Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Foto: Krajský úřad Ústeckého kraje
,

Zeman naposledy v regionech. Náměstek ústeckého hejtmana s ním odmítl jít na oběd

Prezident Miloš Zeman se loučí se svým mandátem stylově. Výjezdy do regionů, které rámovaly jeho prezidentství a které před druhou volbou dokázal proměnit v účinnou předvolební kampaň, zakončil dvoudenní návštěvou Ústeckého kraje. Místa, kam ho politici rádi zvali i v době, kdy už kvůli excesům svým i svého okolí nebyl vítaný jinde. Nevoli ze setkání Zemanem v pondělí vyjádřil jen náměstek ústeckého hejtmana Jiří Řehák (Spojenci pro kraj).

Miloše Zemana mají na severu Čech rádi. A to i přesto, že on sám se o severočeském krajském městě nevyjadřoval vždy právě lichotivě. Třeba před pěti lety o Ústí nad Labem prohlásil, že se město zlepšuje a vypadá už jako pět let po válce.

Právě v té době, krátce před druhou prezidentskou volbou, některé kraje začaly dávat najevo nelibost se Zemanovými výlety, které se proměnily ve volební kampaň. Nakonec i úspěšnou. I když více než tehdy už projevované proruské názory, schvalování anexe Krymu nebo slova o střílení novinářů vadily především náklady, které kraje musely za výjezdy Zemanovy ekipy hradit. Ty se pohybovaly v řádech statisíců korun.

Mezi hejtmany, kteří peníze za Zemanovy návštěvy vydávat nadále nehodlali, patřil třeba tehdejší královéhradecký Jiří Štěpán z ČSSD, liberecký Martin Půta z hnutí STAN nebo lidovecký hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. Ten Zemanovu návštěvu odmítl platit z rozpočtu kraje už v roce 2017, prezident pak cestu zrušil.

Naopak vždy vítán byl prezident třeba v Karlovarském kraji u hejtmanky Jany Vildumetzové Mračkové („Skláním se před vaší moudrostí a věřím, že opět za čas budu moci říci: ‚Vítejte u nás, pane prezidente'“ – 2019) nebo právě na severu Čech. Do roku 2020 zde ostatně vládla koalice, která byla kromě komunistů, ČSSD a SPD složena i z „jeho“ Zemanovců. Vkusně uměl prezidenta přivítat třeba i nezávislý Ústecký deník.

Ústecký deník, říjen 2013. Foto: archiv HP

„Přeju mu klid v duši“

V roce 2020 došlo po krajských volbách ke změně, kdy se vlády ujala koalice ANO, ODS a Spojenců pro kraj v čele s hejtmanem Janem Schillerem (ANO). A prezident si kraj vybral jako místo svého posledního, dvoudenního výletu do regionů.

„Na dvoudenní návštěvu Ústeckého kraje dnes zavítal prezident republiky Miloš Zeman s paní Ivanou. Na Krajském úřadu Ústeckého kraje přivítal prezidentský pár hejtman Jan Schiller. Miloš Zeman se ještě dopoledne setkal se členy Zastupitelstva Ústeckého kraje. V diskuzi zazněla mimo jiné témata nedávného požáru Českého Švýcarska, energetické krize či splavnosti Labe. Pan prezident poděkoval hejtmanovi za zafixování cen energií,“ stojí v tiskové zprávě kraje, která překvapivě není z roku 1985, ale ze 17. října 2022.

Co se naopak z tiskové zprávy nedozvíme, je skutečnost, že se s prezidentem odmítl setkat náměstek hejtmana Jiří Řehák. Své důvody pak popsal v obsáhlém příspěvku na sociálních sítích, v nichž zmínil právě třeba Zemanovy dřívější proruské postoje.


Řehák píše, že chápe argumenty kolegů ze zastupitelstva, proč se setkání s prezidentem zúčastnili. Zmiňuje například úctu k hlavě státu. „U mě však nakonec převážily argumenty pro ignoraci návštěvy,“ píše Jiří Řehák.

