cz.

Za členství v nelegálních paramilitárních skupinách by měla od roku 2022 hrozit například až dvousettisícová pokuta.

Pochvala pro Okamuru a Foldynu

Ve stejné době vyšlo vůbec první společné číslo nového webového časopisu Domobranec.

Na jeho přípravě spolupracovaly zmíněné tři skupiny, jak plyne z úvodního slova „náčelníka štábu“ Aleše Přichystala, kterého pak doplnila prohlášení trojice velitelů domobraneckých skupin.

„Jedná se o společný projekt tří domobraneckých organizací, které spolu nejen komunikují, ale i společně plánují, koordinují svoje akce, cvičí a připravují se na splnění svého poslání – pomoci chránit svoje rodiny, své přátele i svoji vlast, Českou republiku,” píše Přichystal.

Reaguje i na plán ministra vnitra Jana Hamáčka: „Představitelé domobraneckých organizací si uvědomují nutnost společného postupu v situaci, kdy představitelé státu, ve kterém žijí a kterému chtějí pomáhat v nelehkých okamžicích příštích krizových situací, chtějí domobrany zakazovat a domobrance za jejich vlastenectví trestat.“

Následují vyjádření velitelů jednotlivých skupin, kteří k poslání přistupují různě.

Marek Obrtel z Národní domobrany je vedle Nely Liskové nejvýraznější tváří domobraneckého hnutí. Právě jeho vedení Národní domobrany čelilo v posledních letech kritice, že je hnutí málo akční a militární. I tyto spory Obrtel zmiňuje.

Titulní strana časopisu Domobranec

„Žijeme ve velmi složité době, kdy není prostor pro mrhání časem a plýtvání energií a aktivitou na nepodstatné záležitosti s mnohdy paradoxně destruktivními dopady na věci, kterým věnujeme tak velké množství času, iniciativy a mnohdy i vlastních finančních prostředků a to vše z jediného důvodu – pomoct naší vlasti a jejím věrným občanům v těžké době, kdy je usilováno o její identitu a jde jí, tak říkajíc, o všechno,“ píše ve svém úvodníku.

Přímo na stránkách Národní domobrany pak najdeme Obrtelovu tvrdou reakci na plán ministerstva vnitra domobrany postavit mimo zákon.

„Kdo je Hamáček? Já osobně vím o jediném kladu, který tento politik za celou svou kariéru projevil, a tím je jeho údajný (ne však nějak zvlášť viditelný) boj proti americkému radaru v Brdech, alespoň se to říká. Velmi brzy však ,vystřízlivěl‘ a mimo to jej lze charakterizovat již pouze a jen jako naprosto bezskrupulózního slouhu cizí(ch) mocnosti(í), především té jedné, u jejíž ambasády pravidelně a ochotně leští kliky za účelem osobního prospěchu a zajištění své další existence poté, co úspěšně pohřbí to, co zbylo z proradné a nevyzpytatelné, kdysi tak mocné ČSSD,“ píše Obrtel.

Ten naopak vyzdvihuje pomoc spřátelených politických stran nebo jedinců zastoupených ve sněmovně:

„Vážíme si politiků a politických subjektů, které téměř okamžitě a jasně odmítly Hamáčkovu ,kletbu‘. Zejména postoje Tomia Okamury a celé SPD, ale také poslance Ondráčka, Foldyny, ČSNS, ANS, ND a dalších, kteří se jasně vymezili ve prospěch domobranectví v naší vlasti.“

Pohotovost na 17. listopad

Podstatně akčněji k situaci přistupuje druhý ze zmíněných velitelů, kterým je šéf Zemské domobrany Ivo Gec. Podle něho hrozí zneužití listopadových oslav 30 let svobody a volá členy domobrany do pohotovosti,

„Stále trvá snaha rozpoutat v ČR ,majdan‘ u příležitosti oslav 30 let od plyše. Nenechte se za žádných okolností vyprovokovat a v termínech 16.-18. listopadu 2019, kdy bude vyhlášena zvýšená pohotovost pro domobrany, buďte připravení ve svých obcích a na příjmu stejně jako náš vrchní velitel prezident Zeman,“ vyzývá Ivo Gec.

