Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
, Zdroj: www.neviditelnypes.cz

Rudolf Mládek: Sluníčkáře nejlépe poslat na smrt?

„Jsem pro odsun sluníčkářů do Islámského státu“. Tuto politickou a lidskou odpornost, kterou naleznete na níže zveřejněné fotografii, opravdu už jen tak něco nepřekoná.


Půjdeme tedy postupně:

Kdo je to sluníčkář

Extrémisté v České republice tak začali označovat tu část občanů, která má jiné názory. Původní „otec sluníčkářů“, politik Zdeněk Škromach, místopředseda Senátu za ČSSD, proslul na sociálních sítích především svými tzv. selfíčky vždy se zářícím úsměvem. Ale k otázce imigrace má názor: „Pomůžeme, ale nepřejeme si vás.“ Skutečnost, že výraz „sluníčkář“ je pejorativní už málokdo zpochybňuje. Ostatně i třeba Jindřich Šídlo (HN) konstatoval, že výraz „sluníčkáři“ je idiotský.

Eurohujer už zmizel

Stejné jako byl pejorativní ještě nedávno výraz „eurohujer“ . Je nesporné, že takové označení je obdobně hanlivé, ostatně si to v proběhlé anketě na iDnes o sluníčkáři myslí skoro 40% lidí. Je to stejně tak nepřátelské a pejorativní označení jako byly v našich dějinách výrazy: kulak, židák, čobol apod. (Pozn. Možná, že se jedná o náhodu, ale po mém blogu na iDnes, že výraz „eurohujer“ by měl být v rámci pomluvy stíhán, se tento nechutný výraz z médií opravdu vytratil. Výraz „eurooptimista je totiž evidentně přijatelnější).

Nálepka každému, kdo se nehodí

Extrémisté, a dnes už doslova neonacisté, označují výrazem „sluníčkář“ kde koho, kdo slyší na slova o pomoci. Jsou sluníčkáři příznivci Václava Havla? Je to redaktor NOVY, Michal Velíšek, který položil život, když pomáhal napadené ženě v parku? Nezavraždil ho imigrant, ale český občan. Je „sluníčkářkou“ Sandra Bullock, která poslala na pomoc Japonsku milion dolarů? Je tedy každý, kdo chce někde někomu pomoci TEN sluníčkář? Ať nám Konvičkové, Bartošové, Černochové a další odpovídají, když sluníčkáře označují za zrádce národa.

Hnusná, opravdu hnusná fotografie

F otografie otištěná internetovým deníkem NP – Neviditelný pes, je opravdu ukázkou toho nejhoršího politického nevkusu. (Viz fotografie v úvodu článku.)
Soukromý názor pana Petra Štěpánka, který se jen snaží zviditelnit, by za řádek nestál. Ale pokud foto uveřejní deník s renomé Neviditelného psa, je to jiná.

Odsun

Vysídlení Němců z Československa či “Odsun“ Němců z Československa byla masová deportace německého obyvatelstva z ČSR po skončení druhé světové války uplatněná jako kolektivní trest. Přední českoslovenští politici využili poválečné atmosféry naplněné odporem a nenávistí vůči Němcům. Němci byli zbaveni občanství a stali se tak na území Československa cizinci, následně byli vyhnáni a jejich majetek propadl konfiskaci. To byl ODSUN.

Pokud tedy navrhuje pan Petr Štěpánek ODSUN „sluníčkářů“, pak navrhuje využít nenávistné atmosféry s udělením kolektivního trestu, zbavení občanství, konfiskaci a vyhnání do Islámského státu? Co je sám za člověka, že jej může takové zvěrstvo vůbec napadnout?

Sám autor fotografie Štěpánek k tomu dodává: „Ta fotka byl jen okamžitý nápad, vtípek, reakce na přiblblé fotografie zdejších sluníčkářských dobrodějů dávajících na odiv svoji úžasnou toleraci a filantropii. Reakce byla ovšem zcela nečekaná: stovky a stovky sdílení a téměř stoprocentní souhlas.“

Je zcela nepochybné, že by se Štěpánek (obdobně jako třeba Konvička či Bartoš) dočkal v okruhu svých stoupenců téměř stoprocentního souhlasu i při jiných fotografiích. Třeba s nápisy: „Cikáni do plynu!“ nebo třeba i „Židi do plynu!“. Obzvláště ten druhý nápis by měl Štěpánek jako tzv. legraci vystavit před pražským Hradem, když víme, jak je prezident Zeman na urážky Židů citlivý. Ocenil by to jako legraci ? O tom lze více než důvodně pochybovat. Jenomže mezi „sluníčkáři“ nepochybně jsou i Židé.

Odsun původních českých občanů německé národnosti byl proveden z ČSR na území Německa, kde válka již dávno skončila a žádné vyvraždění je tam nečekalo. (Pozn. To zčásti, žel, proběhlo v rámci „divokého odsunu“ ještě na území ČSR.) Nikdo sudetské Němce vědomě na smrt tedy neposílal. Navrhovat poslání českých občanů do Islámského státu je zjevným návrhem poslat je vědomě a většinově na smrt.

Proč? Uvedeme namátkou:

Co představuje Islámský stát

Podporu měl i Eichmann

Dalo by se uvést ještě mnoho zrůdností s hrůz, které tzv. Islámský stát provádí. Desítky a desítky internetových odkazů o tomtéž. Zločiny, vraždy, zvěrstva. Podle vtipkujícího Štěpánka to je to správné místo pro „Sluníčkáře“, tedy pro tu část českých občanů, která může být takovými štěpánky označena cejchem „sluničkáře“ kdykoliv a pro cokoliv.

Můžeme se mezi právníky dohadovat, jak svým nechutným vtipem Štěpánek a s ním provozovatel Neviditelného psa naplnili skutkovou podstatu mnoha trestných činů, které náš trestní zákoník zná. Leč užití trestního zákoníku by mělo být vždy „ultima ratio“ a je tedy lepší položit k šířícím se odporným vtipům a pejorativnímu označování svůj názor a svoje argumenty.

Je dobré připomenout, že Adolf Eichmann žádného Žida nikdy osobně nezabil. Jen naplánoval holocaust. Třeba to myslel jako vtípek jako zde Štěpánek. Ve své době totiž i Eichmann měl stoprocentní podporu.

Nic na věci samé nemění, že se do Evropy valí nový nábožensky zcela odlišný proletariát, který je v nemalé části agresivní, nepřizpůsobivý a ekonomicky prakticky nevyužitelný. A představuje pro Evropu skutečné ohrožení. Nikdo nikde ekonomické migranty proto nevítá. Ale ani tento fakt nedává Štěpánkovi mandát na „vtipné“ vyhrožování vlastním spoluobčanům.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

34 komentářů

 1. Michal Breškovec napsal:

  Asi jsem sluníčkář a eurohujer, ale aspoň nejsem blbec a fašoun.

 2. Podroužková napsal:

  Vážený pane bývalý řediteli, dobrá, tedy pojďme postupně:
  -Kdo je extrémista? Je to ten, kdo nesouhlasí se „sluníčkáři“? Ne, je to člověk s vlastním názorem!
  -Kdo je sluníčkář? Ten, kdo se snaží bezhlavě, stádně, politicky korektně vycházet vstříc neoprávněným a přemrštěným požadavkům lobby žijící z daní všech poplatníků z EU. Nepracuje, jen přerozděluje výdobytky naší společnosti s cílem zajistit sobě bezpečný příjem. -Nechápu, proč do toho pletete Škromacha?
  -Sluníčkář je pejorativní označení lidí žijících na úkor jiných, do bezvědomí opakujících mantru o pomáhání, multikulti obohacování naší společnosti lidmi, kteří se nikdy našim hodnotám nepřizpůsobí.
  -Eurohujer s tématem vůbec nesouvisí!
  -Nálepka každému, kdo se nehodí: Zde opět spojujete nesmyslně různá témata a plácáte nesmysly.
  -Odsun je naprosto neutrální slovo. Kdyby Štěpánek použil „přesun“, neměl byste o čem psát!
  A když už jsme u toho, pokud sluníčkáří tolik touží po multikulturním soužití s vyznavači islámského náboženství, nejlepší by skutečně bylo, aby se přestěhovali do zemí, kde by byli plně pohlceni touto pro ně tak přitažlivou kulturou. Mohli by pomáhat tam, v centru dění, naplno, ukázat, co v nich je a jak opravdově to myslí, bez evropských dotací, bez záchranného polštáře tvořeného nedobrovolnými sponzory jejich dobrodružství!
  -Že by jim tam něco hrozilo? Pokud, tak jedině to, co se snaží přesunout k nám, aniž by se ohlíželi na názory jiných.

 3. Petr Homoláč napsal:

  Nutno podotknout, že ten dlouholetý blb Petr Štěpánek se na fotografii honosí tričkem Made in Israel. On je tedy hrdý na své židovství, přesto chce někoho posílat do Islámského státu.
  Onen výlet autora článku do židovství a 2. světové války není zcela na místě, tedy nejde o pronásledování židů, spíše o pronásledování židy.
  To je celé na dlouhý příspěvek, ale to není v českém prostředí vůbec diskutabilní, přesto to kupodivu do sebe celkem zapadá.
  Štěpánek je primitivní český pravičák, klausovec, který příslušně nenávidí EU, Havla, do té míry, že by vlezl do zadku i Putinovi.

  • roman A napsal:

   Takže Štepánek je dlouholetej blb?A vy dle tohoto příspěvku,máte taky mohutně nakročeno k nesvéprávnosti!Jen houšť!

   • Petr Homoláč napsal:

    Ono zůstat klausovcem i poté co předvedl a předvádí Klaus v posledních letech vyžaduje prostě značnou dávku blbosti.

 4. Rudolf Mládek napsal:

  Děkuji za příspěvěk a dovolím si Vás citovat:
  „Sluníčkář je pejorativní označení lidí žijících na úkor jiných, do bezvědomí opakujících mantru o pomáhání, multikulti obohacování naší společnosti lidmi, kteří se nikdy našim hodnotám nepřizpůsobí.“
  Poprvé, kdyby jste mi pro lepší pochopení uvedl nějaká konkrétní jména lidí, co žijí u nás na úkor jiných a nepřizpůsobují se Vašim hodnotám.
  Podruhé, který Vámi odhalený sluníčkář touží po soužití s vyznavači islámu a nepracuje, jen přerozděluje výdobytky naší společnosti s cílem zajistit sobě (!) bezpečný příjem
  Potřetí píšete o zemích, ale autor fota uvedl Islámský stát. Míníte tedy pro odsun i ten?
  Počtvrté: Myslíte, že „přesun“Vámi určených občanů do Islámského státu by byl vhodným krokem, nikoliv extrémním krokem?
  Děkuji předem za další objasnění.

  • Podroužková napsal:

   Neziskové organizace, které pro svou činnost získávají prostředky z evropské unie, z daní prostřednictvím různých sociálních programů pouze přerozdělují finance mezi státem a příjemci, jsou prostředníky, tuto činnost provádějí na plný úvazek, jako zaměstnanci neziskových organizací.
   Nepochopil jste text: „…obohacování naší společnosti lidmi, kteří se nikdy našim hodnotám nepřizpůsobí.“ znamená, že sluníčkáři „pomáhají“ migrantům z muslimských zemí, kteří skutečně naši (nikoli mou!) kulturu ničím neobohatí a našim hodnotám (právnímu systému, svobodě slova a projevu, demokracii, svobodnému náboženskému vyznání a jiným) se nepřizpůsobí. Jejich náboženství je ze samotné podstaty netolerantní jak k jiným náboženstvím tak zejména k ateismu. Je netolerantní ke svobodě, jak ji vnímáme my. Sluníčkáři pomáhají migrantům obcházet naše zákony, radí jim, jak vypovídat před úředníky, kudy se pohybovat aby nebyli odhaleni. Navíc migranti (aspoň ne všichni) neprchají před válkou do bezpečí, jak nám neustále některá média i sluníčkáří omílají, nemíří, jak by bylo logické, do první svobodné a bezpečné země, ale ve snaze ekonomicky zlepšit svůj život cílí především do zemí, které jim poskytnou vysoké sociální dávky, tedy do Německa nebo Velké Británie.
   Každý sluníčkář, který přesvědčuje své okolí, že život s muslimy je to nejlepší, na co se máme těšit, který se bije v prsa, jak jsou přizpůsobiví, vzdělaní, pracovití a tolerantní, je předpokládám osloven životem v muslimských zemích, takový život se mu líbí a rád by podobný život žil. Pak by takový sluníčkář měl zvážit, zda svůj altruismus nenapřít přímo do muslimských zemí a svou přítomností pomáhat většímu počtu domorodců než kolik mu skýtá počet migrantů u nás.
   Jako „Islámský stát“ se označuje teroristická organizace, která v současnosti ovládá oblasti v Iráku, Sýrii a Libyi. Tedy do „Islámského státu“ nelze nikoho přesunout.

