Andrej Babiš pod tlakem přiznal lež. Farmu Čapí hnízdo ovládal po celou dobu

Napsal/a Eliška Hradilková Bártová 23. března 2016
FacebookTwitterPocketE-mail

PŘIPOMÍNÁME. V souvislosti s faktem, že policie požádala o vydání předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a prvního místopředsedy Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání kvůli kauze Čapí hnízdo, připomínáme náš starší text k tématu – z března 2016. 

Místopředseda vlády Andrej Babiš (ANO) dnes (23.3. 2016) na mimořádném jednání sněmovny po dlouhém vystoupení oznámil, že dosud utajovanými držiteli akcií farmy Čapí hnízdo byli jeho dvě dospělé děti a bratr partnerky Moniky.

To ovšem nic nemění na faktu, že šlo o anonymní akcie a za jejich vlastníka mohl nyní označit kohokoliv. Ministr financí Andrej Babiš čelí podezření, že uměle vyvedl jednu ze svých firem ze svého holdingu, aby dosáhla na 50 milionovou evropskou dotaci.

To, že nyní jmenoval (ve sněmovně pouze řekl „dvě dospělé děti a bratr partnerky“ nikoliv jejich jména) údajné akcionáře, na podezření nic nezměnilo.

Naopak – ještě před týdnem totiž Andrej Babiš hovořil o tom, že farmu koupil jistý „investor.“ Nyní je zřejmé, že žádný investor nikdy neexistoval, a že tudíž nemohl mluvit pravdu.

„Proč jsem nechtěl říci jména akcionářů? Nechtěl jsem ohrozit rodinu. Proto jsem se ne vždy vyjadřoval správně, nemohl jsem říct pravdu. To přece musí každý rodič pochopit. Děti jsou to nejcennější, co máme….,“ snažil se Babiš vysvětlit, proč až dosud o skutečných majitelích farmy v době získání dotace pouze mlžil.

Článek Babišův záhadný investor do Čapího hnízda odhalen! Nikdy neexistoval NALEZNETE ZDE.

„Andrej Babiš Farmu Čapí hnízdo po celou dobu řídil, ovládal a měl na ní podstatný vliv,“ okomentoval dnešní vyjádření Babiše předseda ODS Petr Fiala.

Skutečnost, že farma patřila Babišovi, svědčí i to, že to byl právě Babiš, kdo dal na údajnou koupi akcií svým příbuzným peníze. „Moje dcery jezdí od dětství na koni. Rozhodl jsem se proto, že dám rodině prostředky, aby si firmu koupila a projekt zrealizovala,“ konstatoval dnes sám Babiš.

Vše pro rodinu

Andrej Babiš na dnešním mimořádném jednání Poslanecké sněmovny nejdříve vedl 1,5 hodinu dlouhý monolog, ve kterém útočil především na Miroslava Kalouska (TOP 09) a připomínal řadu kontroverzních kauz. Teprve poté, na úplný závěr stručně uvedl, kdo byl akcionářem v době čerpání dotací.

Článek Babiš ani ve sněmovně neříkal o Čapím hnízdě pravdu, usvědčuje ho pohledávka z roku 2008 k PŘEČTENÍ ZDE.

Podle Babiše jeho dvě dospělé děti (jména neuvedl, ale jde o Adrianu a Andreje – pozn.red.) a bratr partnerky Martin Herodes koupili akcie svého času za 2,4 milionů korun.

Jak už dříve HlídacíPes.org upozornil, jediní dva držitelé anonymních akcií farmy, kteří se jsou prokazatelně dohledatelní, jsou dvorní právníci Babišova Agrofertu advokát Václav Knotek a Gabriela Knapová.

Knotek také následně figuroval u všech strategických rozhodnutí farmy a vedl valné hromady farmy.

Článek o roli Babišova dvorního právníka Václava Knotka včetně podrobné grafiky NALEZNETE ZDE.

Hlava v písku

Předseda ODS Petr Fiala vzhledem k tomu, že Babiš dnes kauzu Čapí hnízdo věrohodně nevysvětlil, nepřímo vyzval premiéra Bohuslava Sobotku, aby situaci řešil. „Je nepřijatelné, aby člověk podezřelý z toho, že se dopustil dotačního podvodu, aby tuto funkci (ministr financí – pozn. red.) vykonával,“ uvedl Fiala. „Před tím pan premiér nemůže strkat hlavu do písku.“

Premiér Sobotka ovšem jen opět zopakoval, že je nutné počkat na výsledky šetření policie a OLAF.

tab

©HlídacíPes.org


Projekt Pavučiny byznysu podpořil Karel Janeček.

Janecek-logo

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)