Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.

Andrej Babiš jako Mistr Jan Hus, jak se poslanci ANO poučili z krizového vývoje a jak poznat pravého Roma

PSÍ UŠI. Lidé, co to s touhle zemí myslí dobře, vždy touto předvolební dobou jen zírají, jak se lidé, co je jim tato země víceméně ukradená, chystají zvolit další várku lidí, co to myslí dobře hlavně sami se sebou. Je to věčný koloběh, a tak tam i letos nasázejí sadu schopnou kdykoli zničit slušné žití nám a několika generacím našich dětí. No nic, pojďme k některým méně podstatným událostem.

 • Vrcholnou estrádou uplynulého týdne samozřejmě bylo sněmovní jednání o vydání Andreje Babiše k trestnímu stíhání, což je událost, která symbolicky uzavřela úspěšné vládnutí tzv. kabinetu Bohuslava Sobotky. Bylo kolem toho patřičně veselo, zejména s přihlédnutím k faktu, že televize a další internetové streamy tento Ein Kessel Buntes přenášely živě. To mají poslanci tzv. v kampani rádi.

„Mě neumlčíte, nezastrašíte a nezastavíte mě. A také se mě nezbavíte. A teď si mě klidně vydejte!“
(Mistr Jan Andrej Hus v projevu před sněmovnou, 6. září)

Poslanci jeho přání vyslyšeli. I když kolem toho bylo pár trapných okamžiků, kdy se z hrdinů v řadách hnutí ANO, kteří předem avizovali, že budou pro vydání, stávali postupně zbabělci.

„Diskuse proběhla. Pro to, abychom tam šli a vyjádřili svůj názor, nás bylo ale málo. Dali bychom se spočítat na prstech jedné ruky. Zase nejsem žádný rebel a podřídil jsem se vedení.“
(poslanec Pavel Čihák pro iRozhlas.cz, 6. září)

„Zvítězil jednotný duch. Nešlo o nátlak. Bylo to rozhodnutí celého klubu, že uděláme určitý symbol, politický symbol, že chceme ukázat, že se nám nezdá všechno, co bylo řečeno.“
(poslanec Martin Kolovratník tamtéž, 6. září)


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Což o to, my jsme na podobná poučení z vývoje z normalizace zvyklí a dobře si je pamatujeme. Sektu zvanou Agrofert 2011 máme též přečtenou, čili se u nás žádné překvapení spojené s pohoršením nedostavilo. Nezaskočil nás ani prezident Miloš Zeman, jemuž lze ale přiznat, že sehrál slušného durcha.

V kuloárech se výrazně šíří spekulace, že by policie mohla vzít Andreje Babiše do vazby. Pokud by se to stalo a hnutí ANO vyhrálo volby, jmenoval byste premiérem člověka, který by byl ve vazbě?
„Nepochybně ano.“
(z rozhovoru prezidenta pro internetový blog, který zde nemůžeme jmenovat, aby nezemřelo koťátko, 8. září)

A je to tak správně. Už teď štváčská imperialistická média o České republice referují jako o zemi, kde nejprve ministr financí a místopředseda vlády vládnul v grandiózním střetu zájmů, aby vzápětí aspiroval na vítězství ve volbách v pozici policejně stíhaného člověka. Sice moc nechápeme proč, ale nějak to vyspělému světu přijde nepatřičné. Miloš Zeman tuto hru jen povyšuje o stupínek výš na level vládní zasedání na Pankráci. Hlavně že je legrace a ruský medvěd se baví.

 • Úřad vlády sečetl Romy. Tak trochu proti jejich vůli – do akce se totiž pustil poté, co se úředníkům nezdály údaje z povinného sčítání lidu z roku 2011. To by v tom byl čert, abychom se na správné číslo nedostali, řekli si, a vymysleli, jak na to.

„Za Roma (je) označen takový jedinec, který se za něj sám považuje, aniž by se nutně k této příslušnosti za všech okolností hlásil, a/nebo je za něj považován významnou částí svého okolí na základě skutečných či domnělých (antropologických, kulturních nebo sociálních) indikátorů.“
(z metodiky ke sčítání Romů na základních školách)

Neuvěřitelná je zde nejen otázka, jak byli Romové sčítáni, ale především proč. K romské národnosti, což je kategorie výsostně dobrovolná, se při sčítání přihlásilo nějakých 12 tisíc lidí. Stát nyní dospěl k číslu 245 tisíc. Nám z toho vychází, že vládní úředníci znásilnili vůli 230 tisíc obyvatel své země. Jen tak, pro svůj úřednický apetýt. Co přijde dál? Dostanou Romové na kabát nějakou tu hvězdu, aby si příslušnost ke státem určenému etniku lépe zapamatovali? My samozřejmě rozumíme tomu, že politici mají teď před volbami spoustu jiné práce zejména s pořizováním selfíček s voliči a podobně. Stejně ale nechápeme, že je ministr pro lidská práva stále ještě ministrem a že úředníci z jeho kabinetu, kteří „sčítání“ připravili, nestojí frontu na úřadu práce. 

