Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
facebook Jiřího Ovčáčka, Zeman v Lánech

Islamofobní Miloš Zeman? Podívejte se na jeho výroky na adresu uprchlíků a islámu

Mladí, zdraví a dobře materiálně zajištění muži, kteří nezasluhují soucit. Ten má prezident Miloš Zeman s dětmi, které ale prý uprchlíci používají jako živé štíty. Další kontroverzní Zemanův výrok přišel jen tři dny poté, co vysoký komisař OSN pro lidská práva Zajd Raad Husajn obvinil Česko ze systematického porušování práv uprchlíků. Zmínil právě Zemanovy „xenofobní a islamofobní“ projevy.

Zeman v nedělním rozhovoru pro TV Blesk řekl, že i on cítí soucit při pohledu na děti uprchlíků, kteří do Evropy přicházejí do Evropy. Otázkou ale podle něho je, proč je jejich rodiče tahají s sebou a vystavují je třeba riziku utonutí v gumových člunech. „Děti slouží jako živý štít. Tím, že vyvolám soucit k dětem, přenáším jej i na ty, kdo se za dětmi skrývají a soucit si nezasluhují,“ řekl Zeman.

O uprchlících v rozhovoru hovořil jako o „mužích s iPady či iPhony, kteří mají v druhé kapse tisíce eur nebo tisíce dolarů“. Rovněž řekl, že svým postojem jen varuje před reálným nebezpečím, před nímž jiní politici zavírají oči.

Štětina: Nelidská zhovadilost

Vysoký komisař OSN pro uprchlíky obvinil Česko například i kvůli podmínkám v detenčních táborech. Vadí mu, že v české úřady zadržují migranty až 90 dní nebo je podrobují osobním prohlídkám.


Tématu uprchlické krize se věnoval i publicistický speciál TV Barrandov,
na jehož přípravě HlídacíPes.org spolupracoval.


Kritiku Miloš Zeman odmítl. Naopak napadl ombudsmanku Annu Šabatovou, která se „svými militantními názory“ jen snaží zviditelnit. Mluvčí úřadu ombudsmanky Iva Hrazdílková jeho slova odmítla komentovat, ostře ale zareagoval například europoslanec Jaromír Štětina. „Děti jako živý štít? Viděl Zeman někdy nějakého uprchlíka? Viděl někdy válku zblízka? Asi ne, jinak by nemohl vypustit takovou nelidskou zhovadilost z úst,“ napsal na svůj facebookový profil.

Nikdo vás sem nezval a jiné perly

 • „První věta zní: Nikdo vás sem nezval. Druhá věta: Když už tady jste, tak musíte respektovat naše pravidla, stejně jako my respektujeme pravidla, když přijedeme do vaší země. Třetí věta: Když se vám to nelíbí, běžte pryč.“ (2. srpna 2015 pro Blesk.cz)
 • „Přijdeme o krásu žen, protože ty budou zahaleny v burkách od hlavy po paty včetně obličeje, kde máte jen takovou látkovou mřížku.“ (Zeman v Řeznictví a uzenářství Matula v Lechoticích na Kroměřížsku 16. října 2015)
 • „Nevěřím, že jsou umírnění muslimové a radikální muslimové. Stejně jako nevěřím, že jsou jen umírnění a radikální komunisté. Jsou jen muslimové a komunisté.“ (na mezinárodní konferenci Evropa sjednocená a svobodná, červen 2011)
 • „Nepřítelem je anticivilizace táhnoucí se od severní Afriky až po Indonésii. Žije v ní na dvě miliardy lidí a financovaná je dílem z prodeje ropy, dílem z prodeje drog.“ (červen 2011)
 • „I když lze souhlasit se zákazem, aby ženy řídily auto, ve všech ostatních případech islámská anticivilizace činí z žen nesvéprávnou, diskriminovanou menšinu a znemožňuje jejich svobodný rozvoj.“ (v prohlášení pro média, vysvětlujícím slova z června 2011)
 • „Netvrdím, že všichni muslimové jsou teroristé, tvrdím, že všichni teroristé jsou muslimové.“ (Reflex, 4. srpna 2011)
 • „Umírněný muslim je contradictio in adjecto, tedy protimluv, stejně jako contradictio in adjecto je umírněný nacista.“ (Reflex, 4. srpna 2011)
 • „Já řekl, že islám je náboženstvím nenávisti. A za tím si stojím, protože tento můj výrok nevyplynul z žádného předsudku, ale ze studia islámských textů.“ (Haló noviny, 10. ledna 2013)
 • „Muslimští fanatici nedávno v Nigérii zajali 200 mladých křesťanských dívek. A v květné Evropě se v srdci Evropské unie nedávno odehrál odporný atentát v židovském muzeu v Bruselu. Nenechám se uklidňovat prohlášeními, že se jedná pouze o malé okrajové skupiny, domnívám se naopak, že tato xenofobie a tento řekněme rasismus nebo antisemitismus vyplývá ze samé podstaty ideologie, o kterou se tyto fanatické skupiny opírají.“ (při oslavě izraelského dne nezávislosti v květnu 2014)
 • „Snažím se říkat věci na rovinu a snažím se říkat to, co pokládám za pravdu, a snažím se také svoje názory zdůvodňovat argumenty. Ty argumenty, to nejsou jenom krutosti Islámského státu, to je například i nepřizpůsobivost většiny islámských komunit v západní Evropě, kde se vytvářejí ghetta, odloučené lokality a některé části západoevropských měst jsou tzv. no go neboli místa, kam se neodváží ani policie.“ (parlamentnilisty.cz, 17. října 2015)

