Rudolf Mládek: Sluníčkáře nejlépe poslat na smrt?

Napsal/a Rudolf Mládek 24. srpna 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

„Jsem pro odsun sluníčkářů do Islámského státu“. Tuto politickou a lidskou odpornost, kterou naleznete na níže zveřejněné fotografii, opravdu už jen tak něco nepřekoná.


Půjdeme tedy postupně:

Kdo je to sluníčkář

Extrémisté v České republice tak začali označovat tu část občanů, která má jiné názory. Původní „otec sluníčkářů“, politik Zdeněk Škromach, místopředseda Senátu za ČSSD, proslul na sociálních sítích především svými tzv. selfíčky vždy se zářícím úsměvem. Ale k otázce imigrace má názor: „Pomůžeme, ale nepřejeme si vás.“ Skutečnost, že výraz „sluníčkář“ je pejorativní už málokdo zpochybňuje. Ostatně i třeba Jindřich Šídlo (HN) konstatoval, že výraz „sluníčkáři“ je idiotský.

Eurohujer už zmizel

Stejné jako byl pejorativní ještě nedávno výraz „eurohujer“ . Je nesporné, že takové označení je obdobně hanlivé, ostatně si to v proběhlé anketě na iDnes o sluníčkáři myslí skoro 40% lidí. Je to stejně tak nepřátelské a pejorativní označení jako byly v našich dějinách výrazy: kulak, židák, čobol apod. (Pozn. Možná, že se jedná o náhodu, ale po mém blogu na iDnes, že výraz „eurohujer“ by měl být v rámci pomluvy stíhán, se tento nechutný výraz z médií opravdu vytratil. Výraz „eurooptimista je totiž evidentně přijatelnější).

Nálepka každému, kdo se nehodí

Extrémisté, a dnes už doslova neonacisté, označují výrazem „sluníčkář“ kde koho, kdo slyší na slova o pomoci. Jsou sluníčkáři příznivci Václava Havla? Je to redaktor NOVY, Michal Velíšek, který položil život, když pomáhal napadené ženě v parku? Nezavraždil ho imigrant, ale český občan. Je „sluníčkářkou“ Sandra Bullock, která poslala na pomoc Japonsku milion dolarů? Je tedy každý, kdo chce někde někomu pomoci TEN sluníčkář? Ať nám Konvičkové, Bartošové, Černochové a další odpovídají, když sluníčkáře označují za zrádce národa.

Hnusná, opravdu hnusná fotografie

F otografie otištěná internetovým deníkem NP – Neviditelný pes, je opravdu ukázkou toho nejhoršího politického nevkusu. (Viz fotografie v úvodu článku.)
Soukromý názor pana Petra Štěpánka, který se jen snaží zviditelnit, by za řádek nestál. Ale pokud foto uveřejní deník s renomé Neviditelného psa, je to jiná.

Odsun

Vysídlení Němců z Československa či “Odsun“ Němců z Československa byla masová deportace německého obyvatelstva z ČSR po skončení druhé světové války uplatněná jako kolektivní trest. Přední českoslovenští politici využili poválečné atmosféry naplněné odporem a nenávistí vůči Němcům. Němci byli zbaveni občanství a stali se tak na území Československa cizinci, následně byli vyhnáni a jejich majetek propadl konfiskaci. To byl ODSUN.

Pokud tedy navrhuje pan Petr Štěpánek ODSUN „sluníčkářů“, pak navrhuje využít nenávistné atmosféry s udělením kolektivního trestu, zbavení občanství, konfiskaci a vyhnání do Islámského státu? Co je sám za člověka, že jej může takové zvěrstvo vůbec napadnout?

Sám autor fotografie Štěpánek k tomu dodává: „Ta fotka byl jen okamžitý nápad, vtípek, reakce na přiblblé fotografie zdejších sluníčkářských dobrodějů dávajících na odiv svoji úžasnou toleraci a filantropii. Reakce byla ovšem zcela nečekaná: stovky a stovky sdílení a téměř stoprocentní souhlas.“

Je zcela nepochybné, že by se Štěpánek (obdobně jako třeba Konvička či Bartoš) dočkal v okruhu svých stoupenců téměř stoprocentního souhlasu i při jiných fotografiích. Třeba s nápisy: „Cikáni do plynu!“ nebo třeba i „Židi do plynu!“. Obzvláště ten druhý nápis by měl Štěpánek jako tzv. legraci vystavit před pražským Hradem, když víme, jak je prezident Zeman na urážky Židů citlivý. Ocenil by to jako legraci ? O tom lze více než důvodně pochybovat. Jenomže mezi „sluníčkáři“ nepochybně jsou i Židé.

Odsun původních českých občanů německé národnosti byl proveden z ČSR na území Německa, kde válka již dávno skončila a žádné vyvraždění je tam nečekalo. (Pozn. To zčásti, žel, proběhlo v rámci „divokého odsunu“ ještě na území ČSR.) Nikdo sudetské Němce vědomě na smrt tedy neposílal. Navrhovat poslání českých občanů do Islámského státu je zjevným návrhem poslat je vědomě a většinově na smrt.

Proč? Uvedeme namátkou:

Co představuje Islámský stát

Podporu měl i Eichmann

Dalo by se uvést ještě mnoho zrůdností s hrůz, které tzv. Islámský stát provádí. Desítky a desítky internetových odkazů o tomtéž. Zločiny, vraždy, zvěrstva. Podle vtipkujícího Štěpánka to je to správné místo pro „Sluníčkáře“, tedy pro tu část českých občanů, která může být takovými štěpánky označena cejchem „sluničkáře“ kdykoliv a pro cokoliv.

Můžeme se mezi právníky dohadovat, jak svým nechutným vtipem Štěpánek a s ním provozovatel Neviditelného psa naplnili skutkovou podstatu mnoha trestných činů, které náš trestní zákoník zná. Leč užití trestního zákoníku by mělo být vždy „ultima ratio“ a je tedy lepší položit k šířícím se odporným vtipům a pejorativnímu označování svůj názor a svoje argumenty.

Je dobré připomenout, že Adolf Eichmann žádného Žida nikdy osobně nezabil. Jen naplánoval holocaust. Třeba to myslel jako vtípek jako zde Štěpánek. Ve své době totiž i Eichmann měl stoprocentní podporu.

Nic na věci samé nemění, že se do Evropy valí nový nábožensky zcela odlišný proletariát, který je v nemalé části agresivní, nepřizpůsobivý a ekonomicky prakticky nevyužitelný. A představuje pro Evropu skutečné ohrožení. Nikdo nikde ekonomické migranty proto nevítá. Ale ani tento fakt nedává Štěpánkovi mandát na „vtipné“ vyhrožování vlastním spoluobčanům.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)