Žijeme zvláštní dobu a čekají nás ještě mnohá překvapení. Tak klidnou mysl.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

19 komentářů

 1. Oskar (hanák z Hané napsal:

  Pane Malecký,
  Váš článek je výtečný, ne-li výtečnější než obvykle. Je to symbolické, je před volbami a to je výzva k duševnímu vzepětí pro nás všechny občany a myslím to skoro vážně.
  Mám jen jednu výtku a to ohledně sčítání Romů. Nepostřehl jste zřejmě, že do budoucího (a budoucích) státního rozpočtu chce vláda vědět, s jakou sumou má počítat na „dávky“ (sociální) pro sociálně vyloučené.
  Přeji mnoho úspěchů v budoucím pracovním týdnu.

  • Oskar (hanák z Hané napsal:

   Chtěl jsem napsat, pro trvale, od narození, sociálně vyloučené (to je totiž přímo životní poslání některých také-Čechů).

 2. Ivaanna napsal:

  Pochopila-li jsem to dobře, pro účely tohoto sčítání mohou být Romy i Řekové, Španělé, veškeré hispánské obyvatelstvo latinské Ameriky, nacházející se na našem území a zkrátka každý, kdo není pro sčítacího úředníka dostatečně bílý. Zajímavé.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Jak moudrá to slova!

  • ČERT napsal:

   Jen takovou drobnou, řekněme antropologickou poznámku: Mezi Vámi vyjmenovanými skupinami nemusí být ale zase takovou výjimkou ani vyloženě plavovlasí běloši. Na druhou stranu, pokud jde o ty Latinoameričany, a to „hispánský“ bychom omezili na striktně jazykovou stránku, nemusí být všichni ani příslušníci europoidní (tedy takové té „rozšířené“ bílé) rasy. Myslím, že taková poznámka také není ke škodě, když se někdy připomíná, jak jsou u nás afričtí černoši vydáváni za Syřany apod.

 3. Martin Z napsal:

  Mě by zajímalo, kde se můžu informovat, zda jsem byl vyhodnocen jako Rom. Na to mám nárok, nebo ne?

  • Speedy napsal:

   🙂 pokud jste zaměstnaný. tak o radě nevím, ale pokud jste bez práce a pobíráte soc.dávky, tak jste byl vyhodnocen určitě jako rom a vědí o vás na 1000% 🙂

 4. Petr Kaminsky napsal:

  Pane Malecky, zda se Vam pravdepodobne, ze v CR zije jen 12000 Romu? Pokud je jich vic, jak si vysvetlujete, ze se ne vsichni prihlasili ke sve narodnosti?

  • Karel Novotný napsal:

   Zkušenost? Nedokážu si představit, co pozitivního by jim mohlo přinést, přihlásit se k tomu.

 5. jan rich napsal:

  BABIŠ:
  Ve všech pseudokauzách Babiše nebyla jednotná fronta proti němu schopna prokázat nezákonnost jeho konání.Proto zveličovala jeho prohřešky a útočila na cítění obyvatel,že toto se přeci nedělá.U stovek jiných se na to nepoukazuje,natož aby byli trestáni.Jsem přesvědčen,že strategii likvidace Babiše vymyslelo mozkové centrum opozicí.Jak té skutečné,tak té v koalici.Obava o korýtka pro politiky z povolání,kteří žádnou praxí neprošli je příliš veliká.Proto ten kopanec a vláčení Babiše blátem.S vyvrcholením těsně před volbami.
  Pokud Babiš a jeho hnutí ANO ve volbách zvítězí,měl by mu prezdent samozřejmě svěřit premierský post.Hin sa ukáže jednotnost protibabišovské fronty a on vládu nesloží.
  ROMOVÉ:
  V dnešním národnostně promíchném světě považuji otázku na národní původ za nevkusnou a zavádějící.Mulat je černoch nebo běloch?Šikmooké dítě s plynulou češtinou je vietnamec nebo Čech?Modrooký Rom s desítkami procent neromské krve je stále Cikán?Tak toho nechte.Nevidím žádné opodstatnění k tomuto setrvávání na dělení lidí.

  • nováček napsal:

   Ani já „nevidím žádné opodstatnění k tomuto setrvávání na dělení lidí“ a úředníci zřejmě jen zkoumají, jak zde už kdosi uvedl, kolik peněz bude třeba vyhradit ve státním rozpočtu pro ministerstvo práce a sociálních věcí na sociální dávky pro sociálně vyloučené. Takové dávky neberou mulati ani šikmooké děti s plynulou češtinou a pravděpodobně ani modroocí Romové s desítkami procent neromské krve.
   O vině, či nevině kohokoliv, tedy i Andreje Babiše, nerozhoduje co si myslíte, ale nezávislý soud. Přenechte mu jeho práva.
   Vaše bědování i výzvy jsou, mírně řečeno, nadbytečné.

