Islamofobní Miloš Zeman? Podívejte se na jeho výroky na adresu uprchlíků a islámu

Napsal/a Robert Malecký 25. října 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Mladí, zdraví a dobře materiálně zajištění muži, kteří nezasluhují soucit. Ten má prezident Miloš Zeman s dětmi, které ale prý uprchlíci používají jako živé štíty. Další kontroverzní Zemanův výrok přišel jen tři dny poté, co vysoký komisař OSN pro lidská práva Zajd Raad Husajn obvinil Česko ze systematického porušování práv uprchlíků. Zmínil právě Zemanovy „xenofobní a islamofobní“ projevy.

Zeman v nedělním rozhovoru pro TV Blesk řekl, že i on cítí soucit při pohledu na děti uprchlíků, kteří do Evropy přicházejí do Evropy. Otázkou ale podle něho je, proč je jejich rodiče tahají s sebou a vystavují je třeba riziku utonutí v gumových člunech. „Děti slouží jako živý štít. Tím, že vyvolám soucit k dětem, přenáším jej i na ty, kdo se za dětmi skrývají a soucit si nezasluhují,“ řekl Zeman.

O uprchlících v rozhovoru hovořil jako o „mužích s iPady či iPhony, kteří mají v druhé kapse tisíce eur nebo tisíce dolarů“. Rovněž řekl, že svým postojem jen varuje před reálným nebezpečím, před nímž jiní politici zavírají oči.

Štětina: Nelidská zhovadilost

Vysoký komisař OSN pro uprchlíky obvinil Česko například i kvůli podmínkám v detenčních táborech. Vadí mu, že v české úřady zadržují migranty až 90 dní nebo je podrobují osobním prohlídkám.


Tématu uprchlické krize se věnoval i publicistický speciál TV Barrandov,
na jehož přípravě HlídacíPes.org spolupracoval.


Kritiku Miloš Zeman odmítl. Naopak napadl ombudsmanku Annu Šabatovou, která se „svými militantními názory“ jen snaží zviditelnit. Mluvčí úřadu ombudsmanky Iva Hrazdílková jeho slova odmítla komentovat, ostře ale zareagoval například europoslanec Jaromír Štětina. „Děti jako živý štít? Viděl Zeman někdy nějakého uprchlíka? Viděl někdy válku zblízka? Asi ne, jinak by nemohl vypustit takovou nelidskou zhovadilost z úst,“ napsal na svůj facebookový profil.

Nikdo vás sem nezval a jiné perly

  • „První věta zní: Nikdo vás sem nezval. Druhá věta: Když už tady jste, tak musíte respektovat naše pravidla, stejně jako my respektujeme pravidla, když přijedeme do vaší země. Třetí věta: Když se vám to nelíbí, běžte pryč.“ (2. srpna 2015 pro Blesk.cz)
  • „Přijdeme o krásu žen, protože ty budou zahaleny v burkách od hlavy po paty včetně obličeje, kde máte jen takovou látkovou mřížku.“ (Zeman v Řeznictví a uzenářství Matula v Lechoticích na Kroměřížsku 16. října 2015)
  • „Nevěřím, že jsou umírnění muslimové a radikální muslimové. Stejně jako nevěřím, že jsou jen umírnění a radikální komunisté. Jsou jen muslimové a komunisté.“ (na mezinárodní konferenci Evropa sjednocená a svobodná, červen 2011)
  • „Nepřítelem je anticivilizace táhnoucí se od severní Afriky až po Indonésii. Žije v ní na dvě miliardy lidí a financovaná je dílem z prodeje ropy, dílem z prodeje drog.“ (červen 2011)
  • „I když lze souhlasit se zákazem, aby ženy řídily auto, ve všech ostatních případech islámská anticivilizace činí z žen nesvéprávnou, diskriminovanou menšinu a znemožňuje jejich svobodný rozvoj.“ (v prohlášení pro média, vysvětlujícím slova z června 2011)
  • „Netvrdím, že všichni muslimové jsou teroristé, tvrdím, že všichni teroristé jsou muslimové.“ (Reflex, 4. srpna 2011)
  • „Umírněný muslim je contradictio in adjecto, tedy protimluv, stejně jako contradictio in adjecto je umírněný nacista.“ (Reflex, 4. srpna 2011)
  • „Já řekl, že islám je náboženstvím nenávisti. A za tím si stojím, protože tento můj výrok nevyplynul z žádného předsudku, ale ze studia islámských textů.“ (Haló noviny, 10. ledna 2013)
  • „Muslimští fanatici nedávno v Nigérii zajali 200 mladých křesťanských dívek. A v květné Evropě se v srdci Evropské unie nedávno odehrál odporný atentát v židovském muzeu v Bruselu. Nenechám se uklidňovat prohlášeními, že se jedná pouze o malé okrajové skupiny, domnívám se naopak, že tato xenofobie a tento řekněme rasismus nebo antisemitismus vyplývá ze samé podstaty ideologie, o kterou se tyto fanatické skupiny opírají.“ (při oslavě izraelského dne nezávislosti v květnu 2014)
  • „Snažím se říkat věci na rovinu a snažím se říkat to, co pokládám za pravdu, a snažím se také svoje názory zdůvodňovat argumenty. Ty argumenty, to nejsou jenom krutosti Islámského státu, to je například i nepřizpůsobivost většiny islámských komunit v západní Evropě, kde se vytvářejí ghetta, odloučené lokality a některé části západoevropských měst jsou tzv. no go neboli místa, kam se neodváží ani policie.“ (parlamentnilisty.cz, 17. října 2015)
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)