Tak jako Andrej Andreje nikdo nepochválí, skromný prorok Jeni Veleba a supergalaktický koktejl Daniela Landy

Napsal/a Robert Malecký 13. března 2016
FacebookTwitterPocketE-mail

Rozmáhá se nám tady taková věc se sociálními sítěmi, takový skoro jako nešvar bychom řekli. Ale milý. Píší tam různí lidé různé věci, i třeba zlé, nebo naopak pochválí, pohladí slovem. A centrála hnutí ANO na to má takový kouzelný stroječek. Vždycky jednou za týden do něho nasypou všechen tenhle hlas lidu, zatočí klikou od kombajnu – a vyleze co? Ano, vyleze článek, jak je Andrej Babiš dobrý. Jak ten to dělá?

  • Podle facebooku existuje v ČR osoba, která si říká Leni Nicole Isabell a kromě této virtuální schránky má i jakousi vedlejší fyzickou podobu, nejčastěji se vyskytující kdesi v Liberci. O tu nám ale nejde, zajímá nás ta virtuálně stvořená, která totiž napsala Andreji Babišovi. “Ať si o Vás říká každý co chce, ale pro mě jste jediný, kdo má srdce i mozek na pravém místě. Určitě by našemu státnímu rozpočtu pomohlo, kdyby se některým politikům snížil plat. Přeci jen mají nárok na bydlení, stravu, příplatek na benzín. Možná jsem jen mladá žena, která do toho systému nevidí, ale i tak si myslím, že kdyby se každému politikovi odebralo z platu třeba i deset procent, bylo by více peněz pro lidi, kteří je OPRAVDU potřebují.“ Na přiloženém seznamu potřebných pak nechybí Klokánky, bez těch už se tady ani žádný takový seznam neobejde, lékaři v nemocnicích, zdravotní sestry, hasiči, učitelé a profesoři, prostě tento typ dobra by slečna Leni ráda utrousila.

A co na to Babiš? No to si poslechněte, to je teprv sranda. “Poslanci mají nějaké náhrady na benzín?” Vůbec to prý nevěděl! No představte si to! Stejně jako podle svých spolupracovníků na P.R. doteď neví, jaký má vlastně jako poslanec a ministr plat! A víte, proč to neví? Celý ho totiž odvádí na matky samoživitelky, tak to nemůže vědět, přece. Zkrátíme to: cesty do zahraničí si platí taky ze svého, poslanci mu chtějí sebrat firmu, kterou celý život (!!!) budoval, jeho 18-hodinové tempo nestíhají, tak aspoň nadávají. Všichni. Nikdo ho nepochválí, ale i toho je politikovi třeba, nemyslete. Tak se prostě musí pochválit sám.


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


  • Přišel na to už i senátor Jan Veleba, což je skutečný veleduch nových médií a taky mu moc jiného nezbývá, protože na tradiční média kudy chodí nadává a oni už ho nezvou. Zůstaly mu Parlamentní listy, ale umí si to užít. Čtenářce Lindě S., která ho nenuceně velebila za dodržování slibů, jednání v souladu se svědomím a podobné charakterové ryzosti, odpověděl: „Dobře paní Lindo, rozumím Vám, ale člověk by měl zůstat na zemi, nezpychnout a být skromný. Dobře si pamatuji slova mé babičky, která je už přes 20 let po smrti, která mně, jako mladičkému říkala: „Jeni pamatuj si – světská sláva, polní tráva“. Pravda ale je, že zřejmě většina lidí, která se dostane do vyšších politických pater po čase podlehne a změní se. To není a nebude můj případ.“

Takže si říkejme s Jenim, je to prorok: Jsem slavný. Ale nezpychnu. Jsem skromný. A tak dokolečka. My si na panu Velebovi ceníme, jak svůj úděl nese hrdě a vzpřímeně navzdory nepřízni a posměškům všech. Moc bychom se zároveň přimlouvali, aby  z něho voliči toto jho už po volbách sejmuli, na jednoho je toho někdy moc i za šest let.

domobrana

  • A zatímco se dobří bílí Češi sdružují v domobranách, aby naše tradiční hodnoty chránili i se zbraní v ruce před stále nepřicházejícími hordami nájezdníků, chytráci tradiční hodnoty překlopili do praxe a na bílých troubech zkušeně vydělávají. „Představíme volně prodejné zbraně kategorie D, které můžete vlastnit i bez zbrojního průkazu – tzn. perkusní zbraně a zbraně vyrobené před rokem 1890. Tyto zbraně si budete moci detailně prohlédnout, za asistence zkušeného střelce je nabít a vystřelit z nich. Se stejnou asistencí si budete moci také zastřílet ze zbraní vázaných na zbrojní průkaz,“ lákají táty od piva, aby měli i nějakou tu střeleckou průpravu a vyžití vůbec.

Seznam je to famózní. Češi by měli stát na dobrovolné stráži s tímto arsenálem: samopaly vz.58, samopaly AK-47 (Kalašnikov), s několika typy samonabíjecích pistolí a revolverů v různých rážích. „Z každé z více než 10 typů zbraní si budete moci 1-3x vystřelit (u samopalů pouze jednotlivými výstřely, nikoli dávkou),“ píší organizátoři. Je to celé v akci, za 999 ká čé, mámo nekup to. 

landa žito

  • Některé noviny a časopisy se v posledních dnech obsáhle věnovaly Danielu Landovi a společnosti Maccius, která má být klíčem k pochopení oné tajemné činnosti v Afgánistánu a okolí. Novináři investigativně objevili, že se na Landově podnikání podílí i známý pražský byznysmen v oboru lidové zábavy Jan Kočka. Ale kam s tím na Landu, který se aktuálně pohybuje přibližně 753 galaktických světů od hranic naší ubohé pozemské reality.

„Bohužel jsem byl s rodinou na horách, a tak jsem nemohl reagovat na pár otázek zaslaných novináři,“ tady se Landa ještě vyznává ze své světštější, konzumní stránky, vzápětí ale galaxii nadobro opouští. „Akciová společnost Maccius a.s. není aktivitou občana Daniela Landy, ale jeho alter ega kouzelníka Žita. Jedná se o právní subjekt, který je řečí zákonů ČR vyjádřením reality pohádkového lesa Kouzelníkova. Tím pádem nelze v žádném případě hovořit o „kolotočáři Kočkovi“ (dle novinářů), ale o panu Tygrovi, který je nedílnou součástí tohoto lesíka, stejně jako další pan Tygr, pan Medvěd, oba králové Hyen i pan Vlkodrak.“ Celé to najdete zde, je to inspirující čtení.

Tak neklesejte na mysli, v nejhorším vám doktoři taky něco dobrého předepíší.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)