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

12 komentářů

 1. Nihilist napsal:

  Podobné výroky jsou ubohé žvásty, které jen poškozují renomé České republiky ve světě. Poznal jsem při cestování spoustu muslimů v Malajsii a Indonésii a jsou to charakterově hodnotnější lidé než náš prezident. Bohužel.

 2. český maloměšťák napsal:

  Blair se omluvil lidem za to, že lhal a že intervence do Iráku vedla nejen k statisícům mrtvých, ale zřejmě napomohla vzniku teroristické organizace tkzv. Islámského státu.
  Pojďme ale kopat od Zemana, to se tady prodává lépe. To je jasné. Zeman je lepší trefa, bo on se neomlouvá (sice také nezatahuje lidi do akcí typu masového vraždění- ale to je jen takový malý kosmetický detail, jinak je to samozřejmě náramný xenofob, na rozdíl např. od nešťastně / každý se může zmýlit !!/ se mýlícího Blaira či od lidumila /i rusomila ?/ Štětiny). Zůstaňte s námi.

  • Taoiseach napsal:

   Aha, tak to tedy nebyl Miloš Zeman, kdo vyzýval, že všichni stálí členové RB mají společně vytáhnout na Islámský stát, obsadit území, a ještě jim radil vojenskou taktiku – to vše samozřejmě jako pravý diplomat vzkazoval přes média??

   • český maloměšťák napsal:

    A vytáhli snad – na základě Zemanových výzev ?
    V případě Blaira však nejenže Británie vytáhla, ale Blair ve své tehdejší funkci toto tažení de iure i de facto inicioval, řídil a nařídil.
    Anebo se snad Blair omluvil za výzvy a vzkazování mediím ??
    🙂

 3. petrph napsal:

  Chudák Zeman-on si dovolil říkat už před lety naprosto veřejně to co dnes-a zatím pouze neveřejně sdělují ve své analýze pro německou vládu německé zpravodajské služby,viz
  http://echo24.cz/a/iek3J/nemecko-ceka-kvuli-uprchlikum-chaos-varuji-zpravodajci-merkelovou
  cituji „„Integrace stovek tisíc nelegálních přistěhovalců v Německu není možná vzhledem k jejich počtu a stávajícím paralelním společnostem,“ „Místo toho dovážíme islámský extremismus, arabský antisemitismus, národní a etnické konflikty jiných států a jiné chápání práva a společnosti“
  A naše společnost a naše média,místo toho aby se dmula pýchou jakého máme moudrého prezidenta že toto předpovídal už před lety,citují napřed zprávu OSN,které je vlastně osud lidí v Evropě šumafuk-a řádně jí začnou řešit až se to tu bude masově rubat jako v té Sýrii.

 4. Lubor Veleba napsal:

  Normální člověk Zemana nemůže ani pochopit. Stydím se za něj. Není to srandista – je to vůl.

  • český maloměšťák napsal:

   To máte těžké, pane Veleba. Dneska se za normálního považuje každý vůl.
   Hezký den.

 5. K6 napsal:

  Problém aktuálního nájemníka Hradu je, že na svoji roli nemá. Jistě, za posledních 100 let sídlili na Hradě i horší, ale bylo tam i pár lepších. Měl by být morální autoritou a jistým vzorem, místo toho je cynickým komentátorem. Samolibým komentátorem, kterým většina intelektuálů pohrdá a proto oslovuje dolní 2 miliony. Oslovuje voliče, kteří přečtou ze rok stěží jednu knihu a jedinou jejich tiskovinou je Blesk. Oslovuje je přes jejich strachy, závist a s populismem jak za Mussoliniho.

  • petrph napsal:

   Drobná chybička se vloudila, že?Textem “ kterým většina intelektuálů pohrdá a proto oslovuje dolní 2 miliony. Oslovuje voliče, kteří přečtou ze rok stěží jednu knihu“ říkáte že Vám vlastně nejde o nějakou společnou morální autoritu národa, ale pouze o morální autoritu kterou by uznávala pouze ta menšinová intelektuální elita-což je ovšem nebetyčný rozdíl.
   Tady prosím připomenme že po 2 000 let existence křestanské civilizace-už od samotného Ježíše Krista byly uznávány duchovní morální autority lidmi kteří si jednu knihu nepřečetli za rok, ale za celý život.Takže v čem najednou došlo k oddělení morálky elity od obyčejných lidí?

Přidávání komentářů není povoleno