Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
txmx 2, zdroj

Psí týden: Poznáme vůbec uprchlíky? Konečně pravda o EET. Mirek Topolánek ve víru nových projektů.

Elektronická evidence tržeb (EET), kterou prosazuje ministr financí Alndrej Babiš, již dlouhodobě čelí kritice opozice i řady živnostníků. Ministerstvo financí nakonec muselo pozastavit práce na zavedení systému i jeho propagaci, protože zákon o zavedení EET ještě nebyl schválen. A tak Andrej Babiš vyrazil do boje a vydal brožurku obhajující zavedení elektronické evidence tržeb.

  • Co se v brožurce píše? Dozvíme se konečně pravdu o EET? Více informací najdete zde.

O čem jsme během posledních dnů ještě psali? Je tu opět Psí týden.

  • Když uvidíte uprchlíka, volejte policii. Tak přednedávnem vyzval občany policejní prezident Tomáš Tuhý. A tak lidé volají. Upozorňují na nebezpečné snědé cizince, kteří se procházejí po náměstí se samopaly. A jak je to doopravdy? A co tomu říká policejní prezident? Více si přečtěte zde.
  • Převaděčství se stalo s eskalující uprchlickou krizí velmi výnosným byznysem. A tak muselo Nejvyšší státní zastupitelství sjednotit postup žalobců při stíhání převaděčů. Někteří státní zástupci totiž zastávali právní názor, že státní hranice se vstupem do Schengenského prostoru fakticky přestala existovat. K jakému závěru Nejvyšší státní zástupci došli? Další informace najdete zde.
  • Expremiér Mirek Topolánek je i po odchodu politiky vytížený muž. I proto nyní prodává svůj poloviční podíl v investiční společnosti European Capital Partners Investments. Jak sám říká, aby měl čas věnovat se svým dalším projektům. A jaké projekty má Topoánek za sebou? HlídacíPes.org pro vás zmapoval byznysové vazby Mirka Topolánka.
  • Po sedmi letech se dostala před soud kauza Krajské zdravotní. Pětice manažerů údajně zmanipulovala veřejnou zakázku na nákup zdravotnických přístrojů pro severočeské nemocnice, a způsobila tak 120 miliónovou škodu. Přečtěte si rozhovor s dětskou neuroložkou Alenou Dernerovou, která v roce 2008 na případ upozornila.
  • Product placement se nevyhnul ani České televizi. HlídacíPes.org se na základě kritizované neúměrné propagace McDonald´s v rámci vysílání z hokejového MS v hokeji, zajímal o to, jak s product placementem nakládá Česká televize, kde jej nasazuje a kolik peněz na něm dosud vydělala. Více se dozvíte v článku Roberta Břešťana.

 

 

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno