Psí týden: Poznáme vůbec uprchlíky? Konečně pravda o EET. Mirek Topolánek ve víru nových projektů.

Napsal/a Barbora Maxová 19. září 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Elektronická evidence tržeb (EET), kterou prosazuje ministr financí Alndrej Babiš, již dlouhodobě čelí kritice opozice i řady živnostníků. Ministerstvo financí nakonec muselo pozastavit práce na zavedení systému i jeho propagaci, protože zákon o zavedení EET ještě nebyl schválen. A tak Andrej Babiš vyrazil do boje a vydal brožurku obhajující zavedení elektronické evidence tržeb.

  • Co se v brožurce píše? Dozvíme se konečně pravdu o EET? Více informací najdete zde.

O čem jsme během posledních dnů ještě psali? Je tu opět Psí týden.

  • Když uvidíte uprchlíka, volejte policii. Tak přednedávnem vyzval občany policejní prezident Tomáš Tuhý. A tak lidé volají. Upozorňují na nebezpečné snědé cizince, kteří se procházejí po náměstí se samopaly. A jak je to doopravdy? A co tomu říká policejní prezident? Více si přečtěte zde.
  • Převaděčství se stalo s eskalující uprchlickou krizí velmi výnosným byznysem. A tak muselo Nejvyšší státní zastupitelství sjednotit postup žalobců při stíhání převaděčů. Někteří státní zástupci totiž zastávali právní názor, že státní hranice se vstupem do Schengenského prostoru fakticky přestala existovat. K jakému závěru Nejvyšší státní zástupci došli? Další informace najdete zde.
  • Expremiér Mirek Topolánek je i po odchodu politiky vytížený muž. I proto nyní prodává svůj poloviční podíl v investiční společnosti European Capital Partners Investments. Jak sám říká, aby měl čas věnovat se svým dalším projektům. A jaké projekty má Topoánek za sebou? HlídacíPes.org pro vás zmapoval byznysové vazby Mirka Topolánka.
  • Po sedmi letech se dostala před soud kauza Krajské zdravotní. Pětice manažerů údajně zmanipulovala veřejnou zakázku na nákup zdravotnických přístrojů pro severočeské nemocnice, a způsobila tak 120 miliónovou škodu. Přečtěte si rozhovor s dětskou neuroložkou Alenou Dernerovou, která v roce 2008 na případ upozornila.
  • Product placement se nevyhnul ani České televizi. HlídacíPes.org se na základě kritizované neúměrné propagace McDonald´s v rámci vysílání z hokejového MS v hokeji, zajímal o to, jak s product placementem nakládá Česká televize, kde jej nasazuje a kolik peněz na něm dosud vydělala. Více se dozvíte v článku Roberta Břešťana.

 

 

Pop-up mobil Mobile (207451)
ReklamaSMR mobil článek Mobile (207411)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
ReklamaSMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

ReklamaSkyscraper 2 Desktop (211796-4)