Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Eliška Hradilková Bártová,

Přehledně: Prezidentský kandidát Michal Horáček přiznal majetek za 460 milionů. Zde je jeho soupis

UVNITŘ GRAFIKA. Majetkové přiznání textaře Michala Horáčka, který minulý týden oznámil svou prezidentskou kandidaturu, obsahuje i detailní soupis majetku, včetně podílu ve firmách. HlídacíPes.org graficky doplňuje své dřívější texty, ve kterých mapoval byznys Michala Horáčka i jeho „prezidentské“ plány. 

Ještě v červnu, v obsáhlém rozhovoru pro HlídacíPes.org, se Horáček zdráhal o svém majetku detailně mluvit. Na otázku, zda je ochoten cvičně vyplnit majetkové přiznání, tehdy řekl:

„Je předepsáno, aby prezident podával majetkové přiznání? Je předepsáno, aby je podával kandidát na prezidenta? Nejsem ani jedním. Pokud bych byl, požádám o to své účetní, kteří to perfektně připraví. Podepíšu, předložím. Udělám to i v případě, že to předepsáno není, ale veřejnost o to projeví zájem.“


Čtěte také: Textař Horáček konečně potvrdil kandidaturu na prezidenta. Zmapovali jsme jeho plány i majetek

Nestojí za mnou nekonečné ruské či jaké peníze. Michal Horáček o svém majetku, sázení a snech


Stalo se. V doprovodném textu k majetkovému přiznání, které zveřejnil ve čtvrtek, Horáček píše: „Všechen svůj majetek a veškeré finanční prostředky vlastním výhradně v České republice. Zejména nemám jakékoli finanční prostředky v jakýchkoli zahraničních off-shorových společnostech. Nevlastním také žádné akcie na doručitele.“

Podívejte se na přehledný soupis majetku Michala Horáčka

horacek-finalx

Zdroj: www.michalhoracek.cz


Projekt Pavučiny byznysu podpořil Karel Janeček.

Janecek-logo

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

7 komentářů

 1. Karel1 napsal:

  Kam se rozplynul zisk z prodeje Fortuny?

 2. Duben napsal:

  Roberte, máte v tabulce chybu, je tam 2x ten samý ING účet. Jednou na začátku seznamu účtu , podruhé na konci.

 3. Petys napsal:

  Jelikož nemá aspoň část peněz v zahraničí, je pan Horáček vlastenec, musí být také odvážný a evidentně optimista. Všechno vlastnosti prezidentovi slušící. Otázkou je, zda-li je také racionální.

 4. jan rich napsal:

  Nás ale nezajímá jeho majetek.Odhadem stovky osob z nás vyssály podobnou sumu.Zajímá nás jeho minulost.Jaká část uvedené sumy je z tvůrčí činnosti a jaká z(slušně řečeno)netvůrčí.

 5. Karel Klosse napsal:

  Jsem rád, že jste se představil. Mohu vás ujistit, že vás volit nebudu a ani moji přátele také ne.

Přidávání komentářů není povoleno