Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Facebook ANO,

Andrej Babiš pod tlakem přiznal lež. Farmu Čapí hnízdo ovládal po celou dobu

PŘIPOMÍNÁME. V souvislosti s faktem, že policie požádala o vydání předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a prvního místopředsedy Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání kvůli kauze Čapí hnízdo, připomínáme náš starší text k tématu – z března 2016. 

Místopředseda vlády Andrej Babiš (ANO) dnes (23.3. 2016) na mimořádném jednání sněmovny po dlouhém vystoupení oznámil, že dosud utajovanými držiteli akcií farmy Čapí hnízdo byli jeho dvě dospělé děti a bratr partnerky Moniky.

To ovšem nic nemění na faktu, že šlo o anonymní akcie a za jejich vlastníka mohl nyní označit kohokoliv. Ministr financí Andrej Babiš čelí podezření, že uměle vyvedl jednu ze svých firem ze svého holdingu, aby dosáhla na 50 milionovou evropskou dotaci.

To, že nyní jmenoval (ve sněmovně pouze řekl „dvě dospělé děti a bratr partnerky“ nikoliv jejich jména) údajné akcionáře, na podezření nic nezměnilo.

Naopak – ještě před týdnem totiž Andrej Babiš hovořil o tom, že farmu koupil jistý „investor.“ Nyní je zřejmé, že žádný investor nikdy neexistoval, a že tudíž nemohl mluvit pravdu.

„Proč jsem nechtěl říci jména akcionářů? Nechtěl jsem ohrozit rodinu. Proto jsem se ne vždy vyjadřoval správně, nemohl jsem říct pravdu. To přece musí každý rodič pochopit. Děti jsou to nejcennější, co máme….,“ snažil se Babiš vysvětlit, proč až dosud o skutečných majitelích farmy v době získání dotace pouze mlžil.

Článek Babišův záhadný investor do Čapího hnízda odhalen! Nikdy neexistoval NALEZNETE ZDE.

„Andrej Babiš Farmu Čapí hnízdo po celou dobu řídil, ovládal a měl na ní podstatný vliv,“ okomentoval dnešní vyjádření Babiše předseda ODS Petr Fiala.

Skutečnost, že farma patřila Babišovi, svědčí i to, že to byl právě Babiš, kdo dal na údajnou koupi akcií svým příbuzným peníze. „Moje dcery jezdí od dětství na koni. Rozhodl jsem se proto, že dám rodině prostředky, aby si firmu koupila a projekt zrealizovala,“ konstatoval dnes sám Babiš.

Vše pro rodinu

Andrej Babiš na dnešním mimořádném jednání Poslanecké sněmovny nejdříve vedl 1,5 hodinu dlouhý monolog, ve kterém útočil především na Miroslava Kalouska (TOP 09) a připomínal řadu kontroverzních kauz. Teprve poté, na úplný závěr stručně uvedl, kdo byl akcionářem v době čerpání dotací.

Článek Babiš ani ve sněmovně neříkal o Čapím hnízdě pravdu, usvědčuje ho pohledávka z roku 2008 k PŘEČTENÍ ZDE.

Podle Babiše jeho dvě dospělé děti (jména neuvedl, ale jde o Adrianu a Andreje – pozn.red.) a bratr partnerky Martin Herodes koupili akcie svého času za 2,4 milionů korun.

Jak už dříve HlídacíPes.org upozornil, jediní dva držitelé anonymních akcií farmy, kteří se jsou prokazatelně dohledatelní, jsou dvorní právníci Babišova Agrofertu advokát Václav Knotek a Gabriela Knapová.

Knotek také následně figuroval u všech strategických rozhodnutí farmy a vedl valné hromady farmy.

Článek o roli Babišova dvorního právníka Václava Knotka včetně podrobné grafiky NALEZNETE ZDE.

