Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
facebook hnutí ANO, Dny NATO v Ostravě

Voda v Brně, Stropnický chce generálku a bezmocný vztek komunistky Hubáčkové

Jednou přijde den, kdy tento sloupek popíšeme o Brně celý. Fakt, slibujeme. Oč méně lidí tam kdesi u zatáčky na Vídeň zůstalo, o to víc se snaží, aby o nich bylo slyšet. Už tento týden by to nejspíš šlo, ale přece ještě byly události, které též stojí za to zmínit. Ale blíží se to.

 • Začneme ale v Praze, což (a neradi to říkáme) začíná být pod vedením paní Adriany pomalu něco jako Brno. Klíčová primátorka hnutí ANO a bývalá ředitelka organizace Transparency International přivítala vznik novely zákona o střetu zájmů, kterému se kdovíproč začalo říkat lex Babiš, aniž by se majitele hnutí ANO a jeho pár uvadajících tiskových orgánů jakkoli týkal.

„Je to pozitivní. Souhlasím s tím zákonem. … Jsem loajální k naší straně, takže bych hlasovala proti. Ale jak jsem už řekla a za tím si stojím, můj osobní názor je, že je to dobře, když ho (zákon) budeme mít.“

Způsobilo to trochu té zlé krve, přitom nebylo proč. O Adrianě Krnáčové se všeobecně ví, že její politická síla nejlíp vynikne, když mlčí. Také její reakce na rozpoutaný skandálek byla typická, deníku Aktuálně, který ji takto pěkně citoval, a autorovi rozhovoru Lukáši Prchalovi prý už příště telefon nezvedne. Moudré rozhodnutí hodné zralé političky.


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


 • Ministr obrany Martin Stropnický chce generálku. Tedy aby bylo jasno – ženu v hodnosti generála v české armádě. Zatím máme „jen“ čtyři plukovnice a Stropnický, který aktuálně hraje roli ministra obrany, by podle Lidových novin jednu rád povýšil.

„Věřím, že v dohledné době budeme mít svou generálku. (…) Rád bych to stihnul do voleb v příštím roce.“

Myslíme, že se všechny čtyři plukovnice tetelí blahem, zejména nad tím důvodem. Pan ministr to chce do voleb, to je panečku ocenění jejich práce.

 • Komunistická poslankyně Gabriela Hubáčková se do USA nepodívá, a to ani do tranzitu. Ten chtěla využít při cestě do Kolumbie, kde se chystala šířit internacionalismus v ženském hnutí či co.

„Dnes ke mě (chyba je původní, pozn. red.) dorazila neskutečná informace. Ta úžasná svobodná a DEMOKRATICKÁ země mi neudělila vízum. Velmi prosté a jednoduché odůvodnění. Jsem členkou KSČM a tedy pro USA nepřijatelný občan.

Na tom okamžiku, kdy se poslankyně poslední nereformované evropské komunistické partaje, která ve sněmovně zasedá se stalinistkou Semelovou, vykřikuje cosi o demokracii na adresu Spojených států, je něco ambivalentního. Na jedné straně člověk cítí tu drzost, tu nárokovost – a ten bezmocný vztek. Na straně druhé je v tom samozřejmě i určité zadostiučinění, člověk si tak nějak v klidu porozjímá o těch pár desítkách milionech mrtvých, umučených, zavražděných na hranicích – a hned ten kontext vidí lépe. Doporučujeme též paní poslankyni, bude mít teď místo zájezdu do Bogoty trochu času navíc.

 • Ale už do Brna. netekla tam voda, tedy tekla, ale ne pitná. A internetoví vtipálkové z toho hned rozpoutali úplné peklo, samozřejmě na účet vládnoucího hnutí Zničit Brno. Takový poslanec Jeroným Tejc se ještě držel zpátky:

„Nejdřív epidemie žloutenky, teď závadná voda. Člověk aby se bál jet domů. Ještě že jsem se nechal nedávno očkovat proti žloutence a tyfu.“

Zato poslanec hnutí ANO a nejvtipnější komentátor ever Martin Komárek, ten se s tím nemazal.

„Za starých dobrých časů by Dominik Feri upálili, jednou se ukáže v Brně a už je tam epidemie žloutenky a voda otrávená :-)“

Hahaha, tak jsme zase posunuli hranici vkusu o nějakých těch 200 kiláků směrem na východ. Dobrý.

zloutenka

 • Nicméně epidemie žloutenky se v Brně stala předvolebním tématem číslo jedna, hnutí ANO rozpoznalo šanci a proměnilo centrum města v improvizovanou válečnou zónu. Tamní lídr Bohumil Šimek nespoléhá na opatření úřadů a nechal ve městě rozmístit bandičky s desinfekcí, jak jinak, s logem Babišova hnutí, aby bylo jasno.

„Kromě zásadních opatření navržených hygieniky jako očkování nebo desinfekce interiérů vozů MHD je možné udělat řadu preventivních drobností. Tohle je jedna z nich.“

No, jenže není. Bandasky samy mohou být podle hygieniků zdrojem nákazy, jsou dostupné dětem, pro něž může být desinfekce při nesprávném postupu naopak nebezpečná atd. Prostě i zneužít téma v kampani se musí umět, tohle byl krok stranou. A tak je to tu se vším.

Už aby byly ty volby za námi, další budou až příští rok. Tak klidnou mysl.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

16 komentářů

 1. nováček napsal:

  „Oč méně lidí tam kdesi u zatáčky na Vídeň zůstalo, o to víc se snaží, aby o nich bylo slyšet.“ To je pěkná sprosťárna, která je už hodně za hranou. S takovou nabubřelostí nelze ani diskutovat, aniž bychom použili velmi, ale opravdu velmi neslušná slova a v případě setkání s autorem (autory) by nebylo vyloučeno, přes známou klidnou povahu většiny lidí obývajících území, zeměpisně označené jako Brněnsko, ani fysické napadení; bohužel.

 2. Jiljí Horák napsal:

  Pan autor zřejmě neví kdo začal studenou válku a neví nic ani o stotisích mrtvých tak zv. demokratických režimů.

 3. Svoboda napsal:

  Líbí se mne pane Malecký jak píšete o hnutí ANO,nenechte se otrávit a pište zprávy o panu Babišovi a jeho hnutí,je to největší hrozba demokracie pro tuto zemi a samotný pan Babiš je největším symbolem korupce po roce 1989

 4. nováček napsal:

  Pane Malecký, v jistém směru jsem si Vás vážil.

 5. lojzo napsal:

  Myslím si že Robertek Malecký zde zastupuje ten spolek nemehel,,proŽít Brno,,neboť neví o čem je řeč.Neschopní lidé se pletou do politiky a proto vypadá Evropa tak,jaká je dnes.Bída,vandalství,ziskuchtivost bez práce,lenost,ubohost,farizejství a hlavně diletantství a chtíč ovládá polomozek neandrtáclů!

 6. Petr Homoláč napsal:

  Komunistka Hubáčková určitě neví, že slovo komunista je v USA soudně žalovatelná urážka. Když se pak někdo komunistou prohlašuje, je to jako by se přiznal k pedofilii.
  Neví, že komunistická strana v některých z 50 států USA existuje, neboť je to demokratická země, ale v mnohých státech USA nevznikla, protože by se v onom státě museli najít aspoň 3 komunisti.

 7. Jan Stanko napsal:

  Robertek Malecký je trochu komik. Jet na ženský potlach o ženských právech a zájmech mu připadá podezřelé. A ta zlá Hubáčková si to bolševické omezování svobody pohybu vlastně zaslouží. Co kdyby chtěla jít na mezipřistání poučovat Amíky o tom, že stavět ploty na hranici s Mexikem je hloupost, že mučit a zabíjet s Bushem a Obamou zajatce a rozbít Irák a Sýrii byla blbost, kterou statisíce Iráčanů a Syřanů zaplatily životy a islamisté ocenili.

 8. bolek napsal:

  Co obnášela tak zvaná „TOTALITA“ ?, Všichni měli práci. • Zákony byly jednoduché, jasné a přísné, platily pro všechny. • Kdo pracoval, dostával pravidelně 2x do měsíce mzdu nebo plat. • Pojištění bylo skutečně pojištěním, smlouvy jednoduché, srozumitelné i laikovi. • Levné a všem dostupné úvěry. • Získání bytu s nízkým nájemným (v mnoha případech i získání podnikového bytu). • Všechny srážky šly automaticky ze mzdy nebo platu a byly vypočteny vždy tak, aby člověku zbylo na důstojné vyžití. • Skutečně bezplatná lékařská péče, značně preferovaná prevence a očkování. • Výdej léků a léčiv jen za symbolickou částku 1,- Kč. • Podpora mladých rodin, matek na mateřské, jakož i péče o zdravotně postižené,seniory a těžce nemocné. Nebyla taková zvěrstva jako dnes,kdy hodně lidí, a dokonce i dětí, umírá jen proto, že rodiče neměli na jejich léčbu, případně nepatřili k těm šťastným, kterým se včas podařilo peníze sehnat za pomocí ponižujících zdlouhavých sbírek mezi lidmi. • Bezplatné preventivní prohlídky a očkování dětí, mnohdy prováděné lékaři přímo ve školních zařízeních. • Rozsáhlá sociální síť se skutečnou pomocí, kde neexistovalo, že by někdo zůstal na ulici, bez domova, bez pomoci. • Byla přísně trestána šmelina a lichva, kupčení a spekulace. Tyto činy se vyskytovaly velmi vzácně, především ve velkých městech. • Bezplatné školství od jeslí, přes mateřské školky až po VŠ. Obrovská podpora učňovského školství, kdy již v průběhu učiliště učni získávali praxi a zkušenosti přímo v podnicích, do kterých pak po skončení učiliště a získání výučního listu nastupovali. • Lepší kulturní využití volného času, jak dětí, tak i dospělých. • Téměř neexistovaly drogy a narkomani a zcela žádné herny. • Učitelé ve školách, ale i mimo školy, měli přirozenou autoritu,respekt a úctu,měli větší možnosti v postihování přestupků žáků a rodiče s nimi skutečně spolupracovali. • Policisté (tehdy příslušníci veřejné bezpečnosti) byli respektováni,měli větší autoritu a velmi vysokou objasněnost trestných činů. • Soudy všech stupňů byly daleko pružnější a řešily každý případ kompletně,tj. pachatel byl odsouzen zcela automaticky k náhradě škody a ta mu byla ihned a samozřejmě srážena z platu kdekoliv, kam nastoupil do zaměstnání, dokud vše nezaplatil. • Velmi nízká kriminalita způsobená tím, že pachatel věděl dopředu, že bude dopaden a škodu bude muset splácet. Tehdejší věznice (-nápravné ústavy) nebyly jako dnes, kdy mnoho rodin nebydlí v takovém luxusu jako současní vězni v nich dnes. • Nízká kriminalita byla způsobená také tím, že v záznamech pachatelů jejich trestné činy byly uvedeny stále, a ačkoliv nebyly počítače a internet,přece jen o každém zločinci a jeho skutcích věděli všichni zainteresování ,a tudíž nebylo úniku do anonymity. • Existovaly funkční odbory, podnikové rekreace, dětské rekreační prázdninové tábory, zájezdy… • Mládež byla maximálně zapojována do mimoškolních aktivit. • Velmi nízké zatížení lidí státní byrokracií, většinu pracovních věcí řešila mzdová účtárna. • Relativně větší soukromí a svoboda (možná někdo namítne, že to není pravda, ale je třeba si , že díky dnešnímu zneužívání techniky např. mobilní telefony, kamerové systémy, internet, kreditní karty, účty v bankách,velké množství duplicitně vedených registrů, se kterými pracuje velké množství lidí, a děravým zákonům na ochranu osobních údajů, je sledovaní soukromí tehdy proti současnému sledování zanedbatelné). NEVÝHODY • Nebyly denně banány, mandarinky, pomeranče… • Dováželo se jen to, na co byly finance, tj. za peníze, které se utržily za vyvezené zboží. • Omezené cestování do zahraničí mimo tzv. NSZ, které bylo regulováno převážně z důvodu nedostatku zahraničních měn, kdy bylo preferováno dovážení zboží,které jsme neuměli vyrobit. • Strach z STB, z této složky bezpečnosti měli strach hlavně ti, kteří chtěli a nebo již škodili zájmu všech. Kdo pracoval a nekradl, ten většinou s nimi neměl problém.

  • Robert Břešťan napsal:

   Když myslíte…

   • nováček napsal:

    Jsem starý člověk, ročník 1933, zažil jsem kousek první republiky, nacistickou okupaci a věznění otce, osvobození (opravdové, sovětskou armádou), 3 roky poválečného pocitu, svobody, „vítězný únor“ a znárodnění veškerého majetku celé rodiny, věznění otce i matky (tu po třech týdnech hladovky propustili), 3 roky „sžívání se s dělnickou třídou“ před přijetím na střední školu, měnovou reformu při které jsem přišel i o dětské úspory, „maďarské události“ při konání vojenské prezenční služby včetně spaní v „plné polní“ a snabitou zbraní, „pražské jaro“, normalizaci s přiznáním k podpisu „2000 slov“, odmítnutí spolupráce s STB a následky toho, listopad 1989 a dnes zklamání z polistopadového vývoje. A proto také vím, že bolek nemyslí, ale ví.

  • Dusan napsal:

   Bože, dolij aspoň trochu soudnosti téhle bytosti, upusť na přetlaku víry v nesmysly, sešli na něj trochu štěstí z dobře odvedené práce.

 9. Standa napsal:

  Pane Brestan něco pravdy na tom je!Vy mladí máte jen názory ODS-TOP 09!Něco k panu Nováčkovi.Kdo začal válku_?Potom to přineslo následky.Všichni neseme zodpovědnost !!!!

  • nováček napsal:

   2. světová válka dle mého začala rozbitím Rakousko-Uherska jako státu a to bylo přáním (a hlavně přičiněním) Woodrova Wilsona, tehdejšího prezidenta USA. Je to jen můj, možná těžko zdůvodnitelný pocit až názor a mohu se samozřejmě mýlit. Likvidace ruského carského státu má na tom také svůj podíl a stejného iniciátora. A tak nějak „všichni“ začali válku, tu 2. světovou.

  • Oskar, hanák z Hané napsal:

   Schválně, kdopak asi?

 10. Honza napsal:

  Desítkách milionů Roberte, ale jinak dobrý 🙂 Edituješ si to sám? 🙂

Přidávání komentářů není povoleno