Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
,

Trafikanti v Madarových službách a naplněná předpověď: Tvrdík (ODS) do vedení městského tepla

Tepelné hospodářství města Ústí nad Labem má od poloviny září nového jednatele. Podle očekávání se jím stal městský zastupitel a bývalý starosta centrálního obvodu Jan Tvrdík (ODS). Naplnila se tak předpověď, podle které náměstek primátorky Jiří Madar (Ústecké fórum občanů) pokračuje v odměňování věrných hlasů, které potřebuje k udržení křehké většiny v zastupitelstvu.

Situaci v Tepelném hospodářství se HlídacíPes.org nedávno věnoval v článku, v němž popisoval situaci ve vládnoucí koalici vedené Madarovým UFO. Tehdy jsme psali:

„Nedávno se ovšem uvolnilo místo jednatele Tepelného hospodářství města Ústí nad Labem. Firmu, kde má město menšinový podíl (ten většinový má ČEZ Teplárenská), čeká ještě v září valná hromada. Můžeme si tipnout. Bude novým jednatelem právě Tvrdík?“

Předpověď se splnila. Na webu společnosti se nyní objevil zápis, podle něhož se druhým z jednatelů stal v polovině září Jan Tvrdík.

Věrné hlasy ODS

Trojice hlasů ústecké ODS je pevnou součástí většiny, s níž Madarovo původně dvoumandátové hnutí UFO ovládá město. Libor Turek, Jan Tvrdík a Miroslava Lazarová hlasují, jak je třeba, a jejich mateřské straně nevadí ani fakt, že se na půdě faktické koalice potkávají s komunisty.

Hned krátce po pádu původní koalice ANO a PRO! Ústí, když se Madar z pozice prvního náměstka ujal vlády, byl odměněn Libor Turek. V září 2015 zastupitel Turek, který v té době neměl manažerské zkušenosti, zázračně uspěl ve výběrovém řízení na ředitele Dopravního podniku města Ústí nad Labem.

„On nikdy v životě nepracoval, všechny funkce, které získal, byly podle politického klíče. Nemá žádné zkušenosti v managementu. Byl politickým exponentem v nejkrutějších dobách, kdy se toto město rozkradlo a zadlužilo. Stál mimo jiné u kauzy muzea, která stála město desítky milionů korun.“ glosoval tehdy Turkovo jmenování zastupitel PRO! Ústí Hausenblas.

Jan Tvrdík

I Jan Tvrdík má k náměstkovi Madarovi historicky blízko. Na kandidátce se objevil už v roce 2002, tehdy to bylo za Sdružení pro zdraví, sport a prosperitu – kterému tehdy Madar předsedal. O čtyři roky později kandidoval za Alternativu pro Ústí a převlékání kabátů dovršil vstupem do ODS. V posledním volebním období byl starostou centrálního obvodu. Stejně jako Turek ale po volbách 2014 skončil.

Město drží v Tepelném hospodářství menšinový podíl vedle společnosti ČEZ Teplárenská. Zářijová valná hromada měla původně řešit odvolání dosavadního jednatele Radima Bzury (ex-TOP 09), ten tomu ale předešel srpnovou rezignací.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

2 komentáře

 1. Jaroslav Kubín napsal:

  Na rovinu, Madar je nepochybně ústecké „kápo“, okolo něhož se vše v Ústí točí a má také zásadní slovo, co a jak se zde bude odehrávat. To bez jakýchkoliv pochyb, i když „jeho“ hnutí UFO sotva při posledních komunálních volbách tak tak přelezlo 5% hranici. Vše okolo jsou pouze hračky v jeho rukách. Není to nic nového, tak to v Ústí chodilo vždy, včetně převlékání kabátů, o kterém v článku rovněž píšete. Takže nic nového pod sluncem. Ostatně stačí zalistovat v novinách 10 let zpátky a třeba v Ústeckém deníku je možno se dočíst v článku pod titulkem „Politici v novém dresu, kopou za jinou stranu než minule“ i o samotném Madarovi, Honzovi Tvrdíkovi a i jiných známých ústeckých figurkách (kopíruji): „Zajímavé věci lze vyčíst z kandidátních listin ústeckých stran, hnutí a koalic pro komunální volby, které se uskuteční už za dva týdny.
  Mimo jiné Ústečané narazí na některé osobnosti, jež nejsou na ústecké politické scéně žádným nováčkem. Ale novinkou je strana, za kterou kandidují.
  Z komunistické kandidátky na kandidátku Alternativy pro Ústí například zběhla Eva Říhová. Za stejný subjekt kandiduje i Jan Tvrdík, dříve člen SZSP. A také Nevena Černohorská, která v minulém volebním období „kopala“ za ČSSD. Na kandidátce SZSP zase našla azyl nezávislá Majdalena Jelínková. Před čtyřmi lety kandidovala za SNK-ED a před osmi za 0DS. A naposledy se od ODS odklonila a přiklonila k SZSP Miloslava Válková. Tvrdík SZSP, jehož byl místopředsedou a za nějž získal post místostarosty centrálního obvodu, opustil letos v dubnu. Důvodem podle něho bylo dění ve sdružení, které se mu nelíbilo. „Na mimořádnou konferenci, jež měla jediný bod programu, a to volbu nového předsedy (dřívějším byl Jiří Madar, nynějším je Pavel Dlouhý), jsem byl pozván SMS zprávou a minutu před jejím zahájením,“ vysvětlil Tvrdík, jenž výměnu vedení sdružení označil za puč. Za čtyři měsíce už byl předsedou nově zaregistrované Alternativy pro Ústí.
  Nevena Černohorská ke svému přestupu uvedla, že ji znechutil přístup jejích sociálně demokratických kolegů v zastupitelstvu centrálního obvodu, kde toto volební období působila. „Nutili mě, abych hlasovala stejně jako oni, i když jsem měla na věc jiný názor,“ vysvětlila.
  Válková svůj krok zdůvodnila tím, že u občanských demokratů už to není o programu, ale o kamarádech. Jako starostka Neštěmic zvolená za ODS působila jen jedno období a počítala s tím, že se o stejný post bude ucházet ještě jednou, dokonce už připravovala volební program. Podle ní se to ale za jejími zády upeklo jinak, přednost dostal úplný nováček na politické scéně“.
  Zdroj: Ústecký deník – 9.10.2006

 2. Daniel napsal:

  Uf. Už jsem se polekal, že je to ten Tvrdík, co přivedl ke krachu ČSA a úspěšně řídil MNO. Tak ten to není, nicméně to bude podobný týpek.

Přidávání komentářů není povoleno