Ruské domy v Česku, džihád v Praze a obdarovaný Zemanův trpaslík

Napsal/a Vojtěch Berger 7. října 2017
FacebookTwitterPocketE-mail

CO SI JINDE NEPŘEČTETE, 40. týden na HlídacíPes.org: Česko jako brána do EU pro věrné Bašára Asada *** Opravdu je v Praze Muslimské bratrstvo, jak tvrdí berlínská imámka? *** Černé stavby i byznys místo diplomacie – Rusko hospodaří s nemovitostmi v ČR. 

Původní zprávy, zajímavé informace, připomínáme naši produkci za uplynulý týden. Uniklo vám něco? Klikněte si na nadpis…

RUSKÉ DOMY V ČR: Budovy vystavěné Rusy na pozemcích českého státu či využívání diplomatických objektů ke komerčním účelům. Podle zjištění HlídacíPes.org jsou toto základní body choulostivého jednání probíhajícího na horké lince Praha – Moskva. Česko nyní požaduje po ruské straně nápravu.

VÍZA PRO ASADOVY BLÍZKÉ: Přítomnost českého zastupitelského úřadu v Sýrii podle českého ministerstva zahraničí „nelze interpretovat jako upřednostňování jakékoliv ze stran syrského konfliktu“ ani jako legitimizaci současného režimu syrského prezidenta Bašára Asada. Jenže…

DŽIHÁD V PRAZE: Seyran Atesová je známá jako „imámka“ liberální berlínské mešity v Moabitu, kde se ženy můžou modlit společně s muži, a mohou modlitby i samy předříkávat. Mešita funguje od letošního června, k nelibosti konzervativních členů muslimské komunity. Před pár dny Atesová přijela do Česka – mimo jiné s varováním o potenciálních bezpečnostních rizicích na našem území.

ČÍNSKÁ OSN: Čína narušuje fungování Rady OSN pro lidská práva (UNHRC). Dokazuje to zářijová zpráva mezinárodní nevládní organizace zabývající se stavem a ochranou lidských práv ve světě Human Rights Watch. Česko ale na posledním zasedání Rady vlastní přímou kritiku Číny vynechalo.

KOHO VOLIT: Volební kalkulačky jsou dnes pro veřejnost jedním z podstatných předvolebních zdrojů informací. V Česku je před volbami (v závislosti na typu voleb) používá 10 až 25 % voličů, letos to ale velice pravděpodobně bude ještě více. Ve Skandinávii nebo Nizozemí je to mimochodem už přes 50 % voličů. V čem jsou ale chytáky kalkulaček?

OBDAROVANÝ TRPASLÍK:  Pokud by se podle výše darů, které od firem v posledním roce dostaly jednotlivé politické strany, dal odhadovat výsledek voleb, mohli bychom očekávat koalici ANO, ODS, STAN a – překvapivě – Strany práv občanů. „Zemanovci“ patří v kontrastu ke svým volebním neúspěchům i nevalným preferencím mezi nejštědřeji obdarovávaná uskupení.

ČESKO NA PRODEJ: Česká ministerstva a úřady mají ve svém majetku přes 23 tisíc pozemků a budov, které nepotřebují. Ukazuje to aktualizovaná mapa majetku státu, kterou zpracoval Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Ve skutečnosti bude nepotřebného majetku ještě mnohem více.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)