Foto: Profimedia

Sněmovní halucinace, zákon & pořádek na Žižkově a bye bye, Zeman!

Napsal/a Robert Malecký 5. března 2023
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Slušnost nám velí rozloučit se důstojně s končícím prezidentem. Mužem, který kanalizoval českou politiku, stal se postupně z prezidenta ČSSD a KSČM prezidentem ANO, SPD, Číny, Ruska a Klubu českého pohraničí. Z prezidenta „dolních deseti milionů“ prezidentem šmeliny, malé domů a pumpařů od Zlaté podkovy. Tak pa. A nyní k tomu podstatnému z uplynulých dní.

  • Pandemie covidu-19 vážně ovlivnila duševní zdraví lidí na celém světě. Vyplývá to z globálního průzkumu neziskové organizace Sapien Labs, o němž napsal list The Guardian. Nejhůř jsou na tom prý lidé bez blízkých přátelských vztahů a se špatnými vztahy rodinnými – ti mají desetkrát vyšší pravděpodobnost, že budou mít špatné duševní zdraví.

„Začínají se objevovat drobné potíže hybnosti a halucinace.“
(poslanec ANO Richard Brabec ve sněmovně, iDNES.cz, 3. března)

Na doplňující dotaz pak bývalý ministr odpověděl, že se halucinace nejčastěji týkají jeho průkazky člena hnutí ANO číslo 002. Prý to znamená, že je hned po Andreji Babišovi nejdůležitějším mužem a ženou hnutí. Zběžné vyšetření prokázalo, že je pacient lucidní, plně orientovaný v čase i prostoru, rozsah svého problému si uvědomuje. Menší problém s časoprostorovou orientací pak během dlouhého jednání sněmovny přiznala poslankyně hnutí STAN Lucie Potůčková. 

„Přiznám to, selhala jsem, nevydržela jsem a třetí noc spánkuprostých obstrukcí mě udolala. Hodila jsem čelíčko na lavici a obtisk hodinek tam mám už dvě hodiny. Tak nevím.“

  • Zato v plné kondici se vyskytoval poslanec Andrej Babiš, známý svými kvalitními vztahy s okolím. Jeho mimořádná psychická kondice dala opět vzniknout několika básním z připravované sbírky „Kde jsem a co tu vlastně dělám?“
Lečo

Proč o tom mluvím?
No, protože
kolik stojí ta paprika?

Havlíček tu není.
(Já jsem tady, já jsem tady!)
Tady máme, ano, tady…

Že to lečo vám nějak nefunguje
říkali, že v létě bude levnější.
Nebo co.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Už jen necelých pět let nás dělí od chvíle, kdy bude moci Miloš Zeman kandidovat na prezidenta. Nemáte zač. Jen dva dny před koncem svého druhého mandátu oznámil, že vetuje snížení mimořádné valorizace penzí ještě před jednáním Senátu a na dalších třicet let dopředu. Má k tomu prý analýzu od ústředního – pardon, ústavního – právníka Gerlocha. Prezident, který světu něco dal naposledy v létě 2013, kdy poprvé rozvrátil ústavní systém svévolným jmenováním Rusnokovy vlády, teď obráží potřeštěná média domnívající se, že z něj ještě něco vypadne. Aspoň na klikací titulek. Vypadlo toto:

„Já jsem novináři většinou pohrdal, většinu z nich pokládám za absolutní pitomce, ale nikdy jsem neříkal, že novináři jsou můj nepřítel, protože bych je povyšoval na zbytečně vysokou úroveň.“
(Miloš Zeman pro Partii TV Prima, Hrad.cz, 5. března)

Ani tentokrát to s tou pamětí tak úplně nevyšlo, viz srovnání s následujícími  výroky:

„Dospěl jsem k názoru, že novináři jsou hyeny a je zapotřebí je zničit ohněm a mečem.“
(Zeman na tiskové konferenci s prezidentem Havlem, 1999)

„Novinářů je příliš, je třeba je likvidovat.“
(Zeman při setkání s Putinem, 2017)

„Inteligence českých novinářů je někdy na úrovni blbouna nejapného, což byl tvor žijící na Madagaskaru, ale byl právem vyhuben. České novináře se zatím vyhubit nepodařilo.“
(Zeman k českým velvyslancům, 2018)

Leda by to prezident myslel tak, že je novináře třeba ničit, likvidovat a hubit z čirého přátelství. 


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


 

  • Lid chce zákon a pořádek a politici mu ho rádi dají. Po fašismu korporativistickém a komerčním je teď v kursu i fašismus státně-policejní a překvapivě se v něm zhlédla i TOP 09, která se jinak ráda zaštiťuje liberálně konzervativními hodnotami. K nim, pokud je nám známo, policejní stát a zastrašování svobodných lidí nepatří. Starosta Prahy 3 Michal Vronský si ovšem buzeraci chválí.

Sice nebyl zjištěn žádný závažný problém, ale schutzhundi vzbuzovali respekt. Opakovaně jsme na těchto stránkách psali, že podobné policejní akce jsou nejen oblíbené, ale především nezákonné. A už vůbec nevíme nic o tom, že by policii úkolovali politici. Je to ovšem třeba připomínat znovu a znovu.

Hromadné policejní perlustrace? Nezákonné!

Panu starostovi přejeme, aby ho strážní vlčák nevystrašil, až třeba půjde s kamarády na víno. A policejní inspekci hodně štěstí při vyšetřování, které již jistě vede. 

Klidnou mysl.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)