Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Feggy Art via Foter.com / CC BY-NC-ND, zdroj

Psí týden: Kdo může za žluté Česko, 10 tabu Andreje Babiše a kam zmizely haléře

Výběr toho nejdůležitějšího z originální produkce HlídacíPes.org v končícím týdnu.

 • Bývalý senátor Alexandr Novák obviněný z korupce čeká v Německu na vydání do Čech. Mezitím mu policie obstavila majetek a účty. O co všechno může Novák přijít? Podívejte se přehledně.

  Někdejšímu kmotrovi ODS Alexandru Novákovi obstavili majetek. Luxusní vilu ale před policií uchránil

 • Česká veřejnoprávní média mají hrát podle premiéra Bohuslava Sobotky úlohu „garanta objektivního reflektování důležitých témat a jako taková je musíme podporovat v jejich úsilí čelit propagandě a dezinformacím“.

Stipendium Václava Havla i peníze pro StopFake. Česká vláda chce zvýšit podporu nezávislých médií v zahraničí

 • Politoložka Eva Lebedová je odbornice na politický marketing. V rozhovoru pro HlídacíPes.org analyzuje vládní krizi především se zaměřením na Andreje Babiše a jeho krizový marketing a komunikaci.

  Role médií bude před volbami zásadní. Hraje se o všechno

 • Žlutá barva řepky olejky vládne českým polím. Alespoň to tak vypadá při pohledu na tuzemskou krajinu, ze vzduchu i ze země. „Dnes máme jen trojvládí řepka–pšenice–kukuřice,“ kritizuje stav české orné půdy zemědělský expert František Havlát.

Žluté lány na polích Andreje Babiše. Řepku pěstujeme jen na 17 procentech své půdy, ujišťuje Agrofert

 • Velmi pravděpodobně to zná každý: v bezhotovostních platbách se setkáváme s finančními částkami nejen v korunách, ale stále i v haléřích. Jak je to ale možné? Vždyť haléře jsou již definitivně staženy z oběhu a platit se jimi nedá…

  Haléře už v peněžence nemáme, přesto se jimi stále platí. Stát by bez nich zchudl

 • Prezident Miloš Zeman ve středu odvolal z vlády předsedu ANO Andreje Babiše. Tento muž zásadně změnil a dost možná ještě i změní tuzemskou politiku. Jak moc – na to HlídacíPes.org upozornil již počátkem března 2015. Text publikujeme v původním znění doplněný o aktualizační poznámky.

10 tabu, která prolomil Andrej Babiš

 • Andreji Babišovi zlomily politický vaz nevysvětlené transakce s dluhopisy a nahrávka ukazující, že ovlivňoval obsah vlastních médií. Teď přichází na řadu úvahy, jak s mediálním domem odcházející Babiš naloží.

  Andrej Babiš přemýšlí, co dál s mediální skupinou Mafra. Ve hře je nadace i prodej

 • Zastupitelé severočeského Varnsdorfu dostali ke schválení pozoruhodný dokument. Nese název Memorandum o porozumění a přátelské spolupráci a má podpořit cestu starosty Stanislava Horáčka (ANO 2011) do čínského Jieyangu. Dokument je podepsán jménem vlády města Varnsdorfu – která samozřejmě neexistuje.

„Vláda města Varnsdorf“ podepisuje česko-čínskou spolupráci. Že je to nesmysl? To starostovi nevadí

Policejní prezident Tuhý v Číně: učí se i česká policie, jak „stabilizovat společnost“?

A ještě telegraficky z dalších témat:

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno
ReklamaBělorusko