Psí týden: Proč platíme Albrightové studia? Mzdy nic moc. Co živí knížete.

Napsal/a -pes- 27. června 2015

Už jste to slyšeli? Česká vláda hradí bývalé americké ministryni zahraničí Madelaine Albrightové miliónové stipendium, aby si mohla doplnit vzdělání na glasgowské univerzitě. Tahle zpráva, šířící se po internetu, hnula žlučí nejednomu čtenáři.

A jak je to ve skutečnosti? O doktorandském stipendiu Madeleine Albrightové si přečtěte zde.

Podívejte se, čemu dalšímu věnoval HlídacíPes.org v minulých dnech pozornost. Nabízíme tradiční sobotní shrnutí „Psí týden“:

  • Více než třetina lidí, které současný kabinet za první rok své vlády vyslal do dozorčích rad státem kontrolovaných firem, je spojena s nějakou politickou stranou. Navzdory slibům, které se před volbami ozývaly prakticky ze všech partají. Více se dočtete zde.
  • V drtivé většině vyspělých zemí se dá za průměrný plat pořídit více než v České republice. Hůře jsou na tom jen Estonci a Slováci. Nejlépe naopak Američané. Další informace najdete zde.
  • Ve středočeské Trnové platí za vodu až dvojnásobek běžné ceny. Zato se ale nedá pít. Proč to tak je, se ve své analýze pokouší vysvětlit Petr Havel.
  • Ministr zahraničí Zaorálek se pokusí z Andreje Babiše „vyrazit“ více peněz na tzv. ekonomickou diplomacii tedy podporu českých firem v cizině. Ten mu naopak chce výdaje seškrtat. Více zde.
  • HlídacíPes.org pokračuje v mapování podnikatelských aktivit veřejně známých lidí. Tentokrát jsme si „posvítili“ na Karla Schwarzenberga. Podrobného pavouka vztahů a vazeb najdete zde.

Čtěte též

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies