Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.

Andrej Babiš spadol z oblakov, lidi, nebuďte cimprlich a celovečerní hra pro příslušníky SNB

PSÍ UŠI. Máme týden do Vánoc, a tak je třeba zkontrolovat domácí zásoby. Čili se podívejte, zda jste nakoupili dost koblih a kaprů z kuřecího separátu, z holdingu prý budou chodit namátkové kontroly. Máme taky novou vládu Miloše Zemana, už třetí, hezky mu ji pan Babiš sestavil. Jenom nám v ní chybí Miroslav Grégr. Právě o vládě si budeme povídat na úvod, tak chutě do díla.

 • V čele ve středu jmenované vlády stojí premiér, jmenuje se Andrej Babiš, a ten podle svého oficiálního životopisu na stránkách Úřadu vlády spadol z oblakov.

V roce 1993 se prostě Andrej Babiš nějak vyskytl, a kdybychom ho neznali, můžeme se pouze domnívat, co dělal a pod jakou identitou se vyskytoval do té doby. Je to pro nás příležitost pro malý vánoční kvíz. Nuže, do svých 39 let Andrej Babiš vystupoval jako:

 • Andrej Bureš, informační pracovník
 • Anakin Skywalker
 • Majka, holčička z planety Gurun

Správné odpovědi posílejte do Kosteleckých uzenin, vylosovaní výherci obdrží dvě šišky salámu Kmotr.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Ve sněmovně proběhl, soudě aspoň podle ohlasů, zápas o další směřování liberální demokracie v ČR. Měl podobu hlasování o zvolení komunistického fízla Zdeňka Ondráčka šéfem komise pro kontrolu GIBS. Tento souboj demokracie v ČR ustála, což komunisty rozzuřilo k nepříčetnosti.

„Chceme-li, aby se společnost více demokraticky sžila, musíme apelovat na to, aby lidé nebyli tak cimprlich. Musí prostě něco vydržet, protože ostatní lidé zase musí vydržet je.“
(poslanec KSČ Pavel Kováčik po Ondráčkově nezvolení, 15. prosince)

My si tedy myslíme, že pro demokratické sžívání společnosti jsou nejlepší obušky a vodní děla, ale budiž. Komunisty jsme vydrželi čtyřicet let, vydržíme i dalších. Nepočítáme tedy ty stovky mrtvých na drátech a statisíce lidí, co před komunismem utekli do světa. Ti je tedy poněkud nevydrželi, no. Sám Ondráček byl z nevolby poněkud zklamaný, ale po pár dnech si pro sebe přijatelné vysvětlení našel.

„K čemu mi je, že mě i pravice považuje za odborníka, když mi společně s částí Hnutí ANO neumožní ji uplatnit. Bojí se mé odbornosti?“
(poslanec Zdeněk Ondráček na svém Facebooku, 16. prosince)

To je správná úvaha. Bojíme se Ondráčkovy odbornosti v mlácení neozbrojených slečen na Václaváku, co je na tom k nepochopení? Abychom ale taky přispěli k demokratickému sžívání společnosti, přichystali jsme orgánům VB a SNB malou celovečerní hru, která se v předvánočním čase může hodit.

 • Vyluxujte jehličí kolem stromečku.
 • Zavaďte vysavačem o schnoucí větev (na stromečku, soudruhu, ne o manželku).
 • Převeďte úkol na předchozí úlohu.

 

 • Z propadliště času se vynořují zombie předvolební kampaně. Jednou z nich je i zapomenutá kauza těžby lithia na severu Čech.

„Lithium. Kov ležící pod Krušnými horami byl jedním z hitů předvolební kampaně a je jedním z témat, která nový a staronový ministr životního prostředí Richard Brabec slibuje bezodkladně řešit v nové vládě.“
(ze sborového chvalozpěvu ke vzniku nové vlády, který zveřejnil stranický deník AgrofertDNES, 14. prosince)

Kauza lithium skutečně byla jedním z hitů předvolební kampaně a my, co máme ještě zbytky paměti, si připomeneme, že především péčí prokremelského Aeronetu a bývalého tankového podplukovníka Zdeňka Zbytka. Kdysi nejdůvěryhodnější server českého internetu teď hrdě kráčí v jejich šlépějích.

 • Závěrem se ještě obrazem podíváme do českých regionů, konkrétně do severočeských Chabařovic. Takto to vypadá, když český prezident nelže a nevede kampaň, kterou slíbil, že nepovede.

Tak klidnou mysl, brzy bude líp.

Follow @malecak

 

 

 

 

 

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

7 komentářů

 1. Kamil napsal:

  Pokud jsem správně zaregistroval, tak Ondráček v listopadu 1989 nebyl jen mladý nezkušený adept policejní práce, který v nesprávnou dobu byl na nesprávném místě. Vystupoval tehdy i v televizi co by vědomá součást hrubé manipulace, podle níž příslušníci bezpečnosti byli na Národní třídě napadáni demonstranty ozbrojenými řetězy a dalšími předměty. Všichni ale známe záběry s demonstranty sedícími na zemi a křičícími „máme holé ruce“. Je neskutečné, jakou v sobě Ondráček má drzost, že dodnes se za své tehdejší fyzické i televizní vystoupení neomluvil, ale ještě si dovolí vystupovat, jako by jednal správně.

