Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Foter.com, zdroj

Babiš žaluje slovenský bulvár kvůli kauze StB. Na velká zahraniční média si přitom netroufnul

Premiér v demisi a šéf hnutí ANO Andrej Babiš požaduje omluvu a odškodné milion eur (asi 25 milionů korun) od slovenského deníku Nový Čas. Jak dříve informoval HlídacíPes.org, jiné Babišovy hrozby žalobou prestižním zahraničním časopisům Der Spiegel a Foreign Policy vyšuměly do ztracena.

Der Spiegel s odvoláním na své vlastní zdroje mimo jiné tvrdil, že Babišův holding Agrofert v roce 2015 změnil ve svůj prospěch pravidla přidělování unijních dotací v Česku.

Foreign Policy zase v článku popisujícím oligarchické tendence české politiky použil (kvůli spojení politiky a vlastnictví médií) v souvislosti s Babišem výraz „Babisconi“ – v narážce na bývalého italského premiéra Berlusconiho.

Jak ale zjistil HlídacíPes.org, ani jednu ze žalob Babiš nakonec nepodal.

Proti bulváru na rodném Slovensku si ale očividně věří víc: Vadí mu, že deník v únoru zveřejnil rozhovor s bývalým příslušníkem StB Jánem Sarkocym.

Ten tvrdil, že viděl originál Babišova spisu ohledně jeho spolupráce s komunistickou tajnou policií StB. Ve spisu podle něj není nic zfalšovaného. O Babišovi Sarkocy dále řekl, že chtěl ze spolupráce s StB těžit a měl rád peníze.

Sám Babiš dlouhodobě spolupráci s StB popírá a několik let se o oprávněnost zápisu svého jména v seznamu agentů bývalé Státní bezpečnosti na Slovensku soudil.

Krajský soud v Bratislavě letos v lednu v souladu s loňským rozhodnutím slovenského ústavního soudu Babišovu žalobu v obnoveném líčení zamítl. Proti tomuto pravomocnému rozhodnutí Babiš podal dovolání ke slovenskému Nejvyššímu soudu.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

8 komentářů

 1. nováček napsal:

  O tom že svazek StB reg.č. 25085 je autentický, včetně zápisu o naverbování Babiše, není pochyb, Babišovo chování ještě dnes má signifikantní rysy chování placeného agenta StB. O tom nemůže člověk, který zažil kontakt s těmito pány jako sledovaná osoba, ani na vteřinu pochybovat.

  • jan rich napsal:

   Měl byste tedy při svém přesvědčení s pomocí důkazů žalovat občana Babiše z křivé žaloby.Usvědčte ho tedy a utněte tuhle nedůstojnou kauzu.Pomůžete tím republice.Pokud toho nejste schopen,mlčte a nepindejte.Pak jste jen dalším z neuvěřitelného množství šiřitelů poplašných zpráv bez důkazů.

   • Oskar (hanák z Hané) napsal:

    Milý pane, Babiš a jeho melody boys jsou mně u …, takže proč bych se tím tvorem zabýval. Psal jsem o své zkušenosti s StB a o tom, co a koho, mně chování toho individua připomíná. Pindat mohou co chci a o důkazech v souvislosti s Babišem raději pomlčte, on dosud nepředložil jediný důkaz, že k svému majetku přišel čistým způsobem, naopak existuje mnoho podežření, že mu jeho miialrdy z nebe nespadly, nepodal jediný důkaz, že nenařizoval nezákonné „klekání“ FÚ na firmy jako FAO, které soud dal za pravdu ve sporu proti FÚ, nepodal Jediný důkaz, že nepodváděl v kauze Čapí hnízdo, naopak veřejně lhal v této kauze před kamerami ve sněmovně (a nejen v ní) … A Vy po mně, starobnímu penzistovi, kterému jeho penze taktak stačí k přežívání, aby podával důkazy o zločinných skutcích pečlivě maskovaných tlupou výtečně placených advokátů? Nehrabe Vám?

    • Jirka napsal:

     Oskare, mluvíte mně z duše. Já si o Burešovi myslím to samé. Postoj jana riche jen přívržencům Bureše vyhovuje.

 2. Petr Kaminsky napsal:

  Taky by Babis mohl kontrovat „obvyklym“ zpusobem. (V jeho) MF DNES vyjde rozhovor s nim (nebo nekterym byvalym prislusnikem Stb, ktery pred soudem svedcil v jeho prospech). Tam vsechno popre, Sarkocyho oznaci za lhare. Vsechno je to kampaaaaaan!

 3. monarchista napsal:

  Žijeme v zemi, kde třetině voličů nevadí, že premier (v demisi) je zatížen řadou podezření (hromadění majetku, StB, podvody). Polovině nevadí hlava státu, o niž škoda dalších slov. O obou jsme před volbami všichni vše podstatné věděli…..
  Tak čemu se teď divíme ? Zahraniční politika do Asie, komunisti konečně součástí vedení státu, hrozba zavedení systému referend. To jste opravdu chtěli, voliči třicetiprocentní, resp. padesátiprocentní ?

 4. teufel3424 napsal:

  Tady je vidět, že Andy je šmudla od Sněhurky, troufat si na německé či podobné novináře, na to nemá koule. Ale dělat budliky na Slováky, to jo. HLavně když si zaplatí nějakého soudce, jak je v kraji zvykem.

 5. Pixy74 napsal:

  Že Burešovi stbáctví nevadilo, než šel do politiky?
  Že by mu nikdo z těch agentů, který zaměstnal v Agrofertu, neřekl že má svazek?

Přidávání komentářů není povoleno