Hlava v písku

Předseda ODS Petr Fiala vzhledem k tomu, že Babiš dnes kauzu Čapí hnízdo věrohodně nevysvětlil, nepřímo vyzval premiéra Bohuslava Sobotku, aby situaci řešil. „Je nepřijatelné, aby člověk podezřelý z toho, že se dopustil dotačního podvodu, aby tuto funkci (ministr financí – pozn. red.) vykonával,“ uvedl Fiala. „Před tím pan premiér nemůže strkat hlavu do písku.“

Premiér Sobotka ovšem jen opět zopakoval, že je nutné počkat na výsledky šetření policie a OLAF.

tab

©HlídacíPes.org


Projekt Pavučiny byznysu podpořil Karel Janeček.

Janecek-logo

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

11 komentářů

 1. Jan Hrouda napsal:

  Jste trapná ve Vašich článcích, kde prokazujete svoji hloupost. Nevíte nic o podnikání, nerozlišujete mezi „společností“ a vlastníkem. Je to smutné čtení. Co zkusit třeba „housle“? Jen si to představte! Několik let cvičení a zahrajete svým sponzorům „Pec nám spadla“ ! Nebylo by to hezký?
  Poznámka: Nejsem příznivcem pana ministra financí. Jenom mi vaděj blbý lidi…

  • p. Skeptik napsal:

   Pak nevím, jak sám se sebou dokážete vydržet ??

  • karkl napsal:

   A vám, pane Hroudo, připadá, že pan Babiš je čistý , jako lilie a mluví pravdu a jenom čistou pravdu?
   Vlastně oproti jiným politikům úplný Mirek Dušín,co?

  • Martin napsal:

   mě ty články naopak připadají vyváženéa věcné. Vy na ně asi stejně názor nemáte, když nic nerozporujete a jen o autorce napíšete že je trapná. Pokud vám vaděj blbý lidi, asi se sebou musíte mít dost problém.

 2. Karel Novotný napsal:

  Babiš nepochopil jednu věc: Clintona nakonec také nechtěli odvolat proto, co dělal s Lewinskou, ale kvůli lhaní. V této kauze také vůbec nejde o to, kdo ji vytáhl a proč, ale jak se s ní hlavní protagonista vypořádá … Tím jeden a půlhodinovým extempore vůbec nic nevyřešil, ale naopak …

  • Jan Mačto napsal:

   Projev pana Babiše, to bylo exkluzivní kydaní hnoje. Měl by se vykydat ale celý chlív a pak vydesinfikovat. Jen do takového ustájení s mohou vrátit zdravá zvířata 🙂

 3. Taoiseach napsal:

  Sobotkův postoj je jediný možný a profesor Fiala by si měl vzpomenout na (ne)odcházení mnoha ministrů za ODS.

  • Štěpán Horal napsal:

   Nemáte pravdu. Za Nečasovy vlády jen kvůli pouhému podezření rezignovali např. Alexandr Vondra, Martin Kocourek, Pavel Drobil, Ivan Fuksa nebo Jiří Besser.

   Byl-li někdo vyšetřován, odstoupil a bylo to tak správně. Babiš zavádí ale nové pořádky, že…

 4. Josef napsal:

  Pokud bych měl celou kauzu stručně shrnout, řekl bych, že zloději a podvodníci prostě udělali podraz na podvodníka Babiše. Inu, kdo chce s vlky býti, musí s nimi výti. Tímto příslovím se pan Babiš neřídil.

 5. Petys napsal:

  To je kouzelné, on to udělal vlastně z dobrého otcovaství. Děti chtěli koně, tak to ukradl a pak jen chránil rodinu.
  Mafiáni sice zabíjeli lidi, ale jinak přece také byli vzorné hlavy rodiny, své organizaci dokonce říkali famiglia, známe třeba famiglia Corleone. Náš ministr financí je prostě zloděj, mafián a lhář a dobrý otec. Jsem dojat k slzám.

 6. Tondis napsal:

  Hlavně, že všichni živnostníci jsou podezřelí, tak se pro jistotu zavede EET.

Přidávání komentářů není povoleno