Ano, tohle je Ústí nad Labem. Foto: Bizarní volby 2022 (se souhlasem)

Psí uši speciál: Když bolí oči i mozek. Tyhle plakáty jste nikdy nechtěli vidět

Napsal/a Robert Malecký 7. září 2022
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Je tu opět ten krásný čas, kdy se Češi z konstruktérů zařízení na přepravu ruského plynu a expertů na vakcinaci prostřednictvím kondenzovaných výfukových plynů letadel přeškolují na kandidáty. Ano, jsou tu volby a kdekdo, kdo dochodil pátou obecnou a má na krku usazené příslušenství pro nošení čepice, je teď kandidátem na primátora, na starostu, nebo aspoň kandidátem na kandidáta. Pro nás ostatní je to období utrpení, kdy i krátký výlet do ulic vede k okamžitému rozvoji panické ataky a rychlému návratu do bezpečí domova.

„Fanoušci malování v MS Paint se mohou opět radovat. Aplikace pro původní tvorbu nikam neodchází – jen do Windows Store, kde bude zdarma,“ napsala v roce 2017 společnost Microsoft. Pod složitější konstrukcí se nachází prosté oznámení, že program Paintbrush neboli Malování bude i nadále ve Windows dostupný.

Zachráněny tak byly především všechny následující české volby, protože si našilidi kandidáti nedovedou svou volnou tvorbu bez Malování představit. Samozřejmě vedle tuny halucinogenů, ke kterým v okamžicích tvůrčí tísně sahají. Nejinak je tomu i letos.

HlídacíPes.org přináší přehled toho nejlepšího, co se zatím v senátní a komunální kampani objevilo. Tradičně ve spolupráci s facebookovou galerií Bizarní volby 2022, jejíž autoři pečují o zachování odkazu českého předvolebního třeštění pro další generace. Patří jim za to nevyslovitelné díky.

Kategorie svého druhu – Brno

Prof. Michal Sedláček je respektovanou osobností, hlavním architektem města Brna. Město Brno je ovšem spíš než urbanistický celek svérázný životní styl. Jak se blíží volby, i jinak celkem příčetní lidé se náhle stávají obětí záchvatu, kdy se převlékají za filmové hvězdy. Ze Sedláčka je Redford („fotograf mi jinak neřekl“) nebo Tom Cruise. I když my tedy na první fotce vidíme spíš Andyho Warhola klonovaného s Martinem Kupkou, bez urážky.


Tangenciály docenta Svobody

Existuje několik základních pouček politického marketingu. Podle jedné z nich musí být komunikace jasná a stručná, aby spotřebitel (volič) porozuměl produktu (kandidátovi) ještě před začátkem voleb. Ale říkejte to štábu ODS v Praze.


Repetitio est mater studiorum

Než půjeme dál, ukážeme si zde klasickou ukázku postoje „když nevíš co s rukama, nabídni je voličům“. Debatu o vztahu zeleně a fyzikálních zákonů ponecháme odborníkům. Jen kdybyste nevěděli, jak se pan kandidát Kotzian jmenuje, jmenuje se Robert. Robert Kotzian. Tady to máte hned dvacetkrát, abyste nezapomněli.

Držgrešle

Pravicový extrémismus devadesátkového střihu už moc netáhne, vlastenecké peníze míří do progresivnějších projektů, a tak se u vandasovců musí šetřit. První plakát je z roku 2018, kdy Vandas jako lídr kandidoval s Čistým Ústím a bylo z toho krásných 2,93 % a 931 preferenčních hlasů. Letos se cirkus Vandas přesunul do Bíliny, plakáty zbyly, tak co s tím, že. Ghetto jako ghetto.

Pořád je ale Vandas jen příštipkář proti opravdovému králi spořivosti. Ten se jmenuje Radoslav Štědroň, je předsedou Strany státu přímé demokracie – Strany práce (ať už je to cokoli), kandiduje v Ostravě a do voleb se rozhodl investovat přesně šedesát sedum korun.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


Lumeni a řešiči


Jsou lidé, kteří se z neznámého důvodu domnívají, že jejich osvícenost umí nabídnout řešení všch otázek všehomíra. Prostě to prokoukli. A pak jsou lidé, kteří se domnívají, že se základní palčivé otázky světové ekonomiky nejlépe vyřeší ze zastupitelských lavic v Hranicích na Moravě. Případně v městském obvodu Ústí nad Labem-město, kde si tady pan Mohr, MBA přibere otázku zdražování k úklidu městských chodníků a psích hovínek.

Nic než čistotný národ

Tradiční kategorie subjektů kandidujících pod číslem 18, případně 88, nás dnes přivádí do Lomu u Litvínova. Mrk mrk, je důležité znát svého voliče a umět ho nalákat tvůrčím jinotajem. Severočeši dali světu například zdejšího senátora Jaroslava Doubravu, poté, co ho vyhodili i od komunistů. Čili lomská partička nepřekvapí.

Tak pravil grafik

Jsme u kategorie, pro kterou je důležité chápat vztah politika a tvůrčího grafika, zadavatele a zpracovatele, jak se dnes říká. Může to vypadat třeba takhle:

„Hele, pítko.“
„Tak se o něj opři, já tomu dám nějakej super titulek.“
„Tak jo.“

Příklad druhý:

„Co máte za heslo?“
„Mysleli jsme, že bysme třeba něco slíbili.“
„A co?“
„To nevíme, ale máme tady tu super fotku, jak jsme se váleli u rybníka.“
„Tak jo.“

A do třetice z Ústí nad Labem:

„Hele, primátore. Když to dáme na autobusy v létě, tak si našilidi otevřou okýnka a budeme vypadat jak puzzle.“
„Nevěřím, to vymyslel tady náš náměstek Vlach, to nemůže dopadnout špatně.“
„Tak jo.“

Volná disciplína

A jsme u volné kategorie, k jejímuž virtuoznímu ovládnutí je třeba kombinace co možná největšího počtu výše uvedených dovedností. Na třetím místě se z našeho pohledu umístila krásná ukázka kombinace Brna, tvůrčího rozhovoru s grafikem a práce s editorem.


Na druhém místě štika proti pětikolce. Dlouho se držela na špici naší soukromé hitparády, zejména kvůli luxusní ukázce práce s bitovými mapami v Malování. Nakonec je z toho krásné stříbro.


Zlato putuje ke Svobodným, u jejichž nadregionálního projektu nám došla slova. A spadla brada. Tam je všechno, a ještě mnohem víc.

Klidnou mysl, za pár týdnů to skončí. Těšíme se na shledanou u prezidentské kampaně.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
ReklamaSMR mobil článek Mobile (207411)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
ReklamaSMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

ReklamaSkyscraper 2 Desktop (211796-4)