Novoroční projev předsedy vlády Andreje Babiše.
screenshot ČT24,

Televizní Čaulidi v sedmi bodech. Aneb co zaznělo v novoročním projevu premiéra Babiše

Napsal/a Robert Malecký 1. ledna 2020

Předseda vlády Andrej Babiš pochopil, že tzv. novoroční projev je příležitost vypravit své tradiční Čaulidi i mimo sociální bublinu svých facebookových obdivovatelů. Promluvil tedy z televizní obrazovky, kam se jinak bez rizika kritických otázek moderátora nebo novinářů nedostane. Stal se tak už čtvrtým ústavním činitelem, kteří národu v krátkém sledu svěřili své poselství – po prezidentu Zemanovi a šéfech obou komor parlamentu.

HlídacíPes.org přináší tradiční shrnutí projevu pro ty, kdo na sledování náhodného generátoru slibů a plánů neměli čas, případně nervy. Technická poznámka na úvod: Projev Babiš pronesl v češtině, četl ho z papíru.

Co tedy v projevu předsedy vlády zaznělo?

 • My Češi, Moravané a Slezané jsme hrdí na Českou republiku.
 • Vláda nás dobře reprezentuje v zahraničí.
 • Děkujeme, že nám věříte a utrácíte peníze.
 • Kdybych byl Harry Potter a měl kouzelnou hůlku, proměnili bychom se ve druhé Švýcarsko.
 • Diskutujme o investicích, napište předsedovi vlády e-mail.
 • Že se chystá ochlazení světové ekonomiky? Nebojte se, čeká nás skvělé období. Za naší vlády se nebudou opakovat škrty z doby světové finanční krize.
 • Každý člověk se chce mít dobře. Tak se mějte dobře.

 

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější. A zabere vám to maximálně jednu minutu...Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1 000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

8 komentářů

 1. martin napsal:

  babis se chlubi, ze mame dvojnasobny rust nez je prumer zemi EU, ale jaksi „zapomnel“ dodat, ze slovensko a polsko maji rust o polovinu az 2/3 vyssi nez my, takze se vuci nim propadame

 2. Dušan napsal:

  Ta nejdůležitější věta večera bohužel nezazněla.
  Zavřete oči, odcházím.
  Teď vážně. Poslouchal jsem pečlivě způsob podání státnického projevu a měl jsem pocit, že premiér není ve své kůži. Špatná intonace a nejistý přednes. Možná je to tím, že čtený projev z pera Marka Prchala i samotnému panu premiérovi dost nešel přes pusu. A samotné poděkování občanům za to, že utrácejí své peníze, mi vyznělo „I my utracíme Vaše peníze“.
  Jistě, pane premiére. Komediální seriál dál pokračuje a plynule navázal na vánoční „Bolestivou“ pohádku pana prezidenta – Jablko nepadá daleko od stromu.

 3. Janek napsal:

  Doprava _pro koho stavime dalnice? Pro kamiony,ktere znovu nici dalnice a znovu se opravuji. proc neresi zeleznicni dopravu jak ve Svycarsku? Proc se nezabyva znicenym skolstvim,zvysene platy ucitelum to nevyresi.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   To nejde, jako ve Švýcarsku, nákladní nádraží už byly po „sametové“ z velké části zlikvkdovány, běžné zásilky se dopravují výhradně po silnici. A hlavně, vlak nevyrobí tolik škodlivých emisí a nezabere tolik půdy a tak by nebylo co napravovat.

   • Tondach napsal:

    Vlak je hlavně strašně pomalý ….. (například) naložíte si na dvoře v Plzni kontejner na kamion a za hodinu ho sundaváte někde na Zličíně …. za stejnou hodinu ho budete teprve překládat v Plzni na železniční vagon!

 4. Pavel Liška napsal:

  Popravdě řečeno. Byl to dost bizár … AB byl evidentně z formy . Čtení z papíru. Intonace jak na ZŠ. Připadlo mi, že už toho taky začíná mít dost. Bude líp…. ! 🙂

 5. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Za zvláště výživné považuji, když Slovák, který utekl ze Slovenska, protoževí, že by tam dobře nedopadl (Ján Ducký a j.), vykřikuje do světa : „My Češi, Moravané a Slezané jsme hrdí na Českou republiku.“.
  To přebije snad i to : „Vláda nás dobře reprezentuje v zahraničí.“ od premiéra vícenásobně (2x) označeného za zneuživatele evropských dotací Evropským úřadem pro boj proti podvodům (OLAF).
  O tom, v co bychom se proměnili, kdyby Babiš byl kromě bývalého placeného donašeče StB s krycím jménem Bureš (svazek StB reg. č. 25085) a komunisty, synka z preferované komunistické rodiny, raději nepřemýšlím, ale nic pro nás radostného by to pro nás asi nebylo.
  Vzhledem k mému dost pokročilému věku, přenechám diskuzi o budoucích investicích na 30 let, těm mladším, proto ani neposlechnu pokynu, co se týká psaní mailu předsedovi vlády.
  Zaujme také informace, že i kdyby došlo k : „… ochlazení světové ekonomiky“, nemusíme se bát, „čeká nás skvělé období. Za naší vlády se nebudou opakovat škrty z doby světové finanční krize.“. Babiš totiž znárodní AGROFERT a ten to všechno zatáhne, z Babišova. Tedy tu sekeru za sliby, i ty z větší části nesplněné.
  Nakonec je celý premiérův projev konečně korunován opravdu pravdivou informací : „Každý člověk se chce mít dobře.“. Tak se mějme dobře.
  Konec dobrý, všechno dobré …

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Ve třetím odstavci má správně být : „…, synka z preferované komunistické rodiny, Harry Potter a měl kouzelnou hůlku, raději nepřemýšlím, …“
   Omlouvám se, jak je už mým zvykem, za nepozornost.

Přidávání komentářů není povoleno