V příspěvku pak vyjmenoval následující Zemanovy prohřešky:

– v roce 2013 ustanovil úřednickou Rusnokovu vládu, i když mu ODS předložila 101 hlasů poslanců
– na summitu NATO ve Skotsku zpochybňoval účast ruské armády v invazi na Ukrajinu
– prohlásil, že okupaci Krymu považuje za uzavřenou záležitost
– zpochybnil závěry BIS o ruském útoku ve Vrběticích s českými oběťmi na životech
– trvale napadal a zesměšňoval tajné služby (čučkaři) a lhal, že ČR vyrábí novičok
– mstil se a urážel lidi, kteří mají jiný politický názor než on
– byl sprostý v médiích bez náznaku omluvy
– ignoruje pravomocná soudní rozhodnutí, která ho usvědčují ze lží
– jeho bezprověrkoví podřízení Mynář, Nejedlý a Ovčáček aktivně pracují proti zájmům státu nebo nepracují vůbec
– je vinen polarizací společnosti, i když chápu, že je to důsledek nešťastné přímé volby prezidenta

„Nemám z toho radost, ale nemohl jsem jinak. Všechny mé případné argumenty ,pro‘ prezident pošlapal. Přeju mu klid v duši,“ zakončil svůj příspěvek Řehák.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

37 komentářů

 1. A.S. Pergill napsal:

  Ono vyjmenování je jen souborem lží a nesmyslů, které o Zemanovi šíří jeho protivníci.

  Jen příklad: Novičok se v ČR prokazatelně vyráběl a vyrábí pro účely výcviku chemických vojsk (asi náš nejlepší příspěvek vojenské struktury NATO), protože se pro svoji šílenou nebezpečnost nedá převážet.
  Navíc nemáme sebemenší kontrolu nad tím, co se tu dělo do roku 1990 v místech dislokace sovětských vojsk. Do řady objektů obsazených sověty se nikdy nikdo z vedení státu, komunistické strany ani ČSLA nedostal. Jakýsi přehled je o jaderných hlavicích a jejich nosičích, a to je asi vše. Pravděpodobně sověti pracovali s radiomimetiky (použili je opakovaně „sovětští poradci“ Severního Vietnamu), látkami zesilujícími účinky ionizujícího záření (jako „bonus“ k účinku srovnatelnému s yperitem), a jistě spoustou dalších faktorů, použitelných v případě plánovaného útoku přes železnou oponu. Mohli mít klidně vyrobené barely novičoků a komponent k jejich výrobě. A klidně mohl mít tento původ i novičok užitý v té Velké Británii, ať už jako takový, nebo ve formě komponent k jeho finalizaci.
  Pokud tu ještě zásoby sovětských otravných látek někde důmyslně skryté jsou, tak se to, obávám se, dozvíme, až prorezaví nádržky s nimi.

  • Vocas napsal:

   Lzete – jako obyvykle a hned v prvni vete.Vyrabel se v hrube nevycistene podobe a nepatrnem vzorku jako prekurzor na testovani detekce. Novicok v ciste podobe a tedy operacne pouzitelny se nevyrabel !To vse Zavodnik hradni moc dobre vedel ale on musel poplivat tu cast statni spravy kterou nema on nebo jeho ridici dustojnik rad.
   Samozrejme na narodni zajem statu ktery reprezentuje se vakaslal a napomohl propagande ruska.Vlastizrada ….

   • A.S. Pergill napsal:

    To tvrdíte akorát vy. To, jestli nějaká pravdivá informace „pomůže Rusku“ má dvě strany: Pokud budete profláklý jako někdo, kdo v čímsi zájmu nebo zájmu naopak proti někomu lže, tak vám brzy nikdo nebude věřit.
    A nejste schopen vyvrátit to, co jsem napsal o destinacích sovětských posádek do roku 1990, protože tam se mohlo dít naprosto cokoli.

    • skeptik napsal:

     ad první odstavec: vám už Pergille skutečně nikdo nevěří.
     ad druhý odstavec: proč by měl pan Vocas vyvracet vaše dohady a výmysly, které vy sám nejste schopen žádným způsobem doložit? Vyvrací snad někdo Staré pověsti české nebo pohádky od Boženy Němcové?

