Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Images Money, Euro
https://www.flickr.com/photos/59937401@N07/

Psí týden: Víme, kdy se v Česku začne platit eurem. Le Penová míří do Prahy. Mazat, či nemazat?

HlídacíPes.org získal v uplynulých dnech celou řadu zajímavých informací. Jako první přinesl zprávu o tom, že do Prahy přijede kontroverzní francouzská politička Marine Le Penová a kdo ji pozval. Zjistil také, že vládě se hned tak nepodaří splnit jeden z jejích dalších protikorupčních slibů.

Připomeňte si, co Vám možná v právě končícím týdnu uniklo.

  • Na konci ledna sliboval ministr pro ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier, že přístup do elektronické knihovny legislativního procesu, takzvaného eKLEPU, bude mít „již v řádu týdnů“ kdokoli. Dva měsíce poté je jasné, že ambiciozní plán, či spíše přání, se v čase značně posouvá. Přečtěte si zde.
  • Víte, kdy se v Česku začne platit eurem! Od libovolného roku vždy za pět let… HlídacíPes.org analyzoval výroky celé řady politiků i ekonomů a zjistil klíč k výpočtu: přijetí eura = volební období + 1 rok. „Euro přijmeme za pět let,“ tvrdí politici „konzistentně“ už od roku 2004. Přesvědčte se zde.
  • Do Prahy přijede 22. dubna šéfka krajně pravicové Národní fronty Marine Le Penová. Na návštěvu České republiky ji pozvalo marginální Občanské konzervativní strany bývalého poslance a radního za ODS Jiřího Janečka. Další informace najdete zde.
  • OSN ve své nejnovější studii varuje před válkami o vodní zdroje. České republice a celé Evropě sucho sice bezprostředně nehrozí, velké problémy ale můžou přinést milióny emigrantů prchajících z postižených oblastí. Jak to ve světě s vodou vypadá si přečtete zde.
  • Advokát Aleš Rozehnal, zabývající se mediálním právem, tentokrát rozebírá fascinující prostředí internetových debat. Kde začíná a končí svoboda slova, kde zodpovědnost majitele webových stránek? Jaká je odpověď na otázku: mazat, či nemazat? Čtěte zde.
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno