Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Janu Hamáčkovi se bouří severní Čechy
facebook ČSSD,

Rebelie v ČSSD. Senátorský kandidát z Loun utekl k Lepšímu severu, další mohou následovat

Den před uzavřením kandidátek pro podzimní krajské a senátní volby situace v severočeské ČSSD eskaluje. Důvodem je pokračující spor o společnou kandidátku pod hlavičkou Lepšího severu, kterou ústředí strany odmítlo schválit a staví vlastní truc-podnik. Na něm se mají místo původně schválených regionálních politiků ČSSD objevit jména z minulosti – třeba exposlanci Jaroslav Krákora nebo Petr Benda.

V pondělí oznámil senátorský kandidát ČSSD na Lounsku Jaroslav Veselý, že za ČSSD nadále kandidovat nehodlá a přestoupí právě k Lepšímu severu.

„Senát je pojistkou demokracie v naší zemi. Nemohu proto kandidovat za stranu, jejíž vedení principy demokracie pošlapává,“ uvedl Veselý v tiskovém prohlášení. Veselý je dlouholetým starostou obce Raná na Lounsku, byl rovněž velvyslancem v Indonésii.

„Návrat dinosaurů“

Veselý je jedním z politiků, kteří figurují na neschválené společné krajské kandidátce ČSSD, hnutí Ústecké fórum občanů (UFO) a ProMOST. „Předpokládal jsem, že vedení ČSSD ocení, že jsme dali dohromady osobnosti, které s krajem chtějí skutečně pohnout dopředu. Ani ve snu by mě nenapadlo, že nejužší vedení sociální demokracie bude namísto zkušenosti svých lidí v Ústeckém kraji a zájmů jeho obyvatel preferovat politikaření a návrat politických dinosaurů. V rozporu se stanovami strany navíc ani nedali o kandidátce pro Ústecký kraj hlasovat a dosud nemáme jedinou oficiální informaci o tom, jestli a jakou kandidátku podají,“ dodal Veselý.

O záměru Lidového domu postavit kandidátku vlastní informoval HlídacíPes.org minulý týden. Vést ji má bývalý poslanec Jaroslav Krákora a jako dvojka na ní být bývalý severočeský předseda Petr Benda.

Právě Benda s Janem Hamáčkem jsou podle informací z nezávislých zdrojů architekty plánu, na jehož konci má být samostatná kandidátka ČSSD místo té, kterou předsednictvo ČSSD odmítlo. Zcela podle předpokladů, které naznačil HlídacíPes.org, vedení ČSSD po celý týden nereagovalo na snahu krajského předsedy Miroslava Andrta a jedničky kandidátky, náměstka ústeckého hejtmana Martina Kliky, kteří původní kandidátku upravili a vyzvali předsedu strany Jana Hamáčka k jednání. Dosud nemají na svou výzvu žádnou reakci a do úterý se musejí rozhodnout, zda poruší stanovy ČSSD a budou kandidovat za hnutí Lepší sever.

Koalici Lepší Sever kandidující v krajských volbách v Ústeckém kraji tvoří tři subjekty: ČSSD, Ústecké fórum občanů, ProMOST a řada nezávislých osobností.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


 

„Prohlášení předsedy ČSSD Jana Hamáčka o tom, jaké kandidáty do vedení kraje preferuje, ukazují jasně na to, že mu nezáleží na úspěchu ČSSD ani v Ústeckém kraji ani v mém senátním obvodu. Hamáček nechce lepší sever, já ano. Proto jsem se rozhodl, že do Senátu budu kandidovat právě a jen v barvách koalice Lepší Sever. Zde jsou lidé, kteří stejně jako já na severu žijí a vědí lépe než grémium ČSSD, co je pro Ústecký kraj dobré,“ uvedl Jaroslav Veselý.

Termín pro podání kandidátních listin vyprší v úterý. Podle zákulisních zdrojů z Lidového domu se Benda s Hamáčkem rozhodli jít cestou „mrtvého brouka“, na krajské iniciativy nereagovat a podat vlastní kandidátku podporovanou Lidovým domem. Původním politikům ČSSD, kteří krajskou kandidátku sestavili zdola, při zachování stranických principů, pak pravděpodobně za kandidaturu hrozí vyloučení ze strany.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

6 komentářů

 1. Petr Kaminsky napsal:

  1) Skoro se mi chce zvolat – hura! Kdyz bude mit Lepsi sever 4,9% a CSSD 4,9%, znamena to, ze se ani jeden blok nedostane do zastupitelstva kraje. Podobne by se mohli vzajemne eliminovat Trikolora a SPD. Lide jsou zkratka nepoucitelni. Doufam, ze se stejne chyby nedopusti demokraticka opozice ve volbach do parlamentu. 2) Benda? Tak to uz rovnou muzou angazovat i dalsi zkompromitovane panaky – Paroubek, Kraus a Hasek. 3) Hamacek je predevsim architekt likvidace CSSD. Nechape, ze vlada AgroFert-i mafie jednou skonci. Cerveny svetr nepomuze cloveku s bolsevickym mozkem. I to nove logo je nejak vic cervenejsi. 4) Lidovy dum? Spis mi to pripada jako Lihovy dum, kde jsou vsichni v rausi a vubec nechapou, co se deje a co by meli/nemeli delat.

 2. Tomáš napsal:

  Ani jedna možnost, ze dvou popsaných, není v pořádku. ČSSD je v koncích a nikdo jí nezachrání….bohů dík. Jsem rád, že zanikne aspoň jedna bolševická strana. Sice se opět pár lidí, kteří to “ myslí dobře“ s voliči přesune do soc.kom.hnutí „ANO“, ale snad i toto hnutí brzy skončí. Věřím mladým, vzdělaným, inteligentním a nepoznamenaným lidem. Asi jsem idealista, ale jinak to neumím. Tak to ještě chvíli vydržme!! 🙂

 3. Jaroslav Kubín napsal:

  Zde si dovolím překopírovat můj 6 hodin starý komentář k podobnému článku týkajícím se současných sporů s kandidátkou ČSSD v Ústeckém kraji zveřejněném na jiném serveru: „Já tomu Hamáčkovi a centrálnímu vedení ČSSD docela rozumím. A říkám si, co je z těch možných alternativ pro Hamáčka horší. Vytvořit kandidátku z alespoň trochu smýšlejících lidí s levicovou politikou ČSSD nebo z jednoznačných kariéristů, kterým vůbec nejde – jak hlásají podle svého názvu . o „lepší sever“, zlepšování věcí v našem kraji. Jen tak pro sebe se ptám, co dosud dělala ta squdra – sebranka – lidí z různých partají a hnutí, z ODS, TOP 09, ČSSD, UFO, atd. než založila Lepší sever? Tomuto uskupení (z nichž řadu lidí osobně znám) jde jednoznačně o jejich ryta, a to napříč jejich spektrem složeným tzv. od Šumavy k Tatrám. Jako příklad (a bylo by možné uvádět i jiné příklady) může posloužit i v článku zmiňovaná náměstkyně primátora Ústí Nechybová (dříve ANO, dnes UFO, teď k tomu ještě také Lepší sever), když jí při sestavování ústecké městské rady hořela koudel u (víte kde…) a jedním z požadavků pochybného ústeckého uskupení UFO při vyjednávání městské koalice bylo (možno dohledat v MFDnes z 30.10.2018), aby pro ni byla vytvořena nějaká funkce uvolněné zastupitelky, tedy chcete-li jakékoliv dobře placené funkce z našich městských veřejných peněz. Ach jo, přiznám se, že vůbec tomu Hamáčkovu vrcholnému pražskému grémiu nezávidím, i když tuším – na základě informací z obvykle velmi dobře informovaných kruhů – jaké to rozhodnutí bude…“.

  • petrph napsal:

   Sice se to tak zdá, jenomže a kupodivu, právě toto, totiž vytvořit volební ch koalici více politických subjektů se zdá jako !dobrý nápad“ současné opozici v parlamentu. (O tom, kolik z nich je kariéristů bych pomlčel:)).
   Každopádně, jestli chce jít ČSSD do voleb „sama“, na vlastní kandidátce, to mělo to být první, co si měla centrála s krajem vyjasnit.. A pak tedy až druhý krok, si tam najmenovat „svoje odepsané lidi z centra“..(jak se třeba dívám na „popularitu jmenovaného pana Krákory, na Wiki
   „Ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2017 obhajoval svůj poslanecký mandát za ČSSD v Ústeckém kraji, ale neuspěl. Ve volbách do Senátu PČR v roce 2018 kandidoval za ČSSD v obvodu č. 5 – Chomutov. Se ziskem 5,16 % hlasů skončil na 6. místě.V krajských volbách v roce 2020 je lídrem kandidátky ČSSD v Ústeckém kraji… To je tutovka jako v nováckém Bingu :)))

 4. The.Day.X napsal:

  Benda, Paroubek, Krákora, Hašek … takových hřebíčků do rakvičky … už je šlehačka, ale ta snad ani nebude potřeba, hrobeček jim vykopal agent Bureš ..

  Sláva a třikrát hurá, ať žije chcíplá ČSSD a upadne v zapomnění …

 5. Tondach napsal:

  To je jen dědictví po Foldynovi a ne rebelie….

Přidávání komentářů není povoleno