Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Blesk.cz,

Svět už nebude jako dřív. Nedělní Blesk poprvé vychází v sobotu

Platná vládní opatření související s epidemií koronaviru mají dopad i na novinový trh v Česku. Konkrétně jde o zákaz nedělního prodeje v maloobchodě, kvůli kterému vyjdou nedělníky poprvé v historii už v sobotu. Týká se to například Nedělního Blesku, jedničky na trhu společenských časopisů.

Vydavatelský dům CNC Daniela Křetínského ještě minulý víkend, kdy již byla opatření v platnosti, zkusil jít tradiční cestou. Tedy vydat své tři nedělní tituly, Blesk, Aha a Sport, poslední den v týdnu.

Po týdnu ale své rozhodnutí změnil, dopad na prodejnost byl značný. Vláda zakázala prodej v supermarketech, otevřené zůstávají jen benzínové čerpací stanice a vybrané obchody na nádražích a letištích.

„Vydat Nedělní Blesk v sobotu je v současné situaci jediná cesta, jak náš týdeník dostat k co největšímu počtu našich čtenářů, aby si ho mohli koupit alespoň částečně během víkendu tak, jak jsou zvyklí,“ uvedl šéfredaktor Blesku Radek Lain.

Dodal, že podobná situace zatím v historii nenastala, s výjimkou několika vánočních svátků. „Kde jsme ale situaci mohli vyřešit speciálním dvojčíslem,“ řekl Lain.

Czech News Center je aktuálně jediným vydavatelem nedělních titulů na českém novinovém trhu. Podle serveru Mediaguru prodává Nedělní Blesk v průměru přes 85 tisíc výtisků (údaj za 1. pololetí 2020, zdroj: ABC ČR) a je nejčtenějším titulem v kategorii společenských časopisů. Nedělní Aha! v průměru za první pololetí prodal každý týden 31 tisíc výtisků a Nedělní Sport v letošním srpnu 14 tisíc výtisků.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

4 komentáře

 1. Petr Kaminsky napsal:

  1) Blesk nectu, mohlo by mi to byt jedno. Ale neni. Spolecnost je totiz na presne takovych ritualech postavena. 2) Pametnici sociku urcite vidi podobnost ciste nenahodnou. Tehdy taky byly obchody v nedeli zavrene. Konecne se tedy vracime do historie. Volici Babise, jste spokojeni? Uz je lip? Matka mi nedavno rekla, ze si prodavacky aspon odpocinou. Nechape, ze rada z nich si tedy v nedeli zadne penize nevydela, ikdyby chtela. 3) A jeste jedna poznamka k Blesku. Diky za ty fotky Prymuly s Faltynkem. Bohuzel ten zakaz nocniho vychazeni vypada, jakoby se mel tykat hlavne fotografu z Blesku. Ted uz se AgroFert-i mafie muze schazet kdy chce a kde chce a „chudina u PC“ se to nedozvi.

 2. František Balco napsal:

  Pane Kaminsky, Váš příspěvek byl zaregistrován v 9:25 h. Ani já nemám jasno, zda má význam s Vámi polemizovat.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   S Petr Kaminsky skutečně nemá význam polemisovat. Je to vševěd, který ani neví, že v sousedním Rakousku jsou v neděli obchody zavřené a běžně se hospody zavíraly v deset hodin večer, i bez koronaviru.

 3. Radek (z Prahe) napsal:

  Pane Balco, Oskare hanáku z Hané, já zase nevidím důvod polemizovat s Vašimi světonázory. S názorem Petra Kaminského plně souhlasím.
  1) Mohlo by mi to být jedno, protože Blesk nečtu… ale stejně tak mi to jedno není
  2) Opatření vlády jsou fatální a jestli Vám to ještě nedochází, tak se opravdu těším, až Vám ta Vaše krátkozrakost dojde. Jestli máte bližší informace na obranu vlády, protože si umím představit nejrůznější varianty i situace… ALE, kvůli politické moci obětovat to nejcenější? Národ? To snad opravdu ne… a ne opravdu nevidím, jediný krok, který by se snažil tlumit akci globalistů, či ji dokonce potlačoval.
  3) ANO děkuji Blesku za fotky Prymuly – kéž se smaží brzy ve vakcínách v pekle. A pokud mu fandíte, tak Vy s ním.
  3)

Přidávání komentářů není povoleno