Zákaz hymny na Hradě? Policie hraje o svou čest

Napsal/a Robert Malecký 25. dubna 2016
FacebookTwitterPocketE-mail

GLOSA. To je zase mezi Hradem a zbytkem republiky mrzení kvůli tomu, že policie nedovolila skautům zazpívat hymnu. Situace to přitom není nijak výjimečná, měla a stále ještě má jednoduché řešení. Jednoduché, a především právní – žijeme stále ještě v právním státě.

Je celkem nepodstatné, co si o věci myslí hradní mluvčí nebo pán. Zrovna tak ovšem pro věc samotnou je úplně jedno, jaká je nebo ještě bude reakce občanská, ať už skutečná nebo politická.

Uprostřed toho všeho stojí policie. Zcela konkrétně policajt, kterého je vidět na videozáznamu pořízeném skauty. A teď: mají policisté nějaký pokyn, na základě kterého jednali? Ven s ním. Aby se obhájili.

Pokud nemají, zneužili. Bez debat. A inspekce ať je okamžitě obviní, šéf postaví mimo službu a policejní prezident ať se jde na ústředí Skauta omluvit, už v tom má za posledních pár dní zkušenost.

Čili otázka zbývá jediná, zda odstíhat policistu jen toho jediného, co pak zpěv zakázal. Nebo zda jich v tom jelo víc. V takovém případě je ovšem situace ještě jednodušší, ti ostatní nechť jsou svědky s vahou slova policajta, v tom je síla. Neměla inspekce už dlouho případ tak jednoduchý.

Jistě – může pátrat ještě dál. Jsou policistům na Hradě dávány pokyny civilními osobami, jak bývá mnohdy tušeno a naznačováno? Znovu jednoduché: hovory na policejní linky jsou nahrávány, pokud šly jinou cestou, nechť svědčí policajti. Nějak se jim do uší dostat musely.

Nehraje se tady hra o Hrad, o kavárnu, o skauty. O svou čest tady hraje policie, a tak by se k věci měla postavit. Nejsou to malí kluci.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)