Podle něho může v listopadu dojít „k vysoké dynamice vývoje událostí jak doma, tak ve světě“, členové domobrany mají proto být ve střehu a připravit se na jakýkoli možný scénář vývoje událostí.

V rámci přípravy ovšem nemají branci opomíjet péči o své zdraví a dobře zvažovat, co jedí. „Z 80% je váš zdravotní stav podle hesla ,Jste to, co jíte‘,“ upozorňuje Ivo Gec. Pokud někomu například nejede autobus do sousední obce, má trénovat fyzičku. „Autobus nejede? Vezmu to po svých a natrénuji pochod 8 km a podpořím své zdraví!“

Domobrana podle velitele Gece není organizace, kde vše přijde shůry. „Buďte zdravě iniciativní a fungujte podle hesla ,Voják se stará, voják má!'“ apeluje.

„Svatá domobranecká trojice“

Náhodný podle Gece není ani letošní údajně netypicky teplý podzim. „Předtím horké a suché jaro i léto a též teplá a suchá zima. Ideální netypické a uměle připravené počasí pro válku v Evropě,“ dovozuje velitel Gec.

A pokračuje: „Tento podzim je přehršle hub. Říká se, že když je tolik hub, bude válka. V roce 2014 tomu bylo stejně a sestřelení MH 317 mělo rozpoutat válku proti Rusku a tím i 3. válku světovou. Jen díky síle armády, námořnictva a letectva RF a jejich diplomatické obratnosti se ještě naše těla a těla našich blízkých dnes nepopelí v mracích jako toxický radioaktivní spad.“

Ani prezident USA Donald Trump prý stále nemá situaci plně pod kontrolou: „Deep state je stále silný a podporován pedofilními satanisty prolezlými do všech sfér života, kterým jde o co největší lidské oběti pro svého pána.“

V závěrečném příspěvku velitele Čs. vojáků v záloze za mír Ivana Kratochvíla už tolik velkých myšlenek nenajdeme. Za pozornost opět stojí zmínka o spojení tří největších domobraneckých skupin a jejich závazek ke spolupráci.

„Je jedno, jestli jsi sám, jste dva, máte svoji samostatnou skupinku, nebo patříte k Svaté domobranecké trojici (Českoslovenští vojáci v záloze za mír, Národní domobrana, Zemská domobrana).“

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

30 komentářů

 1. Dušan napsal:

  Domobrana = Lidové milice.
  Co v dětství je zakazováno, to v dospělosti se dohání.

 2. Admirál napsal:

  Pokud je zde nějaká skupina lidí připravena hájit ústavnost a je připravena přihlásit se v součinnosti s státní mocí k ochraně našeho území v případě vnějšího ohrožení, je na tom něco špatného?

  • Kim napsal:

   Nekázeň či neschopnost podřídit se nárokům AČR či AZ AČR, které jsou k tomuto zmocněny.

  • Dušan napsal:

   Ano, je to špatně!
   Máme Českou armádu, Českou policii pane Admirále. Námořní loďstvo a domobranu fakt nepotřebujeme. A co ještě nepotřebujeme, je neustálé strašení spoluobčanů!

   • Oskar (hanák z Hané) napsal:

    Vy jste těmi domobranci postrašen? To je mně Vás líto.

    • Dušan napsal:

     Strach to není, ale obavy o duševní zdraví dospělých jedinců, co si HRAJÍ na pseudo-vojáky a vyhlašují POHOTOVOST. Vy jste pane Oskare zažil dobu, co se tu „proháněli“ Rudé gardy a Lidové milice. Roztahovali se tady a tvrdili občanům, že tady jsou kvůli bezpečí a vlastenectví. A dnes všichni víme co byli zač.
     Snad nejste jeden z nich?