   • skeptik napsal:

    Pane Vocasi, Pergill je už dávno zkompromitovanou figurkou na diskuzních stránkách Hlídacího psa. Myslím, že to už ví, nebo alespoň tuší, i jeho zaměstnavatel. Jen nechápu, že už jej dávno neposlal do výslužby, jako svého času poslal do výslužby další zkompromitovanou figurku Oskara hanáka (z Hané).

    • A.S. Pergill napsal:

     Skeptiku,
     shodou okolností jsem se dozvěděl (aniž bych po tom nějak pátral), že se testovaly ochranné masky na otravné látky, vč. novičoků (masky uložené ve skladech pro případ války). Ověřovalo se, zda ještě fungují, nebo se musí nahradit novými. A při této činnosti se muselo manipulovat s dávkami podstatně vyššími než v případě výcviku chemiků. S dávkami schopnými „zvládnout“ snad až tisíce lidí.
     A, mimochodem, pokud paní Drábová zavrhla sloveso „výroba“ a navrhla ho nahradit „přípravou“, pak by se slovo „příprava“ dalo použít i pro ostrou munici pro konflikt NATO – Varšavská smlouva, protože na totální destrukci populace města zvícího Prahy potřebujete novičoků i jejich západních ekvivalentů řádově kilo (nějaké to deko sem nebo tam nemá význam). A tak malé množství můžete klidně „připravovat“. Takže je to jen nesmyslná hra se slovíčky.

    • A.S. Pergill napsal:

     Jinak si, Skeptiku, klidně věřte, že je Země placka na hřbetě čtyř slonů, stojících na krunýři obrovské želvy, plující vesmírem. Ale nesnažte se dehonestovat ty, kteří vědí, že je kulatá.

     • skeptik napsal:

      Kdyby Putin s Peskovem a Lavrovem tvrdili, že je země placka, byl byste vy Pergille první, kdo by jejich tvrzení obhajoval. A čemu mám věřit já vím i bez vašeho našeptávání.

   • A.S. Pergill napsal:

    Nedávno jsem se čirou náhodou dozvěděl, že se v ČSLA, a asi taky po roce 1989 v AČR, pravidelně testovaly ochranné masky (a filtry pro ně) na odolnost vůči OL, proti kterým mají chránit. Tedy i proti novičokům a jejich západním obdobám. A na to testování rozhodne nestačí „nepatrná množství znečištěných látek“. Na to potřebujete množství a čistotu na úrovni, jaká by nastala při zasažení vojáka či civilisty v reálném boji (a možná s určitým nadsazením jako rezervou).

  • Jiří Choun napsal:

   Vy si vytáhnete jen 1 z uvedených Zemanových prohřešků a na nich se točíte. Jste už s tím svých obhajováním chovance LDN Lány opravdu směšný, Pergille.

 2. Votroubek napsal:

  „Nešťastná přímá volba“ ? Co to blábolíte ? Může být něco demokratičtějšího ? Nehodnotím výsledek.

  • Jan napsal:

   Ve Švajcu proč ne, ale po českých vidlácích chtít demokratické smýšlení..? Tomuhle národu nepatří do ruky „politická liga mistrů“ tedy demokracie. Na Čechy je potřeba sultán, autokrat. Českému národu dáte do rukou demokratické volby a z nich vychází úspěšně nedemokratické persony typu Okamůra, Babiš. A místo aby se řešilo jak zemi posunout kupředu, bojují ti demokratičtí politici s těmito kreaturami, co jim akorát hází klacky pod nohy. Čili se to míjí účinkem.

   • skeptik napsal:

    Máte bohužel pravdu.

   • A.S. Pergill napsal:

    Ono „nedemokratické smýšlení“ je jen lež antidemokratů, kteří by si v tom Švýcarsku ani neškrtli.

  • Pavel Vachl napsal:

   Taková hláška se v poslední době zase objevuje v tisku. Řekl bych, že si někdo připravuje prostor na zrušení přímé volby.

   • Horymír napsal:

    Do volby prezidenta lidé nemají co kecat! To je přece výsostné právo rovnějších mezi rovnými a jejich polických (a i jiných) kšeftů.

  • Miroslav Plesník napsal:

   Lidé jsou jen ovlivnitelné tupé stádo, proto je přímá volba neštěstím. Příkladů z dějin, viz. Hitler, Stalin a další je je názornou ukázkou.

