Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
ANO, tohle je Ústí nad Labem, Účastníci zájezdu

Všeobecná deklarace babišismu, kde leží dno sociální demokracie a účastníci zájezdu na Čapí hnízdo

PSÍ UŠI. Sedm dní uplynulo jako voda a ve společnosti našich politiků to byla doba jen o sedm dní delší, než je únosné. Sněmovna v mezidobí schválila rezoluci, podle níž privatizaci v 90. letech provázely excesy a vůbec to byla zavrženíhodná doba. Prosadili ji na návrh komunistů i poslanci ANO nebo sociální demokracie a Pirátů a říkejme jí třeba Všeobecná deklarace babišismu a polistopadového revizionismu.

Předsedovi vlády se každý takový krok na odvedení pozornosti od jeho současných problémů hodí. Lepší dárek od svého bývalého spolubojovníka ve zbrani Filipa-Falmera dostat nemohl. Nyní k některým méně podstatným událostem.

 • Takže čaulidi: Máme sice slovenského premiéra, ale aby to někoho nesvádělo k nějakým falešným myšlenkám, že se tady bude odstupovat.

„Česká republika není Slovensko. V České republice se nebude měnit vláda na základě demonstrací.“
(Andrej Babiš na konferenci Globsec v Bratislavě, iRozhlas.cz, 8. června)

Nikdy, rozumíte, nikdy! Nech si to všichni zapamatují. Pokud by to někdo nechápal, vysvětlila to všem i naše domácí, echt česká hlava státu.

„Podle mého skromného názoru dnešní demonstrace sice smysl nemají, ale když se tam někdo chce přijet vyřádit, ať to dělá.“
(Miloš Zeman pro Frekvenci 1, ČTK, 9. června)

Uvedenou větu klidně mohl říct třeba Milouš Jakeš nebo šéf pražských komunistů Miroslav Štěpán v roce 1989. Řekl ji ovšem Miloš Zeman, který si podle všeho jako bývalý prognostik čím dál víc uvědomuje, že se demonstrace brzy obrátí i proti němu a stylu politiky, který reprezentuje.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Jinak Andrej Babiš prodělal v uplynulých dnech velký osobnostní progres, až bychom řekli osvícení. V hlavě mu rozsvítila úterní stodvacetitisícihlavá demonstrace na pražském Václavském náměstí.

„Akceptuji, že máme svobodu a demokracii, lidé demonstrují. Já jen říkám, že demonstrují proti lžím.“

Především je třeba ocenit, když komunista a evidovaný agent Státní bezpečnosti akceptuje svobodu a demokracii. Už v tom je jistý pokrok. Nicméně to důležité se skrývá ve druhé části: Andrej Babiš správně chápe, že lidé demonstrují proti lžím. Už mu zbývá jen docvaknout, čí ty lži jsou. 

 • Sociální demokracie v mezičase usilovně pracuje na tom, aby se definitivně vytratila z české politické mapy. Předseda strany Jan Hamáček to ovšem vidí obráceně, podle něho postačí, když strana strčí na pár příštích let hlavu do písku. Chytré a elegantní řešení.

„My musíme přežít tu dobu, kdy na české politické scéně dominuje hnutí ANO. (…) Primárně jde o naše bytí a nebytí, abychom přežili ten moment, než pomine okouzlení Andrejem Babišem.“
(Jan Hamáček pro Reportéry ČT, 4. června)

Což o to, sociální demokracii vem čert, ale abychom to nějak přežili my ostatní. Jak máme ve své krutosti rádi historickou ironii, připomeneme si teď podmínky, které si sociální demokracie kladla v lednu 2018 jako nepřekročitelnou mez pro vstup do vlády: je to smutné čtení.

Tak to holt nevyšlo, no.

 • Jak zde občas rádi připomínáme, vždycky na tom někdo může být hůř než vy. Vzpomínáme třeba na lidi, kteří pro slibnou kariéru vstoupili do KSČ v roce 1988 nebo 89 – namátkou Pavel Telička a spol. Tak takových mistrů okamžiku jsme teď našli v Chabařovicích u Ústí nad Labem hned 58.

Facebook ANO, tohle je Ústí nad Labem, 9. června

Tak klidnou mysl, už brzy bude líp. Fakt.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

22 komentářů

 1. Michal Podsedník napsal:

  Je mi 35 a ptal jsem se dnes svých rodičů už poněkolikáté (55) a (58), proč v  89´ cinkali klíčema? Otec mi řekl, aby u moci nebyli komunisti. A teď oba volí ANO a pořád si myslí, že tam přišel udělat pořádek.
  Tak sem jim řekl, že už je načase, aby po 30 letech od revoluce, už takovíto šíbři přestali republiku rozkrádat. Oni taky nadávají, že tu to rozkrádali, připomněli mi Grose, Kalouska. ODSku atd. Nechápu tu logiku nadávat na rozkrádání a 30 let tu dokola volit tyhle pohrobky KSČ a lidi co to rozkrádání dovolili a provozovali. Divná doba.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Je mně Vašich rodičů upřímně líto. Pokud si myslí, že hrdina Babiš své miliardy dostal od Otce Nebeského proto, že se každý večer modlil „Otče náš “ a aby tady udělal pořádek, tak to je mně jich líto dvakrát. Zasluhují si to.
   Pro informaci Vaši a Vašich rodičů – nepřipadá vám divné, že z těch, co je Vám rodiče připomněli, anijeden nemá ani jedinou miliardu, jen byt barák a podobně. To já mám také a nic jsem za posledních třicet let nerozkradl a mohu to prokázat. Jen jsem něco restituoval, ale takových byly desetitisíce nebo spíš statisíce.

  • zdenem matoušek napsal:

   Milý pane,
   na to je třeba aspoň 5 semestrů sociologie. Ukázalo se, že čím prudší útok na Babišea a hnutí ANO byly, tím víc jejich prefrence stoupaly. A pro sociology to nebylo žádné překvapení. Tlak budí protitlak. Bude to delší čas potřebovat, aby lidé ve větším počtu prozřeli. Gaussova křivka potvrzuje, že většinový názor nepochází ze skupiny více vzdělaných, to netvoří většinu. Tak si musíme počkat. Mějte se. ZM

  • Alois napsal:

   zdravím ano pane divná doba, všeci kradnůn a podívejte se kdo je u koryt???? no ti co to tady 30 let hlídali ???? ne není to na hlavu ???? zdravím siola a všetci na Letnů „““““????????

  • Vaclav Flek napsal:

   Ahoj Michale, mne je vice nez Vasim rodicum (65), spojuje mne s nimi jiste to, ze jsem v listopadu 1989 spolu s nimi take cinkal klici, spolu s manzelkou, kterastala po mem boku. Na rozdil od Vasich rodicu jsem pri prichodu Andreje Babise ani na vterinu nepochyboval, ze on neni tim pravym na „udelani poradku“, na to byla od zacatku jeho estebacka minulst a miliardovy majetek, zvlastnim zpusobem ziskany (viz napr. knihu „Kmotr Babis“ od Jaroslava Kmenty) neprijatelne. Zkratka, kdyz dva delaji totez, neni to totez – klici jsme take cinkali, ale proti Babisovi chodime demonstrovat. Zdravi Vaclav

  • Tondach napsal:

   Ani ne tak divná doba, jako divní lidé …..upřímnou soustrast!

  • Karel napsal:

   Divné je hlavně to :
   1. Když Německá Škodovka dostává miliardové pobídky od státu – nikomu to nevadí
   2. Když BMW 0,5 miliardy na pobídkách (2018) – nikomu to nevadí
   3. Když slévárna Tatra Metalurgie dostane dotaci 300 mil – nikomu to nevadí
   .
   99. Když Česká pekárna dostane 100 mil – jdeme do ulic cinkáme klíčema – demokracie narušena.
   Mi nevadí bod 1 až 99 – je dobře že stát podporuje firmy.

   • Roman napsal:

    Majitele 1. – 3. (a dalsich) nejsou ve vlade CR a nemaji pod palcem prislusna ministerstva.

   • Oskar (hanák z Hané) napsal:

    Majitelé „Německé škodovky“ majitelé BMW, ani majitelé „Tatra Metalurgie“, nejsou předsedy české vlády. V tom je to čertovo kopyto.
    Navíc na příklad Škoda Auto a.s. je njvětším plátacem daní v ČR, zatím co „pekař a párkař“ Babiš-Bureš, není ani mezi prvními dvaceti v pořadí a bere násobně více dotací , než odvádí na daních, takže z dotací má čistý nezdaněný zisk (mimo jiné, i díky korunovým akciím AGROFERTU).

   • Martin napsal:

    Mě vadí všechny ty dotace. Stát skutečně nemá brát lidem peníze a rozdělovat je nadnárodním společnostem. Nicméně demonstrace nebyla kvůli Babišově pekárně, ale kvůli tomu že premiér lže, podvádí a je ve střetu zájmů.

    • JAN ŠÍP napsal:

     A JAK TO VŠICHNI VITE,O BABIŠOVI,ŽE KRADL.BYLY JSTE U TOHO? JESTLI JO,TAK JSTE SPOLUVINÍCI A POTŘÍTE TAKY ZA MŘÍŽE. JESTLI NE,TAK JSTE OVEČKY,KTERÝM SE DA NAKUKAT COKOLIV A ONI TOMU VĚŘI.TAKOVÝCH AUDITNICH SPRÁV VÁM NAPÍŠU ZA POŘÁDNEJ BALIK EUR.KOLIK CHCETE.DOKUT NENI USVĚDČENEJ,TAK JE NEVINNE.JENOMŽE UDAVAČI DO EU.JSOU TAK ZASLEPENY,ŽE TO NECHTĚJI UZNAT.

     • Jan Novák napsal:

      No možná by bylo dobré podivat jak jsou natom jsou ti kteří přišli do obchodního styku s předsedou vlády, kolik je jich po smrtí samozřejmě přirozené,
      Vítěz voleb není ten kdo nezískál alespoň 50, 001 %. platí pro dva subjekty. Pro tři subjekty – jestliže jeden subjekt získa 33,5 %, druhý 33,3 % a třetí zbytek tj. 33,2 % o vítěztví prvního nelze mluvit pokud druhý a třetí jsou spolupracující.

   • Jarda napsal:

    Ale ani jeden z majitelů,nebo ředitelů uvedených firem není premier ,
    který za pomoci svojeho ministra čerpá dotace na zemědělský podnik a doufám že ani STBák!

   • anobudelíp napsal:

    Evidentně nechápete, že „demokracie je narušena“ nikoliv přidělením dotace, ale přidělením dotace na ZÁKLADĚ LŽIVÉ ŽÁDOSTI.
    –PEKÁRNA DOSTALA inovanční DOTACI 100 MEGA NA ZÁKLADĚ LŽI že celozrný toastový chleba je INOVACE. Což je lež jako věž.
    –Dtto čapák. Ten dostal dotaci pro malopodnikatele NA ZÁKLADĚ LŽI podepsané u notáře, ŽE ČAPÁK NEPATŘÍ ANI MILIARDÁŘI, ANI ŽE NENÍ s miliardářem SPŘÍZNĚNÝ PODNIK.
    Ale to co píšete je pro voliče Babiše typické. Uvažují takto – sami lžeme a podvádíme kde můžem, abychom si k něčemu pomohli, proč by si pomocí lží a podvodů nemohl nahrabat pár miliard i náš premier? Nakonec- zvýšil nám penze, at si sám taky nahrabe.
    …….
    Úspěšný stát však nemůže být založen na lžích. Ryba hnije od hlavy a když lže a podvádí hlava, nakonec lžou a podvádí skoro všichni.

  • Martin napsal:

   Chápu vás a je mi to líto. Není to ale jen případ vašich rodičů. Můj kamarád (ředitel firmy, dvě VŠ) mi nedávno povídal v kavárně jak to ten Babiš dobře dělá. Když jsem se proti tomu ohradil, zeptal se jestli snad chci aby se vrátila ODS a TOP a kradlo se zase po miliardách. Když jsem mu připomněl aktuální prohřešky jeho oblíbence, odvětil že se o politiku nezajímá a nechce se o tom bavit. Bude trvat dlouho než se lidi proberou, a možná se to ani nestane.

  • Je mi 72 jet,také jsem chodil na václavák s klíčema a nikdy by mě nenapadlo,že nám tady zase bude vládnout stébák a ve vládě budou komoušové!!!
   Už nikdy na václavák nepůjdu!!! Pozdravujte rodiče.

   • Ladislav Tomek napsal:

    Jsem stejně starej jako vy ale vydím to jinak.Komunisti tu nemohli nic rozkrádat protože už nebyly u moci.Snažte se kdo to asi proveděl?Klíčema jsem necinkal protože neše nenaždanost vládnoucích politiků bude zakaždého režimu, po nás potopa.Hlavně oblbnout voliče a pak ruka páně je otevřená.S Babišem možná objevíte daleko větších zlodějů kteří se na tomto stavu v tichosti podepsali.Samozrějmně nechtějí aby nám je Babiš ukázal , proto dělají tento humbuk aby odvedli pozornost od vlastní činů.

 2. Vaclav Flek napsal:

  Dekuji za clanek, ktery znovu pripomina znama fakta, ale ma je pekne srovnane. Jak ten cas bezi, obcas zapominame, cim se politici z CSSD zaklinali pred vstupem do Babisovy vlady. Stejne by bylo dobre pripomenout si prezidentsky slib Milose Zemana, ze bude branit zajmy vsech obcanu, a srovnat s vyjadrenim, za ktere by se nestydel ani Milous J. Jakkoliv uboha jsou vyjadreni CSSD a velmi trapna slova prezidenta republiky, nejhorsi jsou proslovy soucasneho prezidenta, ktery ve zjevnem vytoceni skace do fistulky a pouziva slovakismy. Daji se shrnout do dvou slov : BLABOL a LEZ.

  • František Juráň:
   tak to máme asi každý jiného prezidenta.Od prezidenta ing. Zemana jsem ještě žádný slovakizmus neslyšel.Jestli netrpíte Vy nějakým rozrušením.

 3. Travis napsal:

  Pan Dr Hnízdil o něm napsal toto: „Andrej Babiš ale není běžný člověk. Pro jeho osobnostní poruchu je typická absence studu, soucitu a svědomí. Nemá proto ani jejich tělesné projevy. Lže tak přesvědčivě, že je přesvědčený o tom, že nelže.“

 4. Tondach napsal:

  Dno České strany sociálně demokratické leží na Pražském Hradě a někdy v Lánech!

 5. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Robertu Maleckému je třeba poděkovat za článek a popřát mu, aby dlouho psal podobné články, tedy aspoň tak dlouho, jak to bude potřeba. Také bych doporučilzvýšenou opatrnost při přecházení silnice, může se ledacos stát. Babiš-Bureš se neštítí ničeho.

Přidávání komentářů není povoleno