     • Oskar (hanák z Hané) napsal:

      Jistě Vám jsou za Vaše obavy a snad i péči v budoucnu, až o to duševní zdraví příjdou, kvůli tomu, že chtějí, bude-li toho potřeba, bránit svou vlast, zemi, kde se narodili a kde žijí oni a jejich děti, jistě Vám budou vděčni. Pokud ovšem nezmizíte do jinam.
      Milicionář jsem být nemohl, protože jsem byl, jako nepřítel budování socialismu a StB sledovaná osoba (dle záznamů v Archivu bezpečnostních složek v ÚSTR), na té druhé ideologické straně. Ale musím se jich zastat, moc se tady neroztahovali, zajeli si občas se ožrat na cvičení, což jim bylo na mzdě, či platu refundováno, a to bylo tak všechno. Aspoň podle toho, co jsem viděl v podniku kde jsem pracoval.
      Ale co Vaši, nebyl někdo náhodou v LM, když tak dobře víte, co tvrdili občanům a že se tady roztahovali?

     • Dušan napsal:

      Post Bellum. Paměť národa by vám mohla všem odidealizovat minulost a najít pravdu. Nesnažte se žít ve lži!

  • Jiří Veselý napsal:

   Špatně je na tom to, že vždy tyto militantní skupiny hájí jakousi doktrýnu. V minulosti to byla rudá a hnědá a z historie je patrné, že vždy docházelo k potlačování práv lidí s jiným názorem. Začne to lehkou šikanou (občanskou šikanou) a naschválnostmi, později se situace eskaluje kvůli odporu druhé strany a vyvrcholí to otevřeným násilím. Všechno tohle už tu bylo v rudých a hnědých barvách. Historie se opakuje. Nutno brát v potaz i to, že tyto skupiny otevřeně sympatizují s komunisty, zločineckou oragnizací na stejné úrovni, jako byl nacizmus v Německu. A zároveň jejich členové jsou v hojném počtu ex-pohraničníci (vrazi vyrovnávající se strážným v koncentračních a vyhlazovacích táborech ať už nacistických nbo bolševických).

   Trestat členy těchto militantních uskupení finanční pokutou je trochu mimo. Při současné existenci armády ČR by se tato uskupení měly brát jako spící teroristické buňky a pevně věřím, že status quo je nyní dán hlavně tím, že se zatím jen sbírají informace oficiálními bezpečnostními složkami.

 3. Petr Kaminsky napsal:

  1) Odhodlani techle pomylencu me vzdycky pobavi. Na druhou stranu jde strach z predstavy, ze by meli v rukou opravdove zbrane. 2) Co ocekavaji za provokace kolem 17.11.? At je to, co to je, budou v plne pohotovosti – jako Lidove milice v unoru 1948.

  • Jiří Veselý napsal:

   Naprostá většina z nich vlastní zbrojní průkazy, jestli mají zbraně je i dost pravděpodobné. Zbraně každopádně musí nosit skrytě, jak je to „v pravidlech“ (nesmíte nosit na rameni samopal, musí být např. v pouzdře), takže je jen otázka jak moc jsou skutečně ozbrojeni.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Někde na internetu bude k nalezení to, co bude chtít Milion chvilek na Letné odpoledne 16.11.2019 (snad na jejich facebooku), ale pro LM, jako v únoru 1948, to nejspíš nic nebude.

 4. Evropan napsal:

  Nás hraní na vojáky opustilo někdy v 11 letech, někomu to vydrží celý život.

  • josef napsal:

   Na dva roky na vojnu za 75 měsíčně a tříměsíční přijímač. Ono se to urovná.

   • Pavel Liška napsal:

    Ano. Přijímač pod vedením desátníka Halíka. A ono je to přejde. Tady jde spíše o lidi, kteří se chtějí realizovat mezi sobě podobnými a dodat své existenci vážnosti, které se jí zřejmě nedostává.

 5. Svatopluk Otava napsal:

  Dle posledních aktivit Miliónu chvilek na sociálních sítích by domobranci mohli mít i pravdu.