  • Weber napsal:

   Snad většina občanů chápe, že morálka a činy politiků jsou pod přísnějším dohledem a nároky veřejnosti, tedy to, co činí občan (nepolitik i třeba také miliardář) má jinou shovívavost veřejnosti, než politik a snad je to správně. Je to podobně, jako nároky na „čistotu“ faráře a věřících na druhé straně. Problémem z tohoto pohledu je tedy to, že A. Babiš se stal politikem ( nepotřeboval to snad) a jiní podobní týpci, jako on jsou rozumnější (vědí své o čistotě) a nedráždí konkurenci ( všichni kradou, já ne). K tomu, aby se občan choval tak, jako A. Babiš musí být nesporně cizinec a ještě k tomu sebevědomý a drzý v tom, že si myslí, že vše zvládne. Asi k tomu je potřeba také nějaký stupeň poruchy osobnosti. Že mu někteří tleskají? Takových už bylo v minulosti a dnes se k tomu nechtějí hlásit!

   • vítek napsal:

    PSI ŠTĚKAJÍ A PAN BABIŠ KRÁČÍ DÁL.Vítek.

   • nováček napsal:

    „Že mu někteří tleskají? Takových už bylo v minulosti a dnes se k tomu nechtějí hlásit!“ V té souvislosti nemůže pamětníka nenapadnout Adolf Hitler a Němci v létech 1933 až 1943 ( do Stalingradu). Pravda ale je, že ani Hitler nevykřikoval, že „všetci kradnú“, ani neříkal „sorry jako,že …“ nebo „je to kampań, chcú se mě zbavit, ale já zůstanu, mě se nězbavíte!“ V tom je dnes Babiš nepřekonatelný. A tak mu tleskají …

  • Petr Táborský napsal:

   Pane Rich, jen Vás doplním k Babišovi.
   Ráno vstanu a v CT BABIŠ.Pustím inernet Seznam a BABIŠ.Přejdu na další servry a všude BABIŠ.Jdu na pivo a zase ten zlý čert,co nám chce ukrást tu pseudodemokracii,dokonce chce po nás řádně platit daně a co je největší drzost,on trvá na tom aby se tu nekradlo,taková troufalost.
   No kdo jiný než ten hrozný miliardář co zaměstnává 36 000 lidí,platí daně v ČR,odevzdává svůj plat na charitu,taková hloupost z jeho strany,BABIŠ.
   Proč si nevezme příklad z nejmenovaného váženeho senátora, také milardáře podnikajícího v hazardu,který má přihlášené své firmy na Kajmanech resp na Kypru a chce zrušit senát s tak váženým senátorem.BABIŠ.

   PS: Babiš a 15% preferencí KSČ je produktem devastující politiky ODS,SD,TOP,KDU.

 6. vítek napsal:

  PSI ŠTĚKAJÍ , PAN BABIŠ KRÁČÍ DÁL. Vítek.

 7. Petr F. napsal:

  Vážení diskutující je přece jasné, že AB a jeho tým má ve svém marketingu takové postupy, které je vedou k tomu, že oni v průběhu 5 let dokázali rafinovaně a účelově zanalyzovat jak osobní profil politiků a možná všech poslanců PČR, a nyní na základě těchto studií už vědí kde mají někoho pochválit, ukecat, nebo i slíbit mu nějakou tu trafiku nebo na něho zatlačit, neboť mají důvěrné a tajné informace na každého z těchto velkých politiků i malých politiků. Tento strategický politický postup je založen na politice a boji A. Babiše právě na jeho aktivní spolupráci jako vysokého zahraničního agenta StB (krycí jméno Bureš), který ví co má dělat . Všechny dostupné informace ale i tajné informace které pan/soudruh A. Babiš vlastní jsou v jeho rukou BOMBOU proti jeho třídním nepřátelům, a zároveň proti těm co jsou přesvědčení, že vědí o tajných jednáních AB. a Vojtěcha Filipa z KSČM, že se spojí a vytvoří – vybudují svou vizi „demokracie“ dle jejich představ. V tomto jsou pak všichni takoví politici i lidé pro ně velice nebezpeční ve všech směrech politiky! Komunisté už mají miliardy a mají své stále strategické umění lidem slibovat. Takže přátelé, toto všechno víte, a věřím že to všichni aktivně sledujete, že je to vše postaveno na potlačení všech a všeho, kdo jim bude v jejich plánu převzetí politické moci překážet! Tak se těšte, jak vám všem kdo je budete volit ukáží bohatí komunisté jejich „zaručené občanské svobody a demokracii“!!! Anebo vám všem pak spadne brada, jako se to stalo v roce 1948 v jejich velkém ÚNORU!

  • ČERT napsal:

   Tak je pravda, že nedávno i M. Jakeš, u příležitosti svých 95.narozenin, se vyjádřil, že by to ideálně viděl tak, kdyby po volbách KSČM vytvořila vládní koalici s ANO.

  • pedro napsal:

   Ha! Stejná rétorika jak Rudé právo z 50.let.

Přidávání komentářů není povoleno
ReklamaBělorusko