 3. pablo41 napsal:

  Já se panu náměstkovi nedivim !

 4. Robert Seifried napsal:

  Nevím, co je uskupení „Spojenci pro kraj“ zač, neb nejsem tamější, ale dovolím si jej parafrázovat filmovou hláškou „Zřejmě slušnej oddíl!“ 🙂 Bravo! Česká společnost má neustále tendenci zapomínat a omlouvat neomluvitelné… Setkání se Zemanem každému normálnímu člověku musí připadat neskonale odporné.

 5. Pavel Šťásek napsal:

  Jaký je národ takového si zaslouží prezidenta a vládu. Otázka? To jsme opravdu takoví blbci???
  Burešova-Babišova vláda s paní Schillerovou a foto za naše prachy s pávem perfektně zadlužila naší republiku, že to nezaplatí ani naši prapravnuci. Pan Fiala sedne na zadek před demonstrací státních úředníků a tak místo aby jich 50% vyhodil tak jim z našich peněz 23miliard přidá. Prezident s korupčníkem a kámošem bez předepsaných prověrek Mlynářem a rusofilem Nejedlým, má jistě jiné starosti než lidi této země.

 6. Ivan napsal:

  – v roce 2013 ustanovil úřednickou Rusnokovu vládu, i když mu ODS předložila 101 hlasů poslanců a) na to měl přesně podle ústavy právo
  – na summitu NATO ve Skotsku zpochybňoval účast ruské armády v invazi na Ukrajinu
  b) zcela podle pravdy, povstalci v Luhansku a Doněcku byli místní Ukrajinci vedeni místními starosty a pučisté v Kijevě na ně v rozporu s ústavou poslali armádu rekrutovanou na západě Ukrajiny
  – prohlásil, že okupaci Krymu považuje za uzavřenou záležitost
  c) Krym byl a je samostatnou autonomní republikou a podle své ústavy se může osamostatnit nebo připojit k jiné republice na základě referenda a Kyjevu do toho vůbec nic není.
  – zpochybnil závěry BIS o ruském útoku ve Vrběticích s českými oběťmi na životech
  d) nehorázná provokace pravděpodobně na pokyn USA. Majitelé maskovali ohromné manko ve skladu. Např několik tisíc samopalů se při výbuchu „vypařilo“. Jak to, že majitele skladu nikdo nestíhá za veřejné ohrožení – sklad nebyl nijak hlídán, místní tam chodili běžně na houby.
  – trvale napadal a zesměšňoval tajné služby (čučkaři) a lhal, že ČR vyrábí novičok
  e) Podrobný popis novičoku je k nalezení např. v Chemických listech, novičok se samozřejmě v ČR vyráběl (dokáže to každý absolvent vysokoškolského studia chemie) v malých množstvích v Brně (aby chemické vojsko mělo na čem testovat svoje detektory).
  – mstil se a urážel lidi, kteří mají jiný politický názor než on
  f) není znám žádný konkrétní případ.
  – ignoruje pravomocná soudní rozhodnutí, která ho usvědčují ze lží
  g) neumíte číst soudní rozhodnutí
  – jeho bezprověrkoví podřízení Mynář, Nejedlý a Ovčáček aktivně pracují proti zájmům státu nebo nepracují vůbec
  h) Na místa na kterých uvedení pracují prověrka od BIS (pracující pro USA) není třeba, drzost zbytečného náměstka hejtmana vyjadřujícího se k pracovnímu úsilí spolupracovníků pana presidenta je nehorázná.
  – je vinen polarizací společnosti, i když chápu, že je to důsledek níešťastné přímé volby prezidenta
  i) je dobře, že president má nezpochybnitelnou důvěru většiny obyvatel. Náměstek hejtmana má důvěru jen stádečka věrných hejtmanovi.

  • Vocas napsal:

   a- Tomu se rika vzorovy pripad zneuziti prava.Zkuste ve spravnim ci trestnim sporu a uvidite….
   b- Armada byla poslana na ruske hranice ne na lidi – ti sami „ukrajinci pak vitaly ruske vojaky na „dovoleneů i stezkou technikou.
   c – Sice meli nejakou autonomii ale referendum bylo v te ustave zakotveno jako celonarodni – ne ze tam napochoduje ruske vojsko a „zaridi“ ten spravny vysledek.
   d- jj a ty fotky na propustku si tam poslali ti proflakly FSB agenti nahodou,nahodou
   taky chodili po okoli .Ze?
   e- no to je taky navod neco jako slozeni nerezu – samo o sobe to je hodne malo k vyrobe….
   f- Peroutka….
   g- Pracuji na pozicich kde je proverka vyzadovana.zamestnavatelem ovsem ignorovano
   i – manipulace soudruhu – vetsina volicu neni vetsina obyvatelstva….

   • Petr napsal:

    Pane Vocasi, trochu se více vzdělávejte, než něco pustíte ven. Přečtěte si o referendu na Krymu. Bylo tam dost pozorovatelů z celého světa, asi jsou blbější než Vy. Nikdo z nich neřekl, že referendum bylo zmanipulováno. A zjistěte si účast na této akci. Anebo, raději, nešiřte ty bludy.

    • Pavel napsal:

     Tak, ty kremelské broužurky doval, ať se teda můžeme „vzdělat“, ty celosvětový pozorovateli.

   • A.S. Pergill napsal:

    Pane Vocasi. Bylo tu už vícekrát konstatováno, že populace Krymských Tatarů hlasovala většinově pro odchod z Ukrajiny proto, že Ukrajina, na základě nátlaku „užitečných idiotů“ z EU, poskytovala prostor islámským extrémistům, kteří se snažili sekularizované Tatary vrátit zpět pod jho fundamentalistického islámu (tj. navodit stav, jaký panuje třeba v Bosně a Hercegovině, nebo Íránu). Přičemž Rusko tyto extrémisty tvrdě potlačuje.
    MMCH (analogie): Představte si, že by u nás nastala situace, spočívající ve snaze jakýchsi nadřazeným státem podporovaných extrémistů vrátit naši společnost do stavu, v jakém byla před mariatereziánskými a josefínskými reformami*. A objevila se možnost se od toho nadřazeného státu, který tento návrat vnucuje, odtrhnout a připojit k jinému, v němž něco takového nehrozí. Jsem toho názoru, že i část praktikujících katolíků by hlasovala pro to odtržení.
    * Slyšel jsem na vlastní uši Bendu staršího, že by byl pro.

  • Petr napsal:

   Konečně, jeden normální a nezfanatizovaný příspěvek. Jinak tady hromady nesmyslů od nevzdělanců.

   • Pavel napsal:

    Příspěvek přesně podle politického školení mužstva, které jsi sám absolvoval, jsi chtěl říct.

 7. A.S. Pergill napsal:

  Obávám se, že někteří soudruzi, až pan president zemře, mu budou chodit močit na hrob. A budou z toho mít „demokratický pocit“.

  • Pavel napsal:

   To jsi lžirgile nepochopil, že tím soudruzi budou vzdávat čest prostatě osmnáctiletého panice soudruha čučkaře.

  • Jiří Choun napsal:

   Řekl bych, že nikomu nebude stát ani za to.

 8. Pavel K napsal:

  Hrdina to je to samé jako komedianti odmítají převzít vyznamenání svojí práce pro ČR .Možná by bylo lepší pracovat pro kraj aby to byl přínos pro lidi a ne podnikat takto ubohé protesty.

  • Pavel napsal:

   To jsi to hradnímu čučkaři nandal. To si za rámeček nedá.

 9. Pokorná napsal:

  Konečně naposledy.Už se nemohu dočkat,až jeho obličej nebudu vídat a jeho hlas a jeho názory nebudu slýchat.

  • A.S. Pergill napsal:

   Jistěže ho budete vídat a slýchat, jako hlasy a tváře ostatních expresidentů, vč. již zemřelého V. Havla.

 10. JUDr.Jiří Bauer napsal:

  Závidím Ústeckému kraji Jirku Řeháka těším se na 9.březen 2023

  • Horymír napsal:

   V životě jsem o Řehákovi neslyšel, až teď. Asi se potřeboval zviditelnit. Ale nic moc mu to nepřinese.

Přidávání komentářů není povoleno