 6. ok napsal:

  Myslil jsem, že podobná uskupení jsou nezákonná a pokud mají zbraně, tak je to ještě horší. Jsou to buď blázni, kteří si hrají infantilně na vojáky, nebo nebezpečná skupina, která chce bojovat proti demokratickému řádu v naší zemi.

 7. Jan Račák napsal:

  Ivo Gec je regulérní cvok…
  Člověk by se těmto pomatencům mohl smát. Holt někdo si hraje na indiány, někdo sbírá krabičky od sirek a někdo si hraje na milicionáře. Ale ti velkohubí vochmelkové, co kuli plány po Mnichovských pivnicích a ostatní z nich měli srandu, to nakonec skoro dotáhli… Takže pozor 🙁

 8. Peter napsal:

  Nikdo jiny nas branit nebude, musime spolehat na svoji pripravenost a silu se branit.

  • Jiří Veselý napsal:

   Tvrdíte tedy, že armáda ČR nás bránit nebude?

  • Dušan napsal:

   Už jsem to tu psal, aby jste nestrašil lidi pane Peter – domobrana!

 9. Mentalista napsal:

  Milion chvilek je mimo mísu. Protestují na podporu „pilířů demokracie“ /Bradáčová, P.Zeman/,kteří mají tuny másla na hlavě /důkazy má celý Parlament a i tento server/ a tak je Bureš vydírá ve svém zájmu. Benešová se dobře baví.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Milion chvilek je mimo mísu stejně asi tak, jak byli studenti v roce 1989.
   Nebýt podvodu Dražské, co si tu story vymyslela a Petra Uhla, který to jako zprávu o mrtvém studentovi (podle dnešního jazyka šlo o přímo učebnicovou fake news) předal zahraniční rozhlasové stanici Svobodná Evropa, která ji, jako ověřenou, večer odvysílala, by se dones psalo, že studenti jsou „mimo mísu“.
   Zdroj : Wikipedie, heslo Drahomíra Dražská

 10. pavel napsal:

  Tak se dozvídám že je Zeman i vrchním velitelem domobrany,na to že má modrou knížku tedy ŠAJBA. Ono to svádí k smíchu,čím dál víc nám ale republika hnědne těmito „demokraty“ a samozvanými „ochránci“ našich práv.Nechte ptosím na lidech oni se ochrání i bez domobrany,jsou svéprávní na rozdíl od vás kteří stokíte mimo zákon a realitu. Milice už tu byly DĚKUJI NECHCI-ODEJDĚTE

 11. jaro napsal:

  Pan Ivo Gec je případ pro psychiatra. On a ruský švábi by to tady znovu ovládnout

 12. MT napsal:

  Trošku mne děsí přesdstava, že takto psychicky nemocní lidé drží střelné zbraně.

  • Martin Erwin napsal:

   Střelnými zbraněmi jsou dle zákona o zbraních a střelivu například luk, prak, kuše a harpuna. Mohou být nebezpečné ale já bych se jejich užití za účelem státního převratu neobával 🙂

 13. Humr Tkadlec napsal:

  Je dobře, že máme vlastní milice. Zasloužíme si je – stejně jako Kurdové.
  Což jistě každý vlastenec chápe.

 14. Dušan napsal:

  Jsou jedinci nebo skupiny lidí v naší společnosti, kteří straší ostatní k tomu, aby nad nimi získali moc. Hlásají lež stále dokola, která se stává relativní pravdou. Ale je to stále lež! Nevěřte jim. Život je umění žít. (Aristoteles). A záleží pouze na vás, jak ho prožijte. Jestli ve lži, nebo v pravdě. Jestli v nenávisti, nebo v lásce. Jestli ve strachu, nebo v odvaze.

 15. Martin Erwin napsal:

  Mimochodem. Co to bylo za paramilitantní ozbrojenou skupinu která 5. května 1945 zahájila akci později nazvanou pražské povstání s následným rozšířením se do ostatních větších měst? Podle platných zákonů v té době určitě ilegální.

Přidávání komentářů není povoleno