Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Tereza Hlůšková. Foto: Profimedia
,

Tereza Hlůšková je zpět v Česku. Její případ v Pákistánu definitivně uzavřeli

Tereza Hlůšková je po čtyřech letech v pákistánském vězení zpátky v České republice. Z Pákistánu odletěla koncem minulého týdne. Na svobodě byla Hlůšková, původně odsouzená za pašování necelých devíti kilogramů heroinu, už od loňského listopadu. Odjezd jí ale komplikovaly obstrukce pákistánských úřadů a odvolání celní správy proti jejímu osvobození. Jak ale HlídacíPes.org potvrdil advokát Saíf ul Malúk, případ Terezy Hlůškové se minulý týden definitivně uzavřel.

„Případ Terezy Hlůškové definitivně ukončil Nejvyšší soud v Islámábádu, který zamítl odvolání celní správy. Ta protestovala proti listopadovému osvobozovacímu verdiktu Vrchního soudu v Láhauru a odjezdu Terezy z Pákistánu,“ potvrdil HlídacíPes.org advokát české občanky Saíf ul Malúk.

Rozhodnutí Nejvyššího soudu tak uzavřelo více než čtyřletou kauzu „české modelky“, jak Hlůškovou s oblibou nazývala pákistánská média.

„Prominentní vězeňkyně“

Češku zadrželi pákistánští celníci v lednu 2018 na mezinárodním letišti v Láhauru. V jejím kufru pod oblečením našli ve dvojitém dně přes osm a půl kilogramů heroinu.

Za pašování více než sedmi kilogramů drogy se podle pákistánského trestního zákona odsuzuje v zemi běžně na sedm až čtrnáct let za mřížemi, ale i na doživotí. Za více než deset kilogramů pak hrozí trest smrti.

Hlůškovou odsoudil procesní soud v Láhauru v březnu 2019 k osmi letům a osmi měsícům vězení a k finanční pokutě. Jak tehdy potvrdil HlídacíPes.org advokát Pavel Uhl, obdobně vysoký trest by za stejné provinění čekal na obviněnou i v České republice.

Tereza Hlůšková od zadržení tvrdila, že je nevinná a že jí drogy do kufru někdo musel podstrčit, což zmínila i v dopise redakci HlídacíPes.org: „Nejsem, ani jsem nebyla drogový dealer. Za to, že jsem byla blbá a naivní, jsem si už odseděla 26 měsíců v pekle,“ popsala Hlůšková před dvěma lety.

Kromě jednotvárné stravy si na podmínky, ani zacházení ze strany věznice zásadně nestěžovala a podle informací HlídacíPes.org by se dala její pozice v centrální věznici Kot Lakhpat označit spíše za prominentní.

Za první dva roky v Pákistánu vystřídala zadržená Češka několik právních zástupců. Ti ale spíše než na její obhajobě pracovali na předávání informací o případu médiím.

V roce 2020 se ale případu Terezy Hlůškové ujal jeden z nejlepších pákistánských právníků Saíf ul Malúk. Tomu se pak při odvolacím procesu u Vrchního soudu v Láhauru podařilo Hlůškovou osvobodit. Obhajobu vystavěl na procesních pochybeních.

Redakci HlídacíPes.org k tomu v listopadu 2021 řekl: „Zákon vyžaduje velmi jasné důkazy o pašování drog. Důkazy v tomto případě nebyly přesně v souladu s tím, co pákistánské zákony vyžadují. Podle pákistánského práva nebylo plně prokázáno, že by Tereza Hlůšková byla tou, kdo drogy pašoval.“

Několik soudů před odletem

Malúk dostal sice Češku z vězení, nikoliv však z Pákistánu. Úřady i po jejím propuštění dále zadržovaly její osobní věci a pas. Navíc Tereza Hlůšková měla dávno propadlá víza, takže musela v Pákistánu setrvat i nadále.

Saíf ul Malúk dokázal Terezu Hlůškovou zprostit obžaloby z pašování drog v Pákistánu. Foto: HlídacíPes.org

Malúk nejdříve u obvodního soudu v Láhauru vysoudil zpět osobní věci Hlůškové a posléze jejím jménem zažaloval Pákistán za to, že ji protiprávně drží v zemi i po jejím propuštění z vězení. Žalobu podanou k vrchnímu soudu v Islámábádu vyhrál a místní ministerstvo vnitra dostalo soudní příkaz vyhotovit pro českou občanku povolení k opuštění Pákistánu.

