Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
thierry ehrmann, zdroj

Antisemita z Plzně obdivuje Putina i Breivika. V pracovně mu visí vlajka s hákovým křížem

Rusko má, jak tvrdí, obavy z propagace nacismu v Česku. Ruská diplomacie takto reagovala na nedávné debaty kolem kalendáře z nakladatelství Naše vojsko a dalších předmětů s fotografiemi předních nacistů. Zdánlivé znepokojení Kremlu tuzemským extremismem však působí paradoxně; česká extremistická scéna totiž právě k Putinovu Rusku často vzhlíží a také je jím podporována.

Řadu příkladů najdeme mezi profily na sociální síti vk.com – dříve Vkontakte. Například Arnošta Hiblera (jedná se o smyšlené jméno) z Plzně, který používá s oblibou iniciály A. H. Návštěvníky svého profilu vítá slovy: „Juden Facebook. Vivat V kontaktě.“

Náhled profilu (vk.com)

Pod vlajkou třetí říše

Sociální síť Facebook Hibler opravdu nemá rád. Opakovaně si stěžuje, že ho Facebook blokuje, a to například za hákový kříž vepsaný do anglického slova love.

Veřejně se také pochlubil, že si dodělal pracovnu a „zkrášlil“ si ji vlajkou nacistické třetí říše.

Pracovna (vk.com)

Svým fanouškům ukázal i nový řetízek s hákovým křížem, či nacistickou vojenskou známku. Jasno má Západočech i pokud jde o Židy, a sdílí tak obrázek s popiskem „Juden raus“.

„Židi pryč“ (vk.com)

Jinou Hiblerovou oblíbenou grafikou je fotka kbelíku obsahujícího popel. Ta nese popisek: „Prodám žida. Po dohodě možno i v plastové, uzavřené nádobě. Zn. levně. Osobní odběr, finanční výhoda!“

Dalším počinem tohoto údajného „vlastence“ je obrázek zachycující internetový formulář společnosti prodávající plyn. V kolonce pro e-mail je uvedena adresa „Adolf.Hitler@juden.raus“.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


Letiště Anderse Breivika

Hiblerovým oblíbencem je i norský terorista a vrah 77 lidí Anders Breivik. Toho obdivuje se slovy, že „kdyby zahodil rozum, což by rád udělal, Breivika by předčil a mladí neomarxisté by se o něm učili už na základní škole“.

Obdivovatel Breivika (vk.com)

Hibler rovněž navrhuje přejmenovat pražské mezinárodní Letiště Václava Havla na Letiště Anderse Breivika.

„Tvorbu“ Arnošta Hiblera doprovází výpady nejen vůči Židům, ale i dalším skupinám osob, které se odlišují například barvou pleti. Ideálem krásy a „dětmi bohů“ jdou podle něj Slované. Ti mají rovněž být „vyvolený“ národ, který usekne Americe hlavu.

Slované useknou Americe hlavu (vk.com)

Rusko, náš domov

Hibler je také členem různých prokremelských skupin hlásajících panslavismus, „slovanský nacionalismus“ a odpor k Západu. Stranou jeho zájmu nezůstávají ani skupiny věnované iluminátům, chemtrails, či fanouškovské skupiny Miloše Zemana (toho podle svých slov Hibler i volil, i když je Zeman podle něj zednář) nebo europoslance za SPD Hynka Blaška.

Právě Blaška či Václava Klause mladšího by si dokázal tento „vlastenec“ představit jako příštího prezidenta.

Hibler jako Klausův podporovatel (vk.com)

Hiblerův obdiv podle jeho příspěvků na sociální síti patří i Rusku, Vladimiru Putinovi, ruské armádě a jejím zbraním. Českému politickému „uprchlíkovi“ Petrovi Michalů, který utekl do Ruska, odkud chtěl na ČR poslat tanky (psali jsme o něm zde), Hibler napsal: „Ano, i já přemýšlím, že bych se přestěhoval domů. Tedy do Ruska. Fandím ti a mrzí mě, že jsi mě nevzal s sebou.“

Volání domova (vk.com)

Koněv spojuje extremisty

Arnošt Hibler není s podobnými názory zdaleka sám. Je však ukázkou toho, že je Rusko pro tuzemskou krajní pravici vzorem. To potvrdily i demonstrace proti odstranění sochy maršála Koněva, kde vedle sebe stáli komunisté a zástupci Dělnické mládeže spadající pod krajně pravicovou Dělnickou stranu sociální spravedlnosti.

Dalším příkladem této česko-ruské spolupráce je český korespondent ruského státního portálu Sputnik Vladimír Franta. Ten se ve volbách do Evropského parlamentu objevil na kandidátce uskupení Rozumní a Národní demokracie vedené odsouzeným antisemitou Adamem Bartošem.

Bartoše Rusové hostili na okupovaném Krymu a rovněž docházel na ruskou ambasádu. Tedy na to samé velvyslanectví, jež se tolik obává propagace nacismu v České republice.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

6 komentářů

 1. Tom Klíčník napsal:

  Prosím pěkně, proč píšete u tohoto pána, že je to „vlastenec“? Pokud je pravda to, co zde píšete, tak je to člověk hodně mdlého ducha, který by měl vrátit školné a nachystat si do předsíně preventivně igelitku s kartáčkem na zuby, pastou a kartonem cigaret, protože mu u dveří zanedlouho zaklepou pánové v černých kuklách. Rozhodně to není vlastenec ani nic, co by se tomuto termínu, byť vzdáleně, přibližovalo. (Navíc, pokud za svůj domov pokládá širé stepi na východ od Moskvy…)

 2. švarc napsal:

  Vzácnej člověk. Takovej magor se jen tak nenajde.

 3. Petr Kaminsky napsal:

  1) Podle te foky by se nedal vystopovat? Proc nekona Policie CR? 2) Zajimalo by me, z ceho vychazi presvedceni, ze se na zakladni skole uci o podobnych posahancich, jako je Breivik? 3) Slovane jsou vyvoleny narod? Rika pan s inicialami A.H.? A jak tento pan vi, ze je Slovan? Co kdyz je ze 4% Rom a z 6% Zid? 4) V Americe nejsou Slovane? Tamni obyvatelstvo je pomerne etnicky/narodnostne pestre.

 4. Jan Schneider napsal:

  Proč mu děláte reklamu?? Chcete vzbuzovat dojem, že jste proti, ale ve skutečnosti mu plníte nejvroucnější přání!!! Dejte si studenou sprchu a bobříka mlčení – a to ve veřejném zájmu!

 5. ČERT napsal:

  Tak vzhledem ke stávající situaci v USA bych si neodpustil takovou úvahu. Slovan se dá aspoň identifikovat podle užívaného rodného jazyka. To už spíš ještě vágnější než Slovan mi může přijít běloch (a myslím, že k tomu může docela postačovat i jen úplně pomyslný vzorek populace národů kolem Středozemního moře)… Resp., kdyby šlo čistě jen o otázku „běloši versus černoši“, tak bych problém neviděl, ale… Jestliže teď třeba v USA se v tom kresleném seriálu Simsonovi nebudou nebělošské postavy dabovat bělochy, a konkrétně se to týká nějakého Inda… Já tedy jsem žádný díl z tohohle seriálu už hodně dlouho neviděl, ale jen úplně čistě teoreticky, abych to vztáhnul na nějaké současné papaláše, takže od teďka když bude v nějakém filmu vystupovat třeba indický premiér Naréndra Módí, tak ho v USA bělošský anglosaský Yankee nebude smět dabovat, ale když tam bude ve filmu vystupovat třeba Miloš Zeman, tak ho bělošský anglosaský Yankee dabovat bude moct, nebo co…(???)
  Tak taky tedy narážím na to, jestli ty problémy USA (i když jasně, ono se to přelévá i do západní Evropy, hlavně dost do Velké Británie, a tam se na to můžeme dívat přece jen v trochu jiných kontextech) si někteří Češi nevztahují až příliš na sebe… Tak přece i statistiky v USA čistě na bázi užívaného jazyka uvádějí jako specifickou kategorii Hispánce, kteří ale mohou být ve skutečnosti běloši (pokud to jsou přímí potomci Španělů bez indiánských nebo černošských předků), ale stejně tak, a zvlášť podle tradičnějších standardů v USA, i černoši (pokud to jsou potomci nejpůvodněji afrických otroků třeba z Portorika)…

  • ČERT napsal:

   Jen pro vysvětlení, měla to být reakce na předřečníka, Petr Kaminský…

Přidávání komentářů není povoleno