Psí týden: Víme, kdy se v Česku začne platit eurem. Le Penová míří do Prahy. Mazat, či nemazat?

Napsal/a -pes- 28. března 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

HlídacíPes.org získal v uplynulých dnech celou řadu zajímavých informací. Jako první přinesl zprávu o tom, že do Prahy přijede kontroverzní francouzská politička Marine Le Penová a kdo ji pozval. Zjistil také, že vládě se hned tak nepodaří splnit jeden z jejích dalších protikorupčních slibů.

Připomeňte si, co Vám možná v právě končícím týdnu uniklo.

  • Na konci ledna sliboval ministr pro ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier, že přístup do elektronické knihovny legislativního procesu, takzvaného eKLEPU, bude mít „již v řádu týdnů“ kdokoli. Dva měsíce poté je jasné, že ambiciozní plán, či spíše přání, se v čase značně posouvá. Přečtěte si zde.
  • Víte, kdy se v Česku začne platit eurem! Od libovolného roku vždy za pět let… HlídacíPes.org analyzoval výroky celé řady politiků i ekonomů a zjistil klíč k výpočtu: přijetí eura = volební období + 1 rok. „Euro přijmeme za pět let,“ tvrdí politici „konzistentně“ už od roku 2004. Přesvědčte se zde.
  • Do Prahy přijede 22. dubna šéfka krajně pravicové Národní fronty Marine Le Penová. Na návštěvu České republiky ji pozvalo marginální Občanské konzervativní strany bývalého poslance a radního za ODS Jiřího Janečka. Další informace najdete zde.
  • OSN ve své nejnovější studii varuje před válkami o vodní zdroje. České republice a celé Evropě sucho sice bezprostředně nehrozí, velké problémy ale můžou přinést milióny emigrantů prchajících z postižených oblastí. Jak to ve světě s vodou vypadá si přečtete zde.
  • Advokát Aleš Rozehnal, zabývající se mediálním právem, tentokrát rozebírá fascinující prostředí internetových debat. Kde začíná a končí svoboda slova, kde zodpovědnost majitele webových stránek? Jaká je odpověď na otázku: mazat, či nemazat? Čtěte zde.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)