Proti jejímu odjezdu se stavěla celní správa, která se v tomto duchu odvolala i k nejvyššímu soudu v Islámábádu. Nesouhlasila s jejím osvobozením. Hlůšková na rozhodnutí nejvyššího soudu nečekala a 21. dubna odletěla do Prahy. Nejvyšší soud nicméně rozhodl ve prospěch Češky a případ se uzavřel.

Co dál na svobodě?

Tereza Hlůšková se od té doby vyhýbá kontaktu s novináři. Není ale vyloučeno, že se v budoucnu rozhodne svůj příběh zpeněžit. Bulvární média, která případ sledovala po celou dobu, v tomto ohledu zřejmě nebudou na případném exkluzivním interview šetřit.

I když je Tereza Hlůšková po letech nejen na svobodě, ale podle důvěryhodných informací HlídacíPes.org už také doma v Česku, podle hlavního psychologa české Vězeňské služby Václava Jiřičky jí i dnes hrozí určitý posttraumatický syndrom nebo depresivní stavy. „Může se stát, že propuštěný upadne do depresí, což může spustit i pocit ‚nedostatku práva‘, v případě, že je dotyčný třeba zadržován kvůli procesním věcem i několik dalších měsíců po osvobozovacím rozsudku. Je to pak podobný pocit jako u lidí ve vazbě, kdy nevíte, co vás čeká,“ popsal HlídacíPes.org Jiřička.

Jak moc Hlůškovou celá kauza i život v pákistánském vězení změnily, lze jen odhadovat. Podle odborníků jen pobyt za mřížemi v cizí exotické zemi ochotu řídit se etickými pravidly nebo sebereflexi dotyčné osoby sám o sobě zvýšit nemůže.

„Co možná může v tomto ohledu fungovat, je prostý fakt, že je teď Tereza Hlůšková o několik let starší. Výrazně by ale mohla pomoct intenzivní skupinová psychoterapeutická práce,“ říká pro HlídacíPes.org psychiatr a přednosta psychiatrické kliniky Fakultní nemocnice v Plzni Jan Vevera.

To, že samotné vězení sebereflexi u odsouzených většinou nenastartuje, potvrzuje i Václav Jiřička: „U obviněných a odsouzených bývá časté, že si dotyčný vytvoří jakousi legendu, proč se stalo, co se stalo. Proč se dostal do vězení. Většinou ta legenda zahrnuje nějaké vnější vlivy. To je vzorec, který se často opakuje a je určitým obranným mechanismem,“ říká Jiřička.

Samotný čas strávený za mřížemi podle něj postoje člověka nezmění, pokud se s odsouzenými odborně nepracuje. „V Česku máme terapeutické programy zaměřené na sebe náhled, sebereflexi. Program vedený psychology trvá ale rok a jde o skupinovou terapii. Zejména u pachatelů závažných trestných činů je ale taková terapie poměrně úspěšná,“ dodává.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

62 komentářů

 1. Petr Majevský napsal:

  Tak už nás snad přestanete krmit s pašeračkou,která vezla do Pákistánu smrt!Kdo se spustí s drogami,je navždy odepsaný.Mezi lidmi i mezi narkomafií.

  • A. S. Pergill napsal:

   1. S vysokou pravděpodobností jí to bylo podstrčeno, možnosti jsou od jejího islámského „přítele“, až po celníky a policisty.
   2. Islámská populace konzumuje drogy ochotněji než naše, protože jim Mohamed zakázal daleko méně škodlivější alkohol.
   3. Muslimové jsou naši nepřátelé (z definice, najdete to přímo v jejich „svaté knize“), takže smrt každého muslima je třeba vnímat z této perspektivy.

   • Petr Mudra napsal:

    Doporučuji si vyhledat video těsně po tom, co jí na letišti s tím kufrem chytli. Žasnu, že jste ho ještě neviděl a tak tu šíříte kraviny, jako že jí to někdo podstrčil. 😀

    Moc dobře věděla, že tam ty drogy má. Tak nebuďte hlupák a první si o tom pořádně načtěte.

    • A. S. Pergill napsal:

     Já bych si z nějakého pofidérního videa nic takového vyvěštit netroufl.