   • Rudolf Mládek napsal:

    Můžete zde uvést alespoň jednu konkrétní neziskovou organizaci, na kterou spadá Vaše kritika zde uvedená? Její název a příp. sídlo?

    A pozn: Islámský stát (zkráceně IS; arabsky: الدولة الإسلامية, ad-Dawla al-ʾIslámíja, zkráceně Daiš či Daeš je radikální islámská teroristická organizace původem z Iráku. Na dobytém území na částech území států Iráku a Sýrie vyhlásila samostatný Islámský stát.

    • Podroužková napsal:

     Začal jste tvrdým odsudkem Štěpánkovy nadsázky, pokračoval jste nesmyslnými argumenty poválečného odsunu, Škromachova bazénku, podsouval jste různé žalovatelné nápisy, které by mohl Štěpánek vystavit a skončil jste u výzvy ke jmenování konkrétní neziskové organizace. Pasoval jste se na arbitra politického vkusu a jediné, co prosazujete ostrakizací Neviditelného psa za uveřejnění Štěpánkovy fotografie, je autocenzura, cenzura, umlčení jiných názorů. Nechápu, proč by změna působiště sluníčkářů měla automaticky znamenat jejich smrt. Znovu opakuji, mohli by se naplno věnovat tomu, co mají tolik rádi, jen bez záchranného polštáře bezpečí naší kultury, tedy zatím!
     Také se Vám nelíbil vražedný útok na redakci satirického časopisu ve Francii? A o co tam šlo? O vyjádření nesouhlasu s politickou karikaturou, tedy to, co verbálně sám děláte.

     • Rudolf Mládek napsal:

      Můžete zde uvést alespoň jednu konkrétní neziskovou organizaci, na kterou spadá Vaše kritika zde uvedená? Její název a příp. sídlo?

     • Rudolf Mládek napsal:

      Neustále mi sdělujete Váš názor na mou osobu, ale já nejsem nezisková organizace, která je předmětem Vaši kritiky. Stále čekám na její uvedení. Váš kolega zde uvedl několik romských organizací, ale důvodně pochybuji, že by ony usilovaly o islamizaci ČR podoporou uprchlíků. Jistě budete mít lepší výčet.

  • Sebestik napsal:

   Skoro už jsem začal s diskusí, ale zdá se, že první příspěvek Vám alespoň někdo zkontroloval a opravil nejhorší nečeskosti.
   Ale tohle jste zjevně psal bez redakčních úprav. A tak je jasné, že diskutovat nemá cenu. Vy BY JSTE to ani POPRVÉ ani PODRUHÉ ale ani…
   Tak mne napadá: byl jste délesloužící u policie nebo u vojska?

 5. petrph napsal:

  Problém je v tom že autor nevidí a ani nechce vidět reálnou situaci v naší postbolševické mediální oligarchii. V našem státě se totiž nevede žádná konstruktivní diskuze s veřejností, která by mohla vést k nějakým konkrétním přijatým řešením. Tudíž může být naprosto klidný, nikdo v této diskuzi neprosadí ani to že by se měli jistí politici věšet a ani to že by se měli sluníčkáři odsunout kamkoliv. Ono vlastně nejde ani o diskuzi, jde pouze o medializaci jednostranných názorů, které se ale právě pouze pro účely bulvarizace v mediích expresionisticky až fabulačně zesilují,aniž by měli jejich stoupenci kdy v záměru prosadit.
  Tady jde o něco jiného,sama tato diskuze tedy nevyřeší nic-podstatné je k jakým názorům se přikloní politici vládní koalice.
  Zda tedy-podle požadavků odpůrců migrace stanoví vláda alespoň nějaká ochranná opatření – a dodělá patřičné zákony týkajích se migrantů,které chybí-jak bylo i zde na H.P. zmíněno). A nebo tedy neudělá podle doporučení sluníčkářů vůbec nic, v plné důvěře v jejich názor že masy nelegálních migrantů bez jakékoliv kontroly nám nebudou dělat žádné problémy, ale naopak nás v rámci sluníčkářské teorie multi kulti ještě obohatí 🙂

