Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.

Zde je film o tom, jak dnešní Rusko vidí srpen 1968 v Československu

I když třeba nevládnete ruštinou, za alespoň krátké zhlédnutí tohle propagandistické dílko ruské televize stojí.

 

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

2 komentáře

 1. Jan štrobl napsal:

  Hmm, je to hezké. Neumím sice rusky a tak mi zajisté ty největší perličky unikly, nicméně jsem si všiml, že tam, zajisté pouze z proslulé přehnané ruské skromnosti, některé věci chybí. Například když už to vzali od WWII, tak zapomněli říci, že ji rozpoutali oni s Německem rukou společnou a nerozdílnou napadením Polska. Chybí mi tam fotka, jak stojí vedle sebe generálporučík německé armády Heinz Guderian a brigádní generál ruské armády Semjon Krivoshein během vítězné přehlídky v Brestu Litevském
  22. září 1939. Chybí tam jak již 30. září 1939 všechny sovětské noviny publikovaly následující prohlášení německého ministra zahraničí Joachima von Ribbentropa:
  “Moje návštěva Moskvy byla opět krátká, bohužel velmi krátká. Doufám, že se mi brzy podaří přijet na delší pobyt. Musím ovšem říci, že jsme oněch dvou dnů mé návštěvy zcela využili. Dohodli jsme se na následujícím:
  Německo-sovětské přátelství je definitivně navázáno.
  Oba státy do budoucna již nepřipustí vměšování třetí strany do východoevropských záležitostí.
  Obě vlády si přejí, aby byl obnoven mír, a aby Anglie a Francie ukončily nesmyslnou a zcela neperspektivní válku proti Německu.
  Pokud v těchto zemích získají váleční štváči navrch, Německo a Sovětský svaz si budou vědět rady, jak takovou situaci řešit.”
  Chybí tam i způsob jakým pak oba nacističtí a ruští mrchožrouti téměř dva roky nerušeně hodovali na polské mrtvole.
  Co se mi však ohromně líbilo, to byl ruský generál nyjící touhou po Varšavské smlouvě, která měla udělat z vojáků „bratrských“ okupovaných zemí při ruském útoku na západní demokracie pouhý kanonenfutr. I slzičku pacholek uronil.
  Patrně by stálo zato to otitulkovat, abychom to mohli patřičně okomentovat. Oni totiž tihle nabubřelí Putinovi pacholci i jejich čeští pohůnci mají hrozně rádi jadrný český humor.

 2. Karel napsal:

  Zajímavé, jak se ten Putin s tím Ruskem rozpíná. Na území Ruska nevidím ani jednu americkou základnu, pokud se nepočítá uvažovaná v Turkmenistanu.

Přidávání komentářů není povoleno