Národní domobrana, skupina "Krušní psi"

„Buďte zdravě iniciativní!“ 17. listopadu prý hrozí „majdan“, domobrana vyhlašuje pohotovost

Napsal/a Robert Malecký 8. listopadu 2019
FacebookTwitterPocketE-mail

Ještě zkraje loňského roku to na české domobranecké scéně vypadalo na rozvrat. Hlavní skupina – Národní domobrana – čelila kritice, že je málo radikální a nechce připustit vznik přísně vojenské organizace s hierarchickými rysy. Po necelých dvou letech je všechno jinak. Na spolupráci se domluvily tři větší skupiny: vedle Národní domobrany i Zemská domobrana a Českoslovenští vojáci v záloze za mír.

V čem se situace změnila? Hlavně v postupu státu, který oznámil, že se chystá domobrany zakázat. A ty reagují spojením.

„Navrhovaný zákon by měl jednoznačně stanovit, že v Česku jsou nelegální různé paramilitární struktury, které by si mimo právní rámec činily nárok na nahrazování, zastupování či doplňování jejího bezpečnostního systému,“ řekl koncem září ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) serveru Aktuálně.cz.

Za členství v nelegálních paramilitárních skupinách by měla od roku 2022 hrozit například až dvousettisícová pokuta.

Pochvala pro Okamuru a Foldynu

Ve stejné době vyšlo vůbec první společné číslo nového webového časopisu Domobranec.

Na jeho přípravě spolupracovaly zmíněné tři skupiny, jak plyne z úvodního slova „náčelníka štábu“ Aleše Přichystala, kterého pak doplnila prohlášení trojice velitelů domobraneckých skupin.

„Jedná se o společný projekt tří domobraneckých organizací, které spolu nejen komunikují, ale i společně plánují, koordinují svoje akce, cvičí a připravují se na splnění svého poslání – pomoci chránit svoje rodiny, své přátele i svoji vlast, Českou republiku,” píše Přichystal.

Reaguje i na plán ministra vnitra Jana Hamáčka: „Představitelé domobraneckých organizací si uvědomují nutnost společného postupu v situaci, kdy představitelé státu, ve kterém žijí a kterému chtějí pomáhat v nelehkých okamžicích příštích krizových situací, chtějí domobrany zakazovat a domobrance za jejich vlastenectví trestat.“

Následují vyjádření velitelů jednotlivých skupin, kteří k poslání přistupují různě.

Marek Obrtel z Národní domobrany je vedle Nely Liskové nejvýraznější tváří domobraneckého hnutí. Právě jeho vedení Národní domobrany čelilo v posledních letech kritice, že je hnutí málo akční a militární. I tyto spory Obrtel zmiňuje.

Titulní strana časopisu Domobranec

„Žijeme ve velmi složité době, kdy není prostor pro mrhání časem a plýtvání energií a aktivitou na nepodstatné záležitosti s mnohdy paradoxně destruktivními dopady na věci, kterým věnujeme tak velké množství času, iniciativy a mnohdy i vlastních finančních prostředků a to vše z jediného důvodu – pomoct naší vlasti a jejím věrným občanům v těžké době, kdy je usilováno o její identitu a jde jí, tak říkajíc, o všechno,“ píše ve svém úvodníku.

Přímo na stránkách Národní domobrany pak najdeme Obrtelovu tvrdou reakci na plán ministerstva vnitra domobrany postavit mimo zákon.

„Kdo je Hamáček? Já osobně vím o jediném kladu, který tento politik za celou svou kariéru projevil, a tím je jeho údajný (ne však nějak zvlášť viditelný) boj proti americkému radaru v Brdech, alespoň se to říká. Velmi brzy však ,vystřízlivěl‘ a mimo to jej lze charakterizovat již pouze a jen jako naprosto bezskrupulózního slouhu cizí(ch) mocnosti(í), především té jedné, u jejíž ambasády pravidelně a ochotně leští kliky za účelem osobního prospěchu a zajištění své další existence poté, co úspěšně pohřbí to, co zbylo z proradné a nevyzpytatelné, kdysi tak mocné ČSSD,“ píše Obrtel.

Ten naopak vyzdvihuje pomoc spřátelených politických stran nebo jedinců zastoupených ve sněmovně:

„Vážíme si politiků a politických subjektů, které téměř okamžitě a jasně odmítly Hamáčkovu ,kletbu‘. Zejména postoje Tomia Okamury a celé SPD, ale také poslance Ondráčka, Foldyny, ČSNS, ANS, ND a dalších, kteří se jasně vymezili ve prospěch domobranectví v naší vlasti.“

Pohotovost na 17. listopad

Podstatně akčněji k situaci přistupuje druhý ze zmíněných velitelů, kterým je šéf Zemské domobrany Ivo Gec. Podle něho hrozí zneužití listopadových oslav 30 let svobody a volá členy domobrany do pohotovosti,

„Stále trvá snaha rozpoutat v ČR ,majdan‘ u příležitosti oslav 30 let od plyše. Nenechte se za žádných okolností vyprovokovat a v termínech 16.-18. listopadu 2019, kdy bude vyhlášena zvýšená pohotovost pro domobrany, buďte připravení ve svých obcích a na příjmu stejně jako náš vrchní velitel prezident Zeman,“ vyzývá Ivo Gec.

Podle něho může v listopadu dojít „k vysoké dynamice vývoje událostí jak doma, tak ve světě“, členové domobrany mají proto být ve střehu a připravit se na jakýkoli možný scénář vývoje událostí.

V rámci přípravy ovšem nemají branci opomíjet péči o své zdraví a dobře zvažovat, co jedí. „Z 80% je váš zdravotní stav podle hesla ,Jste to, co jíte‘,“ upozorňuje Ivo Gec. Pokud někomu například nejede autobus do sousední obce, má trénovat fyzičku. „Autobus nejede? Vezmu to po svých a natrénuji pochod 8 km a podpořím své zdraví!“

Domobrana podle velitele Gece není organizace, kde vše přijde shůry. „Buďte zdravě iniciativní a fungujte podle hesla ,Voják se stará, voják má!'“ apeluje.

„Svatá domobranecká trojice“

Náhodný podle Gece není ani letošní údajně netypicky teplý podzim. „Předtím horké a suché jaro i léto a též teplá a suchá zima. Ideální netypické a uměle připravené počasí pro válku v Evropě,“ dovozuje velitel Gec.

A pokračuje: „Tento podzim je přehršle hub. Říká se, že když je tolik hub, bude válka. V roce 2014 tomu bylo stejně a sestřelení MH 317 mělo rozpoutat válku proti Rusku a tím i 3. válku světovou. Jen díky síle armády, námořnictva a letectva RF a jejich diplomatické obratnosti se ještě naše těla a těla našich blízkých dnes nepopelí v mracích jako toxický radioaktivní spad.“

Ani prezident USA Donald Trump prý stále nemá situaci plně pod kontrolou: „Deep state je stále silný a podporován pedofilními satanisty prolezlými do všech sfér života, kterým jde o co největší lidské oběti pro svého pána.“

V závěrečném příspěvku velitele Čs. vojáků v záloze za mír Ivana Kratochvíla už tolik velkých myšlenek nenajdeme. Za pozornost opět stojí zmínka o spojení tří největších domobraneckých skupin a jejich závazek ke spolupráci.

„Je jedno, jestli jsi sám, jste dva, máte svoji samostatnou skupinku, nebo patříte k Svaté domobranecké trojici (Českoslovenští vojáci v záloze za mír, Národní domobrana, Zemská domobrana).“

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)