Zemanův klíčový poradce Martin Nejedlý na Hradě působí jen na základě ústní dohody

Napsal/a Robert Břešťan 14. listopadu 2016
FacebookTwitterPocketE-mail

Blízký vztah mezi prezidentem Milošem Zemanem a jeho poradcem Martinem Nejedlým neupravuje žádná smlouva, ale pouhá ústní dohoda. Plyne to z odpovědi Pražského hradu získané na základě zákona o svobodném přístupu k informacím.

Pražský hrad zůstává ve vztahu k Martinu Nejedlému dlouhodobě tajemný. Otázky na Nejedlého životopis, na to, v jaké pozici a kde působil v Rusku, či na výši platu Hrad odmítá dlouhodobě zodpovídat.

Stejně pochodil se svou sérií otázek k Martinu Nejedlému zaslanou na základě zákona 106 i mladý politik Strany zelených Josef Platil.

Na některé své otázky však odpovědi – svým způsobem – získal.

Když Kancelář Pražského hradu (KPR) vysvětlovala důvody, proč nemůže zveřejnit znění smlouvy, jež Martinu Nejedlému umožňuje využívat kanceláře v prostorách Pražského hradu, přiznala, že žádná psaná smlouva ani neexistuje.

Nejedlý užívá kanceláře Pražského hradu a poskytuje poradenské služby  – pravděpodobně bezplatně – pouze na základě ústní dohody mezi ním a prezidentem.

„Jelikož dohoda mezi prezidentem republiky panem Milošem Zemanem a panem Martinem Nejedlým je uzavřena ústně, jde o informaci, která překračuje rámec zákona,“ napsal ředitel hradního Odboru legislativy a práva Václav Pelikán.

Fotogalerie odpovědí Kanceláře Pražského hradu:

 

Pražský hrad argumentuje tím, že Martin Nejedlý s Kanceláři Pražského hradu žádný právní vztah nemá „tudíž se jeho činnosti KPR netýká“.

KPR tak odmítla specifikovat i rozsah poradenských služeb, jež Nejedlý prezidentovi poskytuje. Potvrdila však například to, že Nejedlý užívá oficiální email zaměstnanců Pražského hradu ve tvaru [email protected].

161111-6324-2-copy

Martin Nejedlý provází prezidenta na všechny klíčové schůzky i zahraniční cesty. Na rozdíl od českého velvyslance v Rusku Vladimíra Remka, který zůstal přede dveřmi, se například vloni v květnu účastnil i schůzky s Vladimírem Putinem v Moskvě.

Martinu Nejdlému byl na žádost Hradu přidělen i diplomatický pas.

Pavučina byznysu Martina Nejedlého

martin-nejedly-5-768x803

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)