Psí týden: Sluníčkáři patří do Islámského státu. Pestrý život Adriany K. Kde udělala Čína chybu?

Napsal/a Barbora Maxová 29. srpna 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Eurohujera a pravdoláskaře začíná v internetových diskuzích nahrazovat nový výraz – sluníčkář. Mělo by se jednat o označení pro pozitivního, naivího, liberálního, multikulturně a spíše levicově orientovaného člověka. Takovou definici nabízí Wikislovník. A co si s takovými „sluníčkáři“ počít? Podle Petra Štěpánka by se všichni měli odsunout do Islámského státu.

  • Je to jen nepovedený vtip? Přečtěte si komentář Rudolfa Mládka, který vyvolal vášnivé diskuze.
WAG5d4865_Odsun

Petr Štěpánek a jeho nápad

O čem dalším jsme tentokrát psali na našem webu? Je tady další Psí týden.

  •  Adriana Krnáčová zůstává pražskou primátorkou. Prozatím. Na jednání ji podrželo celostátní vedení hnutí ANO, a především předseda Andrej Babiš. Které své spolupracovníky naopak ministr financí už zatratil? Podívejte se na náš přehled.
  • A jak vůbec vypadal život Adriany Krnáčové než vstoupila do politiky? HlídacíPes.org sestavil z otevřených zdrojů s využitím „pavouka“ jejích vazeb ve světě byznysu i občanských iniciativ.
  • Předseda Fotbalové asociace a vlastník FK Jablonec Miroslav Pelta vyvezl čelní představitele Libereckého kraje na fotbalový zápas v Amsterdamu. Jen pár dní před hlasováním zastupitelstva o navýšení dotací pro sport o 20 milionů korun. Jak politici vysvětlili svůj výlet? Kdo jim hradil cestu a ubytování? Více se dozvíte v článku Centra nezávislé investigace.
  • Prezident Zeman pravidelně zdůrazňuje ekonomickou erudici jako jedno z hlavních kritérií pro jmenování velvyslanců. Jenže detailní pohled na velvyslance, které Miloš Zeman jmenoval během svého funkčního období, ukazuje rozpor mezi prezidentovými výroky a realitou. Více informaci najdete zde.
  • Na počátku týdne zažily čínské akcie rekordní propad přes osm procent. „To, co probíhá v Číně, je soutokem několika základních chyb. Osobně jsem zklamán čínskou vládou: považoval jsem je za chápavější ohledně své vlastní ekonomiky. Nyní se ukazuje, že se od Američanů, západních Evropanů a Japonců zásadně neliší: také nevědí, co se děje a proč.“ Jakých chyb se Čína dopustila? Přečtěte si analýzu ekonoma Milana Zeleného.
  • V České republice jsou případy insider tradingu, zneužívání obchodních informací a manipulaci s trhy, vzácné. V minulosti se šetření týkalo například manažera ČEZ Alana Svobody nebo ministra financí Andreje Babiše. Teď padlo podezření na společnost O2 spadající pod PPF Petra Kellnera. Více se dozvíte zde.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)