Jaroslav Faltýnek, Andrej Babiš, Jaroslava Pokorná Jermanová. Foto: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Volby jsou u konce, byl to boj o každou desetinu procenta. Zde jsou výsledky

Napsal/a -pes- 9. října 2021
FacebookTwitterPocketE-mail

Podobně jako před začátkem fotbalového zápasu, ani před začátkem voleb nelze nikdy s jistotou vědět, jak to dopadne. Nyní už je ale dohráno a výsledky známe. Jak volby dopadnou jsme sledovali ve volební sčítací aplikaci poskytované zdarma webem iRozhlas.cz.

Uzavřením volebních místností ani sečtením hlasů nic nekončí. Klišé říká, že politici musejí hrát s kartami, které jim u volebních uren rozdali jejich voliči. Letos to ale tak úplně platit nemusí.

Prezident Miloš Zeman dal už předem opakovaně najevo, že sestavením vlády pověří šéfa nejsilnější strany, nikoli koalice. Podle předpokladů by to měl být tedy opět Andrej Babiš.

Zda vítězná koalice SPOLU dostane brzy šanci na sestavení většinového kabinetu, či zda Česko česká dlouhá přetahovaná a vládnutí bez důvěry parlamentu, to můžeme sledovat v následujících dnech, respektive týdnech. Nejnapínavější otázka letošních voleb, tedy kromě toho, kdo zvítězí, zněla, které ze stran a hnutí nakonec překročí pětiprocentní hranici a které zůstanou třeba jen těsně pod ní. Výsledky známe a jsou rozhodně zajímavé: 

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)