 2. jan rich napsal:

  1)Babiš-ha,ha,ha.
  2)Nevydržujte si komunisty dalších 40let.Zabraňte jejich volbě.Nejste-li toho štonk,berte na vědomí,že tady jsou a musíte s nimi počítat.Komunisté vám taky nepočítají stovky mrtvých bez soudu tu v přehradním sudu,tu v lesích,tu v autě,tu doma i jinde.Většina bez viny,jen se nechala najmout jako „bílé koně“,kterýžto pojem jste vynalezli vy,podporovatelé zrůdného ranného kapitalismu v Čechách.Jen proto,aby nám podnikatelé vznikli rázem.Bez evoluce.Za cenu stovek lidských životů v nemilosrdném boji o kapitál.
  3)Myslím,že do statisíců dnes moc nechybí u těch,co před dnešním českým kapitalismem utekli na Západ od nás.Proč asi?Pro jinou nesvobodu.Ti je tedy,dnešní šéfy vlády a ekonomiky,taky poněkud nevydrželi.
  4)Policejním orgánům a různým stupňům zastupitelství jsem připravil malou celovečerní hru,která se v předvánočním čase může hodit:
  a)-Vyluxujte si kolem svého stromečku pro občany nepříjemné jehličí.
  b)-Zavaďte vysavačem o už 28 let zasychající větev.Bacha,o svoji imitaci stromu národa.Jinak by mohla vypadnout přítelkyně,že pane expremiere.
  c)-Pak převeďte hru do obecných pindů,aby se vám občané nesmáli.
  5)Lithium.Nějak si nemohu vzpomenout,který člen vlády a z které politické strany urychleně podepsal s cizí firmou za ČR smlouvu o geologickém průzkumu výskytu lithia v Krušných Horách.Smlouvu dle něho neproblémovou,dle jiných zakládající možnost žalovat ČR za neplnění skrytých nároků smluvní strany.
  6)Chabařovice.Těžko budete prokazovat,že neknižní bilboard je placen Zemanem.Nebudu volit Zemana.Vy nekydejte.

  Svým příspěvkem chci jen upozornit,kolik pisatelů a za co pléduje za protibabišovskou frontu.A jak děravé mají argumenty.

 3. nováček napsal:

  „Máme týden do Vánoc“, a kromě jiného, se ukázalo, že ani ČR se nevyhne postkomunismu, což obnáší vývoj reálného komunismu z rádobydělnického hnutí na bezohledný reálný oligarchický kapitalismus a vládu jeho reprezentantů. V česku by se tomu mohlo říkat souhrně Babišismus.
  Jinak dík pane Malecký zá vtipný a bohužel pravdivý obrázek Česka týden před Vánocemi 2017.

 4. PM napsal:

  Jasně děravé argumeny, Andrej Bureš je naprosto slušný člověk. Bože co jsme to za lidi, že jsme bez hlubšího zkoumání schopni naletět na jednoduchá hesla, všici kradnů a musíme makať makať makať
  a hlavně rychle. Rozdat trochu koblih a je vyhráno. Vždyť tak bohatý člověk krást nebude! Nemá to zapotřebí.
  Strašně ho podceňujete, morálka je pro něj cizí slovo o jehož významu nemá potuchy. Všichni mu jen ubližují a všichni jen lžou. Ale dělá to opravdu dobře volební kampaň ještě neskočila, nenechá nic náhodě ani v případě předčasných voleb.
  Šéfovat a rychle nasadit loajální lidi na správných místech to je nyní hlavní motivace, zajistit si beztrestnost
  a zasít strach i do médií případně je obsadit, to všechno přijde, nebojte v tomhle nezklame. Do jaké žumpy to padáme. Čím lépe se daří tím jsme nepozornější. Není čas vyhledávat a ověřovat informace. Síla médií je děsivá. Ale možná se strašně pletu, jako ústavní soud na Slovensku.
  Hlavně zdraví, kdo nám pomůže, proti nám samým, to opravdu nevím. No nic, asi to tak musí být.
  ANO BUDE LÍP! Na to vemte jed.

 5. Josef napsal:

  je zvláštní co se v tomto státu našlo kádrováků
  Kandidát Horáček kádruje kdekoho,ale nad sebe jksipozapomnel.Designovany premiér je obzvláště vhodným objektem .Přitom pojem kádr dovede málokdo vysvětlit anebo původ už vůbec existuje ne.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Kádr (z francouzského cadre, tj. rám, rámec) je skupina osob tvořící spolehlivý základ nebo rámec většího celku v různých oblastech lidské činnosti. Zpravidla je tvořen týmem odborně či politicky zdatných a zkušených pracovníků (vojáků, vědců, sportovců, politiků atd.)

   • Oskar (hanák z Hané) napsal:

    Opomenul jsem : Zdroj – Wikipedie, heslo kádr

Přidávání komentářů není povoleno