Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Novoroční projev předsedy vlády Andreje Babiše.
screenshot ČT24,

Televizní Čaulidi v sedmi bodech. Aneb co zaznělo v novoročním projevu premiéra Babiše

Předseda vlády Andrej Babiš pochopil, že tzv. novoroční projev je příležitost vypravit své tradiční Čaulidi i mimo sociální bublinu svých facebookových obdivovatelů. Promluvil tedy z televizní obrazovky, kam se jinak bez rizika kritických otázek moderátora nebo novinářů nedostane. Stal se tak už čtvrtým ústavním činitelem, kteří národu v krátkém sledu svěřili své poselství – po prezidentu Zemanovi a šéfech obou komor parlamentu.

HlídacíPes.org přináší tradiční shrnutí projevu pro ty, kdo na sledování náhodného generátoru slibů a plánů neměli čas, případně nervy. Technická poznámka na úvod: Projev Babiš pronesl v češtině, četl ho z papíru.

Co tedy v projevu předsedy vlády zaznělo?

 • My Češi, Moravané a Slezané jsme hrdí na Českou republiku.
 • Vláda nás dobře reprezentuje v zahraničí.
 • Děkujeme, že nám věříte a utrácíte peníze.
 • Kdybych byl Harry Potter a měl kouzelnou hůlku, proměnili bychom se ve druhé Švýcarsko.
 • Diskutujme o investicích, napište předsedovi vlády e-mail.
 • Že se chystá ochlazení světové ekonomiky? Nebojte se, čeká nás skvělé období. Za naší vlády se nebudou opakovat škrty z doby světové finanční krize.
 • Každý člověk se chce mít dobře. Tak se mějte dobře.

 

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

8 komentářů

 1. martin napsal:

  babis se chlubi, ze mame dvojnasobny rust nez je prumer zemi EU, ale jaksi „zapomnel“ dodat, ze slovensko a polsko maji rust o polovinu az 2/3 vyssi nez my, takze se vuci nim propadame

 2. Dušan napsal:

  Ta nejdůležitější věta večera bohužel nezazněla.
  Zavřete oči, odcházím.
  Teď vážně. Poslouchal jsem pečlivě způsob podání státnického projevu a měl jsem pocit, že premiér není ve své kůži. Špatná intonace a nejistý přednes. Možná je to tím, že čtený projev z pera Marka Prchala i samotnému panu premiérovi dost nešel přes pusu. A samotné poděkování občanům za to, že utrácejí své peníze, mi vyznělo „I my utracíme Vaše peníze“.
  Jistě, pane premiére. Komediální seriál dál pokračuje a plynule navázal na vánoční „Bolestivou“ pohádku pana prezidenta – Jablko nepadá daleko od stromu.

 3. Janek napsal:

  Doprava _pro koho stavime dalnice? Pro kamiony,ktere znovu nici dalnice a znovu se opravuji. proc neresi zeleznicni dopravu jak ve Svycarsku? Proc se nezabyva znicenym skolstvim,zvysene platy ucitelum to nevyresi.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   To nejde, jako ve Švýcarsku, nákladní nádraží už byly po „sametové“ z velké části zlikvkdovány, běžné zásilky se dopravují výhradně po silnici. A hlavně, vlak nevyrobí tolik škodlivých emisí a nezabere tolik půdy a tak by nebylo co napravovat.

   • Tondach napsal:

    Vlak je hlavně strašně pomalý ….. (například) naložíte si na dvoře v Plzni kontejner na kamion a za hodinu ho sundaváte někde na Zličíně …. za stejnou hodinu ho budete teprve překládat v Plzni na železniční vagon!

 4. Pavel Liška napsal:

  Popravdě řečeno. Byl to dost bizár … AB byl evidentně z formy . Čtení z papíru. Intonace jak na ZŠ. Připadlo mi, že už toho taky začíná mít dost. Bude líp…. ! 🙂

 5. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Za zvláště výživné považuji, když Slovák, který utekl ze Slovenska, protoževí, že by tam dobře nedopadl (Ján Ducký a j.), vykřikuje do světa : „My Češi, Moravané a Slezané jsme hrdí na Českou republiku.“.
  To přebije snad i to : „Vláda nás dobře reprezentuje v zahraničí.“ od premiéra vícenásobně (2x) označeného za zneuživatele evropských dotací Evropským úřadem pro boj proti podvodům (OLAF).
  O tom, v co bychom se proměnili, kdyby Babiš byl kromě bývalého placeného donašeče StB s krycím jménem Bureš (svazek StB reg. č. 25085) a komunisty, synka z preferované komunistické rodiny, raději nepřemýšlím, ale nic pro nás radostného by to pro nás asi nebylo.
  Vzhledem k mému dost pokročilému věku, přenechám diskuzi o budoucích investicích na 30 let, těm mladším, proto ani neposlechnu pokynu, co se týká psaní mailu předsedovi vlády.
  Zaujme také informace, že i kdyby došlo k : „… ochlazení světové ekonomiky“, nemusíme se bát, „čeká nás skvělé období. Za naší vlády se nebudou opakovat škrty z doby světové finanční krize.“. Babiš totiž znárodní AGROFERT a ten to všechno zatáhne, z Babišova. Tedy tu sekeru za sliby, i ty z větší části nesplněné.
  Nakonec je celý premiérův projev konečně korunován opravdu pravdivou informací : „Každý člověk se chce mít dobře.“. Tak se mějme dobře.
  Konec dobrý, všechno dobré …

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Ve třetím odstavci má správně být : „…, synka z preferované komunistické rodiny, Harry Potter a měl kouzelnou hůlku, raději nepřemýšlím, …“
   Omlouvám se, jak je už mým zvykem, za nepozornost.

Přidávání komentářů není povoleno