 6. Rudolf Mládek napsal:

  Opět musím citovat: :V našem státě se totiž nevede žádná konstruktivní diskuze s veřejností, která by mohla vést k nějakým konkrétním přijatým řešením.“ S tím nelze než souhlasit. Ale to není a nemůže být důvodem pro plánovaní likvidace jakékoliv skupiny českých občanů.
  „Problém je v tom že autor nevidí a ani nechce vidět reálnou situaci v naší postbolševické mediální oligarchii.“ Prosím to je zřejmě omyl. Myslím, že mých přes 600 různě publikovaných blogů a článků to snadno vyvrací.
  „Onen výlet autora článku do židovství a 2. světové války není zcela na místě“ O žádném výletě se nezmiňuji, odsun je historická realita a kritika urážlivého označování Židů je nepochybně správná.
  Pokud pan Štěpánek nosí tričko s podporou státu Izrael, pak jde o licoměrnost. Panu Homoláčovi dávám za poslední odstavec zcela za pravdu. A panu Breškovcovi děkuji za mimořádnou upřímnost.
  Za všechny příspěvky pak děkuji všem.

  • petrph napsal:

   Na to bych odpověděl tím že zopakuji to co už jsem napsal výše „názorů, které se ale právě pouze pro účely bulvarizace v mediích expresionisticky až fabulačně zesilují,aniž by měli jejich stoupenci kdy v záměru prosadit.“
   Čili-toto je i můj názor na projev pana Štěpánka. Pokud Vy se snad oprávněně domníváte že to tak není a že pan Štěpánek a jeho příznivci skutečně fakticky plánují likvidaci jakékoliv skupiny českých občanů,mohu Vám jen doporučit aby jste to šel nahlásit i s patřičnými důkazy na nejbližší odděleni policie ČR,to je samozřejmě Vaše občanská povinnost.
   No a pokud se týká historického výletu do historie. Musíme si totiž přiznat že ta situace byla po celé západní civilizaci mnohem horší. On totiž sice Hitler v Německu Židy likvidoval-ale ve všech dalších (dosud svobodných) státech je taky neměli rádi a vyháněli je, když tam chtěli emigrovat. A že vůbec tehdejší západní civilizace nacionální segregaci uznávala jako legitimní-teprve pomalu se tehdy rušily vazby kolonialismu.
   Ergo tedy pokud se dnes odvoláváme na vyšší etické normy, nelze se odkazovat na ty historické (v boji dobrých proti zlým) , ale musíme si je vytvořit sami.Ale skutečně a zodpovědně vytvořit, když společně zvážíme jak jejich potřebu tak i jejich rozika..

   • Rudolf Mládek napsal:

    Doporučuji si text mého článku ještě jednou přečíst, neboť má v sobě odpovědi na otázky, které Vás napadají.

    • Jan Hruschka napsal:

     Pane Mládek, máte vůbec doma zrcadlo? Neviditelný pes je opravdu velkorysý, když poskytuje prostor takovým blábolům – kdo se mnou nesouhlasí je extremista, fašista, xenofob atd. Berete se moc vážně – zřejmě ty funkce . . .

  • jenicek napsal:

   Štěpánek plánuje likvidaci skupiny českých občanů?!!
   Jestli nejde spíš o to, že tu někdo nechápe parodii na šašky s #přijímacíma cedulema…
   A kromě toho by to přece bylo jejich kulturní obohacení, ne?
   Hodnocení kultur je přece jen sociální konstrukt, fakticky jsou všechny kultury stejně hodnotné 😛

 7. Neubauer napsal:

  No není se co divit panu řediteli, smysl pro nadsázku nemá, zuřivost s ním cloumá jako s každým Hatte Free a ono lze považovat naše železnice taky jako takovou malou neziskovku. Bez dotací by již oprávněně neexistovaly, tak jako jím zmíněné pijavice tzv. neziskových organizací.

