Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Andrej Babiš na předvolebním mítinku v Průhonicích. Foto: Jakub Poláček / CNC / Profimedia
,

Zmrzlina, brusle, dětičky. Babiš přijede do Ústí nad Labem dělat kampaň na příměstský tábor

Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš se ve středu vydá do Ústí nad Labem, kde se nakonec rozhodl kandidovat v říjnových sněmovních volbách. V poledne ho očekávají na příměstském táboře in-line bruslení, které pro děti pořádá ústecký Dům dětí a mládeže. Jeho ředitel Jan Eichler na zapojení dětí do kampaně hnutí ANO nic špatného nevidí.

Příměstský tábor se koná v in-linovém areálu na Severní terase. Rodiče, kteří si v pondělí přišli vyzvednout své děti, se o návštěvě předsedy vlády dozvěděli od instruktorů.

„Dozvěděl jsem se to od vedoucího kursu s tím, že to dostali příkazem od ředitele Domu dětí a mládeže pana Eichlera,“ říká jeden z rodičů, Michael Johanides. „Odpověděl jsem, že je to pro mě nepřijatelné,“ dodává. Pokud si vedení DDM akci nerozmyslí, je rozhodnut své děti ve středu na tábor neposlat.

Podobně mluví i Karolina Žákovská, která má na kursu dceru. „Je nepřijatelné, aby si hnutí ANO – či jakákoliv jiná politická strana – dělaly kampaň na dětském táboře,“ říká Žákovská, která je zároveň městskou zastupitelkou za hnutí PRO! Ústí. Žákovská už ředitele Eichlera e-mailem oslovila, aby návštěvu premiéra zrušil.

Na pokyn vedení města

To se Jan Eichler učinit nechystá. „To přece není žádná předvolební akce,“ uvedl na dotaz HlídacíPes.org. Premiér je podle něho ústavní činitel a poslanec, který se přijede podívat na činnost ústeckého domu dětí.

„Jde mi o to se prezentovat, prodat naši práci. Rád premiérovi vysvětlím, co všechno pro děti děláme,“ říká Eichler s tím, že sám ve volbách nekandiduje a je mu jedno, z jaké strany návštěva je. Pro Babiše má připraveny in-line brusle, na nichž si předseda vlády s dětmi zabruslí.

Na dotaz, kdo ho s možností návštěvy premiéra oslovil, nechtěl být nejprve Eichler konkrétní. „Město, zřizovatel,“ uvedl. Po opakovaném dotazu, že to musela být konkrétní osoba, řekl, že o tom hovořil s více lidmi. Nakonec přiznal, že o návštěvě mluvil s náměstkem primátora za hnutí ANO Tomášem Vlachem.

Předseda vlády byl na návštěvě Ústí nad Labem už před dvěma týdny. 27. července otevřel očkovací centrum v obchodním centru Forum a v dopravním podniku si prohlédl autobusy na vodíkový pohon. Přibližně ve stejnou dobu republikový výbor hnutí ANO oznámil, že bude Babiš jako jednička kandidátky kandidovat právě v Ústeckém kraji.


Projekt HlídacíPes.org – Ústí nad Labem byl podpořen základním grantem Active Citizens Fund.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

2 komentáře

  1. Tondach napsal:

    Premiér je ústavní činitel a poslanec, který se přijede podívat na činnost ústeckého domu dětí.
    Ministryně Maláčová je taky je taky úsatvní činitel a poslanec a když se přijela podívat na činnost Úřadu práce do Krupky, která je taky na severu, tak jste se tam všichni vzteky mohli podělat na strop, že to je zneužití předvolební agitace ….

  2. Václav napsal:

    To není předvolební agitace jako to nebyla v Průhonicích.On tam jenom rozdával zmrzlinu a podepisovaĺ ty svoje bláboly těm, kteří se chytli a ty nesmysly si zakoupili.Tak uvidíme zdali to projde.

Přidávání komentářů není povoleno
ReklamaMediální Gramotnost