 2. Proč stále oslavují potencionálního vraha narkomanů?

 3. Nikol Bajerová napsal:

  Doufám, že o této osobě už nikdy neuslyšíme.

  • Stana napsal:

   Dozivoti

  • lovechlav napsal:

   Je to možné , protože policii v Pákistánu udala jména svých kompliců –
   tedy těch , pro které drogy převážela a byla s nimi ve styku..
   A žádná mafie si podrazy nenechá líbit .

   • lovechlav napsal:

    Kdepak- pokračování trestu –
    čím větší šmejd – tím má větší státní ochranu a větší popularitu –
    z které tisk nám pak udělá i tu „celebritu “

    Je toto vůbec možné ???

    Jak k tomu přijdou naši herci, umělci , zpěváci a vážení lidé – když je tisk hodí do stejné kategorie CELEBRIT – s  pašeračkou drog
    Terezou Hlůškovou .

 4. Vaclav napsal:

  Teď by měla zaplatit vše co co to stát stálo. Doufal jsem že její propuštění bude vázáno pokračováním trestu v ČR.

  • lidka novakova napsal:

   Tak to asi těžko,když byla zproštěna veškerého obvinění,takže je nevinná,můžeme s tím nesouhlasit,může se nám to nelíbit,ale to je tak všechno.

  • Stanley napsal:

   Kdyby měla platit vše, co do ní stát vložil, tak by jí stačila prázdná kapsa. Když byla v base, tak veškeré výdaje hradila rodina (za obhájce, na jídlo z kantýn). Jedině, až byla z basy venku, starala se o ni ambasáda, ovšem, jak ubytování, tak ochranku platí ambasáda tak jako tak, takže nula od nuly pojde. Na živobytí a na obhájce měla od rodiny. Takže akorát blbě kecáte.

   • Vladislav napsal:

    Kolik ji asi ten Malůk stál ? Řekl bych,že teď dluží kam se podívá.Takže co bude dělat ? Makat a splácet.Možná by mohla napsat knihu o hrůzách vězení.

 5. Jiří napsal:

  A máme další celebritu

  • anděla napsal:

   souhlas

  • ludmila napsal:

   Zcela souhlasím s Vámi bude to druhý Kajínek a k tomu balík peněz ,nechápu že dali na to že to nepasovala když to našli u ní nechápu ,v tom hraje hodně peněz

   • Stanley napsal:

    Když Vám něco strčím do kabelky, také si toho nevšimnete. Např. v SAE je trestné mít u sebe vibrátor. Kdyby Vám někdo nějaký malý před odbavením na letišti strčil do kabelky, tak, pokud by ho u Vás našli, šla byste sedět. Asi byste s pocitem viny trest přijala. Našel se, přece ve Vaší kabelce, a že by Vám ho někdo podstrčil, to je vyloučeno, že?

    • Danny napsal:

     No jasně 🤣
     Malý vibrátor 🤣je úplně to samé jako 9 kg heráku, žádný rozdíl, notabene pečlivě zabalený v dvojitém dnu kufru, to je za vteřinu hotovo a finito. 🤣
     Mmch v tom videu prostitutčina reakce je jasná. Žádné překvapení a údiv, ale vztek, že prašule nebudou a bude basa.
     Měla tam shnít, Marfuša tlustá plešatějící. Mmch „modelka“ je synonymum pro curvu??? 🤣🤣
     Ale mafie si ji tu najde, couru, a brutální vražda bude tečka, a dobře jí tak, prasnic tupé.

    • A. S. Pergill napsal:

     V některých státech USA může jít sedět žena, která měla v kabelce „větší než malé“ množství prezervativů. Protože je brána jako prostitutka a prostituce je v těchto státech kriminalizována. Může to, pochopitelně, postihnout i turistku z civilizovaných zemí, kde takové zákony nemají.

    • Antoinetta napsal:

     Srovnání 8,5 kg drog a kolik může vážit vibrátor?

     • A. S. Pergill napsal:

      Pokud vám ten kufr nese „přítel“, nebo se to do něj dostalo až poté, co jste ho dala z ruky …

 6. Richard Voska napsal:

  Její pozici v centrální věznici Kot Lakhpat lze označit spíše za prominentní. V čem tato pozice „české modelky“, jak ji pákinstánská média označovala asi ve vězení spočívala, to se dá jen domyslet.

 7. vlad napsal:

  Těžko změnit svůj osud, pokud jedete v prodeji drog. JIstě Zdechovský jí poskytne duchovní útěchu, když se tak angažoval v její propuštění. Jak znám politiky, zadarmo vás ani nepozdraví a to je, oč tu běží.

 8. aha napsal:

  tak a může splácet dluh česku

 9. Gustav Čech napsal:

  Není droga jako droga, droga je i káva kterou teď zapíjím cigaretu, kterou kouřím. Heroin je ale svinstvo, látka, která má vedle destruktivních účinků na svého uživatele, také destruktivní účinky na celé jeho okolí a potažmo na celou společnost. Je to komplexně destruktivní droga. Jedním z kolektivních symptomů působení této látky je i tzv. Válka s drogami. Státní politika úplné prohibice a nekompromisní likvidace výrobců a distributorů a odsunutí uživatelů na faktický i morální okraj společnosti. Uživatelé jsou oběti, kteří na sobě nesou jak destruktivní působení této látky, tak destruktivní působení státu proti této látce, které paradoxně podmiňuje a umožňuje existenci drogových mafií. Vysoká cena drogy, díky které se uživatelé dopouštějí majetkové trestné činnosti, není nic jiného než důsledek prohibice, který se vrací jako bumerang. Celá tahle hitparáda bezcitnosti stojí všechny obrovské množství peněz a životů. A je vhodné brát v potaz, že drogám velmi často podléhají jinak velmi talentovaní, citlivý nebo jinak anomální lidé. I když jsem si vědom toho, že neexistuje méně populární téma v České republice než kritika alkoholu a alkoholismu a z nejenom své vlastní zkušeností vím, že pokud se tady z jakéhokoliv důvodu rozhodnete abstinovat automaticky vás to odsune na okraj společnosti. Socializace s Čechy bez alkoholu není možná (s výjimkou ašrámu)(kdo chce s vlky víti, musí jít s nimi napřed na pivo), alkohol zde pijí všichni, nemalá část jsou alkoholiky. Pokud by byl alkohol postihován stejně jako heroin, byl by horší drogou než je heroin! Nejnebezpečnější na heroinu, pro jednotlivce i ničivější než heroin a pervitin, stejně!!! Vím to. Doporučuji např. toto: „Alkohol vyšel z hodnocení jako nejhorší s celkovým skóre škodlivosti 72. Na druhém a třetím místě jsou heroin (55), crack (54). Heroin, crack a metamfetamin (pervitin) nejvíce škodí jednotlivci, zatímco alkohol, heroin a crack nejvíce ubližuje ostatním.“ http://www.osel.cz/5369-alkohol-je-hosi-nez-heroin-crack-i-pervitin.html. Dopadem na nejbližší okolí alkoholika se zabývá např. kniha Margarety Corkové Dospělé děti alkoholiků :
  „Přestože trpící lidé se z hlediska svého chování projevují mnoha různými způsoby, zdá se, že společným rysem dětí alkoholiků je jejich vlastní nízké sebehodnocení. Není to žádným překvapením, neboť podmínky, o nichž se v odborné literatuře tvrdí, že vedou člověka k tomu, aby sám sebe oceňoval a považoval se za hodnotnou osobnost, lze stručně shrnout termíny „rodičovská vřelost“, „jasně definované hranice“ a „zacházení naznačující, že dotyčný je hoden úcty.““ Geringer Woititzová, J. 1998. Dospělé děti alkoholiků, Praha: Columbus, s 18
  Není to žádným překvapením, že můj otec byl alkoholik, že devadesát procent mých přátel byli a jsou alkoholiky, že několik mých ex přítelkyň je alkoholičkami a že otcové těch nejzoufalejších a nejšílenějších žen, které jsem potkal, byli bez výjimky agresivními alkoholiky. Alkoholu ničí celou společnost a to transgeneračně a morálně, jedním slovem karmicky. Není nic horšího pro lidi, než je alkohol. Tak se věci mají! Já si taky zvládnu dát tři piva a jít domů. Ale stačí abych tuto mez z jakéhokoliv důvodu výrazněji překročil a přestanu to, co mám v sobě ovládat. A pak se dějí věci! Ve dvaceti jsem byl schopný pít noc, den, noc,den, noc, den a chodit pěšky po Brně, po silnicích a v protisměru, řvát na tramavaj, že jí rozbiju hubu a podobně.
  Marihuana je magická rostlina! Pro lidstvo jedna z nejprospěšnějších rostlin vůbec! Léčí jednotlivce i celou společnost, karmicky i ekonomicky! Pokud by v tomto dementním alkostánu byla legální, tak já bych byl už dlouho finančně tak za vodou, že se tady o tom nikomu ani nesnilo. Místo toho tady deset let zuřím za komplem a dívám se na Zemana na hradě. Tak jen pro info, bratři alkoholici. Gustav Čech, Brno.

  • Helena Škaloudová napsal:

   Naprostý souhlas. Skvěle napsáno.

  • Zdenek Svoboda napsal:

   Psycholog nebo Blekota? 🙂

  • Michal napsal:

   Je videt, ze to hulis dlouho. Nasledky jsou trvaleho charakteru.

  • Kateřina napsal:

   Souhlasím s každým slovem.

   Jen ještě poznamenám (je mi fuk co si budete myslet) JÁ odsuzuji každého člověka se závislostí, která ničí jeho, jeho okolí, rodinu…. Chlast, drogy, automaty – ted už oficiální online casina apod.
   Dříve jste potkali fetáka a věděli jste, že to je feťák, bývali na nadrážích, podchodech, starých domech – dneska i v normálních restauracích slečna vytáhne pytlíček na stůl, šňupne si mezi lidma a tváří se jako mistr světa, veřejně chlácholí svůj matroš položený vedle sklenky vína a myslí si že je děsně zajímavá a žádoucí…a pro lidi v jejím věku je, já bych jí dala dělo že by vylítla na ulici.
   Je mi zle ze všech fetek a zoufalců co neumějí normálně žít a bez čáry nezvládnou ani noční. Okraj společnosti, špína a hnus !

  • A. S. Pergill napsal:

   Není to tak úplně pravda. Dokud bylo morfium volně prodejné, tak, kupodivu, prakticky žádné problémy s ním nebyly. Byli sice nějací morfinisté, ale naprostá většina z nich normálně fungovala (viz, byť imaginární, Sherlock Holmes). A, mimochodem, heroin byl vyvinut jako „prostředek pro léčení morfinismu“.
   To samé se týká i konopí. Celou kampaň proti marihuaně údajně na začátku platil koncern Du Pont, protože jím vyráběná umělá vlákna nebyla s to konkurovat konopným ani kvalitou, ani cenou. Dodnes vedou proti domáckému pěstování konopí boj především farmaceutické firmy (a jimi placený lidský odpad), protože jimi vyráběné „léky“ jsou méně účinné a zpravidla i daleko jedovatější než produkty z konopí (od potíží pohybového aparátu přes roztroušenou sklerózu až po zmírňování potíží onkologických pacientů po ozařování a cytostaticích).
   A není to tak dlouho (krátce před covidem), co bylo na základě konzumentských a zdravotních statistik konstatováno, že se „úsilím“ podařilo snížit naši (české populace) spotřebu alkoholu asi o 10 procent, načež se ve stejném období zvýšila konzumace anxiolytik (alkohol působí mj. i anxiolyticky) na dvojnásobek. přičemž ta anxiolytika jsou jednoznačně zdravotně destruktivnější a návykovější než alkohol (a jsou také dražší), takže na tažení proti alkoholu vydělalo akorát pár farmaceutických a distribučních firem, zbytek společnosti jednoznačně prodělal (včetně toho, že je normální občan nucen spotřebitelům té náhražky alkoholu na jejich konzumaci přispívat ze svého zdravotního pojištění).

  • Karel Karel napsal:

   Hezky jste zavil.

  • Honza napsal:

   Nikdo vás ale nenutí ji brát.

 10. Zdeněk Kozel napsal:

  Škoda, měla tam zůstat!

  • lovechlav napsal:

   Máte pravdu – měla tam zůstat už ve vlastním zájmu , protože její komplicové
   pro které drogy převážela a jejichž jména Hlůšková sdělila Pákistánské policii
   si ji najdou . Drogová mafie se nikdy nevzdává – je všude okolo.