  • Rudolf Mládek napsal:

   Vzhledem k tomu, že jsem o žádných pijavicích tzv. neziskových organizacích nenapsal ani řádku, rád uvítám, kdyby jste mi alespoň jednu uvedl, tedy její název a případně její sídlo, na kterou se Vaše kritika vztahuje.

   • škoda času napsal:

    Namátkou jen ty, které se týkají Romů:
    • Rada vlády pro záležitosti romské menšiny
    • Oddělení kanceláře Rady vlády ČR pro záležitosti romské menšiny
    • Sekretariát Rady vlády ČR pro záležitosti romské menšiny
    • Výbor pro spolupráci se samosprávami a koncepci romské integrace
    • Výbor pro Evropskou Platformu a Dekádu romské inkluze
    • Monitorovací výbor pro činnost Agentury pro sociální začleňování v romských lokalitách
    • Komise pro vybudování Památníku romského holocaustu
    • Platforma pro začleňování Romů
    • EU Roma Network
    • Výbor expertů pro romské záležitosti při Radě Evropy
    • Národní demokratický institut pro vedoucí národních romských agentur
    • Evropské centrum pro prevenci a kontrolu přenosných nemocí mezi Romy
    • Koncepce romské integrace na období 2010-2013
    • Koncepce romské integrace na období 2014-2017
    • Zpráva o stavu romské menšiny v ČR
    • Materiální a sociální revitalizace sociálně vyloučených lokalit
    • Monitoring situace romských komunit v ČR
    • Podpora terénní práce
    • Podpora romských poradců pro obce s rozšířenou působností
    • Podpora koordinátorů pro romské záležitosti
    • Strategie podpory sociálně vyloučených romských komunit při sčítání lidu, domů a bytů v roce 2011
    • Ethnic Friendly zaměstnavatel
    • Akční plán pro Romy a Sinty
    • Deklarace o narůstajícím anticiganismu a rasistických útocích proti Romům v Evropě
    • Evropský školící program pro romské mediátory
    • Prevence sociálního vyloučení a komunitní práce
    • Dekáda romské inkluze 2005-2015
    • Akční plán Dekády romské inkluze 2005-2015

