Tehdejší ministryně financí Alena Schillerová a generální ředitel ČRo René Zavoral na slavnostním otevírání zrekonstruované budovy ČRo Brno (září 2021). Foto: Alena Schillerová

Rozhlas stále nezkolaudoval budovu, kterou před volbami otevírala Schillerová. Šéf Rady ČRo nevidí problém

Napsal/a Vojtěch Berger 17. března 2022
FacebookTwitterPocketE-mail

Nově opravená historická budova Českého rozhlasu v Brně není ani bezmála půl roku poté, co byla slavnostně otevřena, stále zkolaudovaná. Ředitel ČRo René Zavoral přitom už před měsícem rozhlasovým radním tvrdil, že „celá kolaudační záležitost je dokončená“. Radě však tento rozpor zjevně nevadí. Její šéf Miroslav Dittrich na dotaz HlídacíPes.org odepsal: „Žasnu, jaké máte starosti.“

Se slavnostním otevřením zrekonstruované budovy ČRo v Brně ředitel Zavoral spěchal, nezbytná kolaudace se však protahuje. Pásku loni v září stříhal s tehdejší ministryní financí a kandidátkou hnutí ANO na jižní Moravě Alenou Schillerovou, a to pouhé dva týdny před volbami. Rekonstrukce budovy v té době ještě stále dobíhala a opravená část nebyla zkolaudovaná. A není dodnes.

„Stavební úřad dosud neobdržel žádost o kolaudaci,“ potvrdila ve středu na dotaz HlídacíPes.org mluvčí městské části Brno-střed Kateřina Dobešová.

Na zasedání Rady Českého rozhlasu 23. února přitom René Zavoral radním řekl něco úplně jiného: „Pokud jde o Brno, tam je dokončená celá kolaudační záležitost.“ Kolaudace se podle něj zdržela „z důvodu nově vybudovaného pultu centrální ochrany, hasičského záchranného systému a nutnosti zasmluvnit službu vybraným dodavatelem“.

„Žasnu, jaké máte starosti“

Uplynul však téměř měsíc a budova stále není zkolaudovaná. Rozhlas tento týden pouze zveřejnil v registru smlouvu o napojení brněnské budovy na pult centrální ochrany. Šéf rozhlasové rady Miroslav Dittrich to s ohledem na probíhající válku na Ukrajině nepovažuje za vážný problém:

„Žasnu, jaké máte starosti ve chvíli, kdy Český rozhlas úžasným způsobem informuje o válce na Ukrajině, o pomoci skutečným uprchlíkům, o mezinárodní spolupráci, o hrdinství a odvaze,“ napsal na dotaz HlídacíPes.org.

K samotnému dotazu, zda mu nevadí, že generální ředitel mluvil o dokončené kolaudaci, která přitom ještě ani nezačala, napsal jen krátce: „S celou věcí se seznámím.“

Většině radních nevadila vloni na podzim ani účast ministryně Schillerové na zmiňovaném slavnostním otevírání brněnské budovy ČRo. Ředitele se na to dotazoval jen radní Marek Pokorný. „Vyslovil názor, že se této akce neměla účastnit ministryně financí Alena Schillerová, což R. Zavoral vysvětlil,“ popisuje zmíněný moment internetový zápis z loňské říjnové rady.

Zvali jsme všechny

„Na otevření rekonstruované budovy byly pozvány obecně osobnosti spojené s regionem. Pokud jde o politické spektrum, zvali jsme všechny poslance i senátory za Jihomoravský kraj. Za vládu byla pozvaná paní Schillerová a pan ministr kultury Zaorálek. Za poslance na akci potvrdil účast pan Hoppe, Onderka, poslankyně Malá, za senátory pan Bek a Dušek,“ řekl tehdy Deníku N ředitel komunikace ČRo Jiří Hošna.

Rozhlas už loni otevřeně deklaroval, že redakci HlídacíPes.org nebude odpovídat na dotazy. Mluvčí Hošna to mimo jiné zdůvodnil tím, že „server HlídacíPes.org neinformuje o tématech, která souvisejí se zdravým rozvojem Českého rozhlasu, s novými službami, které poskytuje posluchačům, nebo snad dokonce s jeho programovými úspěchy na domácím či mezinárodním poli“.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)