Facebook Miloš Zeman - prezident České republiky,

Psí týden: Hradní satirik, tajuplná miliardová nevěsta a estébácké výročí

Napsal/a Ondřej Neumann 7. ledna 2017

Výběr toho nejdůležitějšího z originální produkce HlídacíPes.org v končícím týdnu.

 • „Ano. Mám střet zájmů, ALE já ho nezneužívám. Já jsem do politiky nechtěl.“ Tato slova Andreje Babiše se v nedávné anketě Českého rozhlasu stala výrokem roku. U tradičních politiků je většinou slyšet nějaké ALE. Schválně je občas poslouchejte. „Platit daně je správné, ale…“ „Musíme bojovat proti daňovým únikům, ale…“ Takto si v týdnu na facebooku postěžoval ministr financí Andrej Babiš. Já nejsem tradiční politik, všechno říkám naplno a na nějaké „ale“ si nehraju, dodal. Ono je to s těmi ALE všelijak, upozorňuje ve své glose Robert Malecký.
 • Eliška Hradilková Bártová zase spočítala veřejné zakázky úspěšné české strojírny. Zastavila se na čísle 55 miliard za posledních deset let.

Strojírenský gigant Škoda Transportation: Za uplynulých deset let získal v Česku zakázky za 55 miliard korun

 • O zmiňovanou strojírnu mají velký zájem Číňané a podle všeho se rýsuje jeden z největších tuzemských byznysových exitů posledních let. I proto je zajímavé vědět, v čích kapsách skončí desítky miliard korun. Obzvláště, když v novodobé historii plzeňské Škodovky ještě nedávno existovalo až příliš „bílých míst“. Některá z nich zaplnila právě reportérka HlídacíPes.org.

Škoda Transportation: Tajemství padesátimiliardové nevěsty

 • Kdy v Česku zavedeme euro?, položil si otázku šéfredaktor Robert Břešťan. A nabídl odpověď s využitím svého unikátního vzorečku T = V + R + 1 kde: = termín přijetí eura (v konkrétním datu), V = délka volebního období v letech a R = aktuální rok. A kdy tedy začneme eurem platit i v Čechách? Dočtete se zde.
 • Členovi rady České televize, publicistovi Zdeňku Šarapatkovi, nejde na mysl, jak to, že hradní exprotokolář Jindřich Forejt je minimálně pro Miloše zemana stále ve hře o post představitele českého státu ve Vatikánu. My dodáváme, že kromě Miloše Zemana čerstvě prosákly informace, že Forejta by mohl ve svém institutu zaměstnat jiný prezident – Václav Klaus.

Pánbůh s námi. A Forejt pryč

 • Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček spustil v pondělí 2. ledna satirický twitterový účet ČÚTI @CUTIzpravy. Podle popisku na něm Ovčáček hodlá politicky nekorektně reagovat na práci nově vzniklého Centra proti terorismu a hybridním hrozbám, které si sám přejmenoval na novodobé ČÚTI