Rudé trenky na Hradě předčil nájezd venkovanů. Skončí kancléř Mynář? Ne, otevřeme Hrad

Napsal/a Robert Břešťan 24. listopadu 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Vyvěšení rudých trenýrek nad Pražský hradem stálo místo šéfa hradního odboru bezpečnosti, velitele Hradní stráže i šéfa prezidentovy ochranky. Nájezd dvou autobusů venkovanů, kteří bez jakékoli kontroly prošli do jinak uzavřených částí Pražského hradu, je prý ale zcela v pořádku.

Jak upozornil pořad Reportéři ČT zájezd v rámci organizované podpory pro prezidenta na Albertově 17. listopadu nechal ze „svých“ Osvětiman na východní Moravě vypravit kancléř Vratislav Mynář.

Pekelný stroj místo slivovice

Dva autobusy lidí, kam se zjevně mohl přimíchat prakticky kdokoli, kdo se o zájezdu dozvěděl a tvářil se patřičně autenticky (místo v autobuse bez potíží získal kameraman České televize), bez potíží a jakékoli kontroly, po povinné demonstraci projel až k Hradu .

Policisté jim z cesty „umetli“ bezpečnostní ježky, které tam instalovali po útocích v Paříži. Účastníci zájezdu poté vyrazili až do (jinak veřejnosti uzavřených) reprezentačních prostor Hradu – aniž prošli jakoukoli další kontrolou či bezpečnostními rámy.

Dá se jistě namítnout, že bodrý venkovan z Osvětiman si asi poveze v baťůžku spíše slivovici než pekelný stroj, jenže… V době, kdy policie filtruje na Albertově „z  exkurzebezpečnostních důvodů“ všechny, kdo se přiblíží na dohled prezidentovi, v době vyhrocené bezpečnostní situace ve světě a v době, kdy jsou červené trenky nad Pražským hradem prezentovány málem jako teroristický akt, je tohle skandál první velikosti.

A jen ve stínu toho leží otázky, kdo že hradní raut pro dovezené podporovatele platil, a zda organizovaná podpora s uniformními cedulemi „Ať žije Zeman“ není nejen trapná, ale i v lecčems připomínající třeba manifestační podporu straně za komunistických prvních májů.

Mluvčí pro mluvčího Ovčáčka

Kancléř Mynář postupuje zcela v duchu faktu, že nemá bezpečnostní prověrku a ani ji mít podle všeho nikdy nebude. Na svůj Hrad si přece svoje Osvětimanské může dovést kdy chce, ne? A co je nám do toho.

Zcela v hradním duchu tak přešel do protiútoku i stínový prezident Ovčáček: „Pokud jde o bezpečnostní prohlídku, věc postupu je zcela a plně v kompetenci policie. Když už jsme u této problematiky, ČT prokázala, že soudruzi od Bezpečnosti kdysi nezaučovali na Kavčích horách nadarmo.“ Skoro to vypadá, že mluvčí Ovčáček už potřebuje svého vlastního mluvčího.

Ten by pak mohl veřejnosti oznámit, že Vratislav Mynář na Hradě končí. Nic jiného by totiž výsledkem „utajeného“ zájezdu být nemělo. Hrad ale zjevně volí jinou cestu – tvářit se, že je to normální. Na webu Hradu se už ostatně objevila nová tisková zpráva (mimochodem s datem 31.12. 2015) o tom, že „Kancelář prezidenta republiky se otevírá veřejnosti“ a exkurze budou pravidelné. Pravděpodobně ale již bez rautu.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)