Trafikanti v Madarových službách a naplněná předpověď: Tvrdík (ODS) do vedení městského tepla

Napsal/a Robert Malecký 29. září 2017
FacebookTwitterPocketE-mail

Tepelné hospodářství města Ústí nad Labem má od poloviny září nového jednatele. Podle očekávání se jím stal městský zastupitel a bývalý starosta centrálního obvodu Jan Tvrdík (ODS). Naplnila se tak předpověď, podle které náměstek primátorky Jiří Madar (Ústecké fórum občanů) pokračuje v odměňování věrných hlasů, které potřebuje k udržení křehké většiny v zastupitelstvu.

Situaci v Tepelném hospodářství se HlídacíPes.org nedávno věnoval v článku, v němž popisoval situaci ve vládnoucí koalici vedené Madarovým UFO. Tehdy jsme psali:

„Nedávno se ovšem uvolnilo místo jednatele Tepelného hospodářství města Ústí nad Labem. Firmu, kde má město menšinový podíl (ten většinový má ČEZ Teplárenská), čeká ještě v září valná hromada. Můžeme si tipnout. Bude novým jednatelem právě Tvrdík?“

Předpověď se splnila. Na webu společnosti se nyní objevil zápis, podle něhož se druhým z jednatelů stal v polovině září Jan Tvrdík.

Věrné hlasy ODS

Trojice hlasů ústecké ODS je pevnou součástí většiny, s níž Madarovo původně dvoumandátové hnutí UFO ovládá město. Libor Turek, Jan Tvrdík a Miroslava Lazarová hlasují, jak je třeba, a jejich mateřské straně nevadí ani fakt, že se na půdě faktické koalice potkávají s komunisty.

Hned krátce po pádu původní koalice ANO a PRO! Ústí, když se Madar z pozice prvního náměstka ujal vlády, byl odměněn Libor Turek. V září 2015 zastupitel Turek, který v té době neměl manažerské zkušenosti, zázračně uspěl ve výběrovém řízení na ředitele Dopravního podniku města Ústí nad Labem.

„On nikdy v životě nepracoval, všechny funkce, které získal, byly podle politického klíče. Nemá žádné zkušenosti v managementu. Byl politickým exponentem v nejkrutějších dobách, kdy se toto město rozkradlo a zadlužilo. Stál mimo jiné u kauzy muzea, která stála město desítky milionů korun.“ glosoval tehdy Turkovo jmenování zastupitel PRO! Ústí Hausenblas.

Jan Tvrdík

I Jan Tvrdík má k náměstkovi Madarovi historicky blízko. Na kandidátce se objevil už v roce 2002, tehdy to bylo za Sdružení pro zdraví, sport a prosperitu – kterému tehdy Madar předsedal. O čtyři roky později kandidoval za Alternativu pro Ústí a převlékání kabátů dovršil vstupem do ODS. V posledním volebním období byl starostou centrálního obvodu. Stejně jako Turek ale po volbách 2014 skončil.

Město drží v Tepelném hospodářství menšinový podíl vedle společnosti ČEZ Teplárenská. Zářijová valná hromada měla původně řešit odvolání dosavadního jednatele Radima Bzury (ex-TOP 09), ten tomu ale předešel srpnovou rezignací.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)