Jak dostat poslance do vězení? Učme se od Britů *** SPD a její extremističtí partneři v cizině *** Dezinformátoři vidí fašisty v pražské kavárně – 23. týden roku 2019 na HlídacíPes.org.
MŮŽE SE TO STÁT I NÁM: Cesta k autoritářství je pomalá, bod zlomu nepoznáme. Dokud budou všichni spoléhat na to, že Trump a jeho republikáni skončí po jednom volebním období, lidé, jejichž kariéra, dobrá pověst či příležitosti budou v sázce, si dají pozor, aby veřejně autoritářství nenapomáhali. Co ale bude, když vyhraje znovu?
KAVÁRNA PLNÁ FAŠISTŮ? Konstruovat z napadení Ladislava Jakla legendu o „fašizaci“, tedy o spiknutí politiků, nastrčených organizátorů protivládních protestů, zfanatizovaných demonstrantů a velkých médií v čele s Českou televizí, je ukázkou mistrovské kejkle z dílny profesionálních dezinformátorů, píše Ondřej Neumann.
Není pravda, že mediální mainstream o Jaklově svědectví úmyslně mlčel. Především o incidentu mlčel více než den a půl samotný Jakl.
PŘÍBĚH ŘEPKY: Do slibného byznysu spojeného se zpracováním řepky naskočil Babišův podnik se zpožděním, ale o to dravěji. V Lovosicích začala firma Preol stavět svůj nový závod na zpracování řepky v roce 2006, výrobu zahájila v roce 2009. Pokud dnes Babiš opakuje, že s biopalivy z řepky nepřišel on, nýbrž Evropská unie, má samozřejmě pravdu. Ale neříká ji celou.
POSLANCI ZA MŘÍZEMI: Otázku, jestli smí poslanec vykonávat svůj mandát z vězení, v minulosti řešilo i Česko. Třeba Britové ovšem měli v otázce vězněných poslanců jasno už řadu let před tím, než se psala česká ústava. Opět jsme se nepoučili. Ukazují to dva příklady z Česka a Británie, kdy skončil ve vězení některý ze zákonodárců.
KDO TO PLATÍ???!!! Odpůrci demonstrací proti premiéru Babišovi a ministryni Benešové se podivují nad tím, kde na to „ti lidé berou čas“, „proč zpochybňují výsledky demokratických voleb“ a také „kdo to všechno platí“. Odpověď může najít každý sám, na transparentním účtu.
Zhruba 1,7 milionu korun šlo v roce 2018 na propagaci přes sociální sítě. V transparentním účtu lze najít i konkrétní výdaje například na výrobu oboustranného letáku velikosti A4 v počtu 150 000 kusů na akci 4. června za cenu 64 500 Kč.
NA DVOU ŽIDLÍCH: Novým ředitelem ústeckých Městských služeb se stane bývalý náměstek primátora Martin Mata. S přehledem zvítězil ve výběrovém řízení a v pondělí ho jmenovala rada města. Potud v pořádku. Jenže Martin Mata se zároveň od 1. června stal ředitelem Inovačního centra Ústeckého kraje. O tom, že by se jedné z funkcí ve veřejném sektoru vzdal, Mata podle svých slov neuvažuje.
KDYŽ HLÍDAČ NEHLÍDÁ: Jestliže bude Česká republika nakonec v plné výši vracet EU peníze za Agrofert (pokud se samozřejmě neukáže, že má pravdu Andrej Babiš a Agrofert) bude o to více nutné hledat chybu nejen u těch, kdo dotaci čerpali, ale i u českých úřadů a úředníků, kteří měli vše pohlídat. Jsou toho ale vůbec schopní, když vědí, že mají co do činění s aktuálně nejmocnějším politikem v zemi?
KDO KOUPÍ NOVU: Informace o prodeji televize Nova, respektive sítě středoevropských televizních stanic z portfolia americké společnosti CME, se opakovaně vracejí. „Na spadnutí“ byl prodej v roce 2013, na konci roku 2017 i nyní. Svou nabídku podala údajně vedle dvou zahraničních zájemců i investiční společnost PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera.
SPD A ZAHRANIČNÍ EXTREMISTÉ: Ještě před rokem si Tomio Okamura v kampani před českými komunálními volbami vypomáhal i tváří z Rakouska. Na plakátech mu sekundoval Heinz-Christian Strache, donedávna rakouský vicekancléř a šéf tamní strany Svobodných, která je evropským spojencem SPD. Nově zveřejněné dokumenty ze Stracheho mládí teď ukazují jeho neonacistickou minulost.