    • Středoevropská romská strategie v rámci Visegrádské čtyřky04001 Podpora koordinátorů romských poradců.
    • MARE ČHAVE – ASOCIACE ROMSKÝCH OBČANSKÝCH INICIATIV
    • Cikne Čhave
    • Čačipen
    • Český západ
    • Čhave Jilestar
    • Čhavorikano lima – Kroužek her a nápadů o.s.
    • Demokratická aliance Romů ČR
    • Demokratický svaz Romů
    • Dětský hudební a taneční soubor CIKNE ČHAVE
    • Dětský klub 10
    • DROM – romské středisko
    • Dům romské kultury o. p. s.
    • Etnická asociace ETNICA
    • Hnutí občanské solidarity a tolerance
    • IQ Roma servis
    • Kale jakha – Rožnovský svaz Romů
    • Khetane-Spolu
    • Klub pomoci Romům
    • KoCeRo – komunitní centrum Romů, o.p.s.
    • Komunitní centrum Chánov
    • Kotec o.s.
    • KULTURNÍ A ZÁJMOVÉ SDRUŽENÍ ROMŮ
    • Kulturní svaz občanů romské národnosti
    • Lačhe Čhave
    • Liberecké romské sdružení
    • Muzeum romské kultury Brno
    • Muzeum romské kultury, o.p.s.
    • Muzeum romské kultury, státní příspěvková organizace
    • Nadace Open Society Fund Praha
    • Nadace R-MOSTY
    • Nadace rozvoje občanské společnosti
    • Nevo dživipen (Občanské sdružení Nový život)
    • Nevodrom – Sdružení moravských Romů
    • Nová škola, o.p.s.
    • o.s. Pardubických Romů
    • O.S. Romů Integrace NOVUM Chomutov
    • „Občanské sdružení „“Sdružení Romů Sev. Moravy
    • Občanské sdružení Amare Krupka
    • Občanské sdružení DŽIVAS
    • Občanské sdružení ESTER
    • Občanské sdružení olašských Romů
    • Občanské sdružení pro romský národnostní tisk ČR
    • Občanské sdružení přátel města Milovic
    • Občanské sdružení ROMANE ČHAVE
    • Občanské sdružení Romodrom
    • Občanské sdružení Romů – NEVO DROM
    • Občanské sdružení Romů – základní organizace Třebíč
    • “Občanské sdružení Romů „“ADAM“‘
    • Občanské sdružení Romů Rakovník
    • Občanské sdružení Spektrum
    • „Občanské sdružení ŠES-T škola etnicky smíšená – „“Tolerance“““
    • Občanské sdružení za lidská práva rómských občanů
    • OPIM – organizace na podporu integrace menšin
    • OS Galerie Romale
    • OS Orlických Romů
    • OS Romů rychnovského regionu
    • Pomozme olašským Romům
    • Rada Romů města Chomutova
    • Ratolest Brno, o.s.
    • Regionální sdružení DŽENO Ostrava
    • “Regionální sdružení olašských dětí a mládeže „“FEDER ROMA“““
    • Romane Čhave
    • Romane čháve-romští chlapci
    • Romea
    • Romská občanská iniciativa ČR
    • Romská SŠ sociální s.r.o.
    • RÓMSKÁ UNIE
    • Romské křesťansko-vzdělávací sdružení Matice romská
    • RÓMSKÉ OBČANSKÉ SDRUŽENÍ – STŘEDISKO PRO LIDSKÁ PRÁVA
    • Romské občanské sdružení Karlovy Vary
    • Rómské občanské sdružení mládeže OV Louny
    • Romské sdružení občanského porozumění
    • Romské sdružení Savore
    • Romské sdružení Šluknov
    • Romské studentské informační centrum Athinganoi
    • Rozvojové občanské sdružení Tolerance Šumava 2000, o.s.
    • Sdružení broumovských Romů
    • Sdružení dětí a mládeže Romů ČR
    • Sdružení DŽENO
    • Sdružení Chrastavských Romů
    • Sdružení kolínských Romů
    • SDRUŽENÍ PŘÁTEL ROMSKÉ KULTURY
    • Sdružení přátel romské Střední školy sociální
    • Sdružení Romano jasnica
    • „Sdružení romských žen Berouna „“BEROMA“““
    • Sdružení Romů a národnostních menšin Plzeňského kraje
    • Sdružení Rómů a národnostních menšin v České republice
    • Sdružení Romů a národnostních menšin v ČR o.s.
    • Sdružení Romů a národnostních menšin v Hodoníně
    • Sdružení Romů České republiky
    • Sdružení Romů ČR
    • SDRUŽENÍ RÓMŮ ČR LOVOSICE
    • Sdružení Romů Kopidlnska
    • SDRUŽENÍ ROMŮ MĚSTA LITVÍNOVA
    • Sdružení Romů města Mostu
    • SDRUŽENÍ ROMŮ MĚSTA MOSTU
    • Sdružení Romů v Náchodě
    • Sdružení Romů v Žádovicích
    • SDRUŽENÍ SLOVÁCKÝCH ROMŮ
    • Slovo 21
    • Sociální sdružení Romů-základní organizace Hodonín
    • Společenství Romů na Moravě (Romano jekhetaniben andro Morava)
    • Společnost přátel časopisu Romano Džaniben
    • Sportovní Federace Romů ČR
    • Svaz Romů v Břeclavi
    • Svaz sdružení Romů
    • Tolerance a občanská společnost (OS Tolerance)
    • Unie Olašských Romů
    • Vize Romů Rokycany

    • Rudolf Mládek napsal:

     Děkuji, ano to je příznačný výčet.

    • Rudolf Mládek napsal:

     Jen mi není jasné, jak se tyto organizace podílejí na prosazování muslimů v ČR.

 8. Mozek napsal:

  Extremista – člověk s vlastním názorem ..no mam dost. At uz jsou ty imigranti tady, snad to alespoň trochu naředí tuhle vepřo-knedlovo-pivní demenci

  • Rudolf Mládek napsal:

   Extrémista není žádný člověk s vlastním názorem. Extrémista je ovšem každý člověk, který plánuje útrapy či dokonce smrt druhého pro jeho názory, pro jím vyznávané náboženství nebo pro jeho jinou odlišnost.

 9. Jindřiška Havlíčková napsal:

  Komentář pana Petra Štěpánka k vašemu výblitku je jasný. Než jste začal psát, mohl jste si zjistit víc informací, například že pláčete na nesprávném hrobě. Především byste měl zjistit, k čemu a jak byl text publikován a s jakým komentáře. Když po zpackaných funkcích chcete psát komentáře, buďte alespoň informovaný.
  Petr Štěpánek: „Hlava mi nebere, že takovýhle hňup Rudolf Mládek (politik) bez kouska zdravého rozumu v hlavě mohl někdy řídit České dráhy a Dopravní podnik. Však ono to tam podle toho vypadá.“
  Začněte číst: http://neviditelnypes.lidovky.cz/glosa-odsun-slunickaru-do-islamskeho-statu-feg-/p_spolecnost.aspx?c=A150816_094558_p_spolecnost_wag

  • Rudolf Mládek napsal:

   Výběrová komise ministrů, jmenovaná Václavem Klausem, se naštěstí neřídila zásadou, že vybere ředitele podle jeho politických názorů. To dělal socialismus, jehož zásad se zde zjevně dovoláváte a hlava Vám nebere, že tomu bylo v České republice chvíli i jinak. Ale doba se zřejmě vrací.

 10. J.Němec napsal:

  Vlasatý člověk s cedulkou je normální hňup ale slovo odsun z něj dělá nebezpečného hňupa. Na takové hňupy doplatili i lidé pro které je Izrael záruka bezpečí. Panu Štěpánkovi by pasovalo tričko s jiným nápisem.
  Migrace je obrovský problém, který nemohou řešit mediální tajtrlíci.

 11. Arnošt Zamovnik napsal:

  Takže pán co nálepkuje lidi má problém s tím, že oni si drze taky nálepkují.

  • Rudolf Mládek napsal:

   Nálepkování není hezké. „Vtipné“ vyhrožování odsuny vlastním spoluobčanům na území, kde jim reálně hrozí smrt, je podle platného českého práva stále trestným činem. Připomínat zde mezinárodní právo a evropské úmluvy, které to výslovně zakazují je asi nadbytečné.

   • Arnošt Zamovnik napsal:

    Stejně hrozí reálně smrt od nájezdíků z Asie a Afriky. Viz třeba v poslední době Francie, Švédsko, Maďarsko. Řekl bych že smrt jim nehrozí díky území, ale lidí kteří a něm jsou. A to jsou ti stejní, které sem chtějí natahat.
    Takže v ČR podporovat zabijáky není trestným činnem. To je dobré vědět.

 12. K6 napsal:

  Všichni extrémisté jsou si společni tím, že mají na určitou věc vyhraněný (tudíž extrémní) názor a pro jeho prosazení jsou ochotni použít krajní (extrémní) prostředky. Tak mě napadá, jak by asi vypadal extrémní humanista. Když se extrémisté sdružují, vzniká tím poměrně homogenní uskupení lidí s jednotným názorem, které je právě přes tuto svojí názorovou jednotu snadno ovladatelné (a zneužitelné).
  Právě tato snadná ovladatelnost je důležitá. Naproti tomu různorodá společnost s různými zájmy, názory či potřebami hůře podléhá „svodům“ populistů – budoucích diktátorů.

 13. Jan Štrobl napsal:

  Názory pana Mládka jsou naprostý blábol a neznalost historie. Adolf Eichmann žádný Holocaust nenaplánoval, na to byli jiní. Staral se pouze o logistiku a to velice efektivně. Byl to jeden z nejlepších nacistických úředníků. Odsun nebo vyhnání Němců má několik rovin. Politickou, což byla patrně otázka tlaku Rusů na zajištění předpolí pro pozdější útok na západ. To byl odsun organizovaný. Tzv. neorganizovaný odsun a vraždění Němců zajišťovaly jednotky Smerž se svými československými kolaboranty a samozřejmě lůza, která měla příslib beztrestnosti. Minimum v tomto jednání tvořili občané, kteří byli sami nebo jejich rodiny Němci postiženi. Co se týče tzv. „sluníčkářů“, tento termín je pejorativum, které pro svoji nejednoznačnost dovoluje ostrakizovat prakticky kohokoliv.

Přidávání komentářů není povoleno