 11. mirka napsal:

  Tak to mě rozum nebere,když sem tady četla,že podle pakistánského soudu nebylo plně prokázáno,že by Tereza byla tou,kdo drogy pašoval…tak nevím,jestli sním,či bdím.Že by svatej Petr…m

  • petrph napsal:

   Rozlišme prosím faktický a formálně – právní důkaz. To že u ní našli kufr s drogama, je faktický důkaz.
   Ale jestli celníci vyplnili potom naprosto správně potřebný formulář pro vyšetřování a v něm správně vyplnili všechny potřebné kolonky, to je prosím formálně – pra´vní důkaz. a bez toho jim to u soudu nikde neuznají, ani v Pakistánu ne…:)))))

  • A. S. Pergill napsal:

   Zbytek britského práva v pákistánském zákonodárství. Muselo by být zajištěno, že ten kufr mezi tím, kdy ho nabalila a kdy byl nalezen ten heroin, nikdy neměla mimo kontrolu, což zajištěno nebylo. Prohlídka musela být provedena tak, aby bylo jasné a prokazatelné, že to tam nikdo nepodstrčil dodatečně.
   Ale neplačte moc: Pracuje se na tom, aby v Pákistánu zavládla šaríja. Pak opravdu bude stačit, aby někdo do zavazadla podstrčil trochu drogy a bude se sekat hlavička. Jako třeba v Íránu.

 12. olga nováková napsal:

  jak někdo nepozná že má kufr o 8 kilo těžší to je jako 5 kuřat zmrazených kdyby ji dal někdo do kufru, kufr balila určitě bez drog až pak ji tam někdo ty drogy přidal aspon podle mně

  • A. S. Pergill napsal:

   Pokud jí ho nesl „přítel“, pokud „ztěžkl“ až po odevzdání na letišti … Pokud jí někdo +- stejnou hmotnost z kufru vyhodil …

 13. Anonym napsal:

  To je budoucí celebrita. Média o ní budou psát, možná někdo napíše a s jejím souhlasem vydá knihu či film, ona za to bude brát prachy, jezdit v mercedesu a dávat přednášky jaké to je v pakistánské base. Jeden v zeleném tričku, nikdy nepracující a jezdící v Meďouru to tak dělá a má víc peněz, než běžný pracující občan.

  • lovechlav napsal:

   Možná že toto co píšete bude sloužit k “ identifikaci “ jejímu pobytu ,-
   což bude daleko snažší aby si ji drogová mafie- pro kterou pracovala –
   rychleji našla .

 14. Tomáš napsal:

  Přál jsem ji svobodu. Určitě si užila své a už to neudělá.

 15. Mirek napsal:

  Radujte se, veselte se. Tereza je opět zde.

 16. Švec napsal:

  Jestlipak se jí dostalo uvítání publika, jako Kájínkovi?

 17. Lub oš napsal:

  Tu trestat nebudou na to nemaji odvahu to ji raději daji nějaký prachy že tam trpěla chudák feťackej to máme zákony že by s toho jeden blyl ona nepoznala že má kufr o 9 kg těšší to je neskutečny co z nás děla za blbce a vrchnost to toleruje

  • A. S. Pergill napsal:

   Za neoprávněné věznění se vetšinou odškodné dává.

 18. Emil napsal:

  Jak, že je na svobodě? Obvyklá praxe je, že odsouzený je vydán do domovské země za podmínky, že si tam odsedí zbytek trestu.

 19. Pepa napsal:

  A co Simona? Ta ji snad taky půjde přivítat 🙂

 20. martin napsal:

  hodne stesti Terezo
  nechapu tolik nenavisti zde
  zrejme to jsou ti, co schvaluji i znasilnovani deti a batolat ruskymi fasisty

 21. A. S. Pergill napsal:

  Policistům v islámských zemích, jako je Pákistán, nelze věřit ani ten profláklý „nos mezi očima“. Ten kufr klidně mohl být nadrogován až po jeho odevzdání na letišti nějakým pracovníkem, co dělá se zavazadly. Nebo dokonce až v souvislosti s „nalezením“ toho heroinu, takové případy se prokazatelně a opakovaně staly. Patrně se na tom nějak podílel i její islámský „přítel“ (ponaučení pro civilizované ženy).
  Jako žena a navíc nemuslimka byla od počátku hendikepována a v podstatě ani nemohla o své kauze svědčit. A našlo by se toho víc.

  • udolak napsal:

   Jasně :)))))

   • A. S. Pergill napsal:

    Máte přečtený Korán? Máte přečteny alespoň nejdůležitější hatithy (pokud tedy vůbec víte, že něco takového existuje), znáte nějaký slušný životopis Mohameda? Znáte alespoň základy šaríje?

 22. Martin Vaněk napsal:

  Krásná ukázka, jak dojemně se tento režim stará o drogové dealery , a vůbec kriminální chamraď; když v Egyptě zůstali turisté viset díky zlodějské cestovce, udělal na ně stát dlouhý nos, páč prý žijeme v demokracii, a bylo naše svobodné rozhodnutí vybrat si tuto cestovku… A tak nebozí turisté si urychleně vybírali konta, aby mohli odjezd domů po zaplacení dalších výdajů.

 23. Wiesio napsal:

  Za zboží třeba bude zaplatit rekompensatu. Nikdo jen tak nenechá 7 kilo heraku. Jsem zvědav kolik zbývá času krasavicy.

 24. petrph napsal:

  No, jestli to něco ukazuje, tak to že justice i úřady v Pakistánu fungují stejně mizerně jako u nás, ne-li hůře. Ono už s podivem je to,že člověk už může sedět tři roky v base, než soud na odvolání rozhodne že mu vina nebyla /formálně právně/ prokázaná. (u nás, by ty roky asi proseděl ve vyšetřovací vazbě).
  Ovšem, aby se ještě po tom rozsudku zasekla celní správa, podala další odvolání a nedovolila jí opustit zemi, to už je pak o strach…

  No a pokud se pamatuji, sám jsem tady kdysi před 3 roky psal, že je naděje, že jí na hezkou tvářičku zařídí propuštění nějaký místní papaláš. V tom jsem se spletů. halt v téhle fundamentální zemi i papaláši musí akceptovat že nemůžou všechno- A nějakou platinovou bloncku (když už) můžou sehnat i jinak a bez rizika..

  • A. S. Pergill napsal:

   Hele, já opravdu nevím s jistotou, zda je vinná nebo ne. Nicméně předpokládám, že ani platinová bloncka není tak blbá. Jako větší pravděpodobnost vidím, že to na ni někdo narafičil a ona nevěděla, co v těch zavazadlech má. To se dělá docela běžně (nejen v Pákistánu) a fígl spočívá v tom, že ten nevědomý turista nemá žádnou „řeč těla“, prozrazující, že něco pašuje. A uvědomte si, že pro muslima je ženská, a ještě k tomu nevěřící, míň než pro současného pokusníka bílá myš nebo laboratorní potkan. Takže mu ani žádné výčitky svědomí za zmařený život rozhodně nehrozí.

 25. pavel napsal:

  Dejte jí už pokoj. „Užila“ si určitě už dost…

 26. Albert napsal:

  Nejsou znamy detaily cele aktivity dotycne slecny, ale cele to zdalky vypada na klasickeho kuryra, tj nakuka se ji ze je to modelka, jede fotit a na zpatek je pozadana aby vzala darek ci kufrik s oblecenim pro kamaradku odesilatele…. viz Slavek Boura … i tam bylo neco podobneho

  No a naivni divenka … modelka nikdy neodola.

  Ale za tohle v soucasne dobe vsechny staty dotycne zaviraji a obcas i popravi.

  Tak tu naivni modelku mame zase doma … ale na eskortu zatim jeste videt neni.

 27. Jakub napsal:

  No konečně ji pustili, chudák co si tam asi prožila. To je toho tak pašovala fet. Státu beztak akorát vadí, že z toho neodvádí daně a to je celé. Argument, že to ničí životy je zcela zcestný. Nikdo nikoho nenutí drogy brát. Každý si k nim najde cestu sám a zcela dobrovolně, dealer nikoho nenutí, aby drogy bral. To je čistě hloupost uživatele.

 28. A. S. Pergill napsal:

  Mimochodem, je půvabné, jak někteří diskutující, kteří v souvislosti s údajným narušováním „právního státu“ v Maďarsku nebo Polsku dští oheň a sirný smrad na tuhle slečnu, přestože byla soudem řádně osvobozena a je tudíž z hlediska práva nevinná 🙂

Přidávání komentářů není povoleno