Špinavé uši snadno a rychle, Agrofert navždy Babišův a kdo vlastně řídí prezidenta?
Proč prodávat televizi na jaře? *** „Zlatý kříž“ jako bankomat pro islámské extremisty *** „N“ jako nezávislost – 6. týden roku 2018 na HlídacíPes.org.
KDO ŘÍDÍ PREZIDENTA: Stejně jako před pěti lety, i letos se při vyhlášení výsledků prezidentských voleb za Milošem Zemanem tyčila vysoká postava Martina Nejedlého. Jeho spokojený úsměv dával tušit, že je to on a jeho byznys orientovaný na Rusko, kdo tyto volby fakticky vyhrál. Přečtěte si profil prezidentova klíčového muže.
ČEŠKA VE ZLATÉM KŘÍŽI: Jak funguje drogový byznys islámských extremistů? Oblasti zahrnující Pákistán, Afghánistán a Írán se přezdívá Zlatý kříž. Pochází odsud přes 90% světové produkce opia. Drogoví pašeráci tam hrají vysokou hru s celosvětovými důsledky. V ní nejspíš jako pěšák skončila i Češka Tereza H. Podívejte se na VIDEO.
„BÝVALÝ“ BABIŠŮV AGROFERT: Je to právě rok od chvíle, kdy tehdejší ministr financí a dnes premiér v demisi Andrej Babiš převedl většinu svého majetku do svěřenských fondů. Týkalo se to hlavně společností Agrofert a SynBiol včetně stovek navázaných společností. Od té doby je Babiš označuje za své „bývalé firmy“ a zdůrazňuje, že z nich nebude mít žádný zisk. Je to ale pravda?
„N“ JAKO NEZÁVISLOST: „Andrej Babiš ničí nezávislost českých médií tak, že to není představitelné ani na Slovensku,“ říká Matúš Kostolný, šéfredaktor slovenského Denníku N, novin, které se za tři roky dostaly z nuly až na 23 tisíc předplatitelů. Příběh je to už celkem notoricky známý a chytlavý. Teď k němu ale poprvé Denník N přidal i ekonomický zisk. Česká veřejnoprávní média jsou ale podle Kostolného stále mnohem silnější než ta slovenská, i přes aktuální turbulence v Českém rozhlase kolem ředitele Reného Zavorala.
ČÍ BUDE TV NOVA? Kolem největší české komerční televize krouží zájemci o koupi už několik let, americký vlastník Time Warner však s prodejem nikdy nespěchal. Nespěchá ani teď, když je za jediného zbývajícího zájemce o koupi Novy označována čínská CEFC a česko-slovenská finanční skupina Penta. HlídacíPes.org se v tuzemském byznysovém prostředí zajímal o podrobnosti. Výsledek – jisté není nic.
ŠPINAVÉ UŠI: Přijít ke „špinavým uším“, jak se v policejní hantýrce říká nasazení odposlechu, je snadnější, než by člověk čekal. A neplatí v této souvislosti ani mylné přesvědčení, že kdo nic nespáchal, nemá se čeho bát. Ukazuje to i jeden ze tří případů, v nichž Nejvyšší soud v loňském roce konstatoval, že policie nasadila odposlechy nezákonně.
ODLOŽENÝ TUNEL: V mediálních archivech lze snadno najít informaci, že policie začala v březnu 2015 vyšetřovat podezření ze zpronevěry peněz z účtů tehdy parlamentního hnutí Úsvit. Informace o tom, s jakým závěrem vyšetřování skončilo, už tak snadno dosažitelná není. Přitom je policie s případem hotová už rok a půl. O odložení případu netušili ani někteří bývalí členové Úsvitu.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
Kdy smí novináři demonstrovat, proč být pitomcem z davu a jak se perou dezinformátoři
Tvrdý boj o mýto, nervózní Agrofert a kdo tu vlastně vyhrál volby
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)