Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
, Stínadla

Dvě křesla pro bývalého náměstka ústeckého primátora. Městu to nevadí, kraj je proti

Novým ředitelem ústeckých Městských služeb se stane bývalý náměstek primátora Martin Mata. S přehledem zvítězil ve výběrovém řízení a v pondělí ho jmenovala rada města. Potud v pořádku. Jenže Martin Mata se zároveň od 1. června stal ředitelem Inovačního centra Ústeckého kraje. O tom, že by se jedné z funkcí ve veřejném sektoru vzdal, Mata podle svých slov neuvažuje.

Ve středu 29. května se konalo finální kolo výběrového řízení na ředitele krajského inovačního centra. Jde o spolek, který společně založil Ústecký kraj, Univerzita Jana Evangelisty Purkyně a Krajská hospodářská komora. Inovační centrum má pomoci s proměnou zanedbaného regionu zejména podporou inovací a startupů.

Ve finále uspěl Martin Mata, bývalý náměstek ústeckého primátora zvolený na kandidátce ANO. Kraj na obsazení postu spěchal a s Matou se dohodl na nástupu hned od 1. června.

Jenže Mata se ve stejné době účastnil ještě jednoho konkursu. Na dlouhodobě neobsazené místo ředitele ústeckých Městských služeb. Organizace, která má na starost například provoz koupališť, bazénu nebo pohřební služby. A uspěl rovněž.

Rada ho jmenovala v pondělí, redakci HlídacíPes.org to potvrdil sám Mata. „Ano, včera proběhla rada a většinou jsem byl vybrán,“ uvedl.

Nastává ovšem problém s „časovou dotací“. Sám Martin Mata je prý „manažersky připraven“ stíhat obě funkce. To se ale nelíbí jak některým zástupcům ve výběrové komisi města, ani vedení kraje. Problém je i v tom, že Mata o plánu vykonávat obě funkce souběžně v době výběru komise neinformoval.

Kraji se dvojí úvazek nelíbí

V rozhovoru pro HlídacíPes.org Mata říká, že město Ústí nad Labem je s jeho plánem srozuměno. „Včera se na to explicitně zaměřili. Vše jsem vysvětlil a popsal, rozhodnutí bylo na nich. Já jsem manažersky připraven,“ říká o jednání před městskou radou, která ho v pondělí jmenovala.

Martin Mata: Zdroj: facebookový profil Martin Mata

Komise, která ho zhruba před měsícem vybírala a radě doporučila, ovšem tyto informace neměla. „Jsem vázána mlčenlivostí, ale myslím, že můžete zveřejnit, že jsem se zúčastnila výběrového řízení a Martin Mata byl dle mého názoru jedním ze dvou nejlepších kandidátů, plně schopným Městské služby vést. Velmi mě ale překvapuje, že zároveň přijal funkci ředitele ICUK, protože si dovedu jen těžko představit, jak lze vést dvě takto významné instituce současně,“ říká opoziční zastupitelka Karolina Žákovská (PRO! Ústí).

Mata si to představit dovede. „Takto jsem to neplánoval, ale mít dva úvazky je zcela běžné a já jsem připraven městu i kraji pomoci. Nevidím ve dvou rozdílných funkcích žádný problém,“ uvedl Mata.

Problém ale nejspíš nastane na kraji, kde mu podle informací HlídacíPes.org připravili nadstandardní manažerskou smlouvu včetně bonusů, protože velice stáli o to, aby se nový ředitel rozvoji kraje věnoval naplno. „Očekávám, že se tomu bude věnovat na 100 procent,“ řekl  náměstek hejtmana Martin Klika (ČSSD). Klika se s Matou podle svých slov hodlá v nejbližší době sejít, aby si věc ujasnili.

Líbil se vám tento text?
Podpořte nás převodem pomocí QR kódu

Naskenujte QR kód prostřednictvím své mobilní bankovní aplikace a zadejte částku dle libosti.

Děkujeme za podporu!
QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

1 komentář

  1. petrph napsal:

    Mimochodem, už si rozebereme uvedený citát v článku „. Martin Mata byl dle mého názoru jedním ze dvou nejlepších kandidátů, plně schopným Městské služby vést. „..
    Jenomže, už když se podíváme do Googlu, tak zjistíme že pan Mata prakticky žádné top manažerské zkušenosti nemá. Stručně, 2014-2018 zastupitel města, člen dozorčích rad veřejných podniků atd..K roku 2014 udává do volebního prospektu zahadné „zaměstnán jako vedoucí pracovní logistiky v mezinárodní firmě“ ???, to teprv dálkově dostudovával…
    Čili už v tom je otázka proč a zda je právě on (bývalý člen rady měst) ten nejlepčí kdo má vést jako manažer svěřenou firmu.
    Ale když už si v Ústí takto politici rozdělují veřejné pašalíky, tak proč ne hned dvě? Horší už to nebude…

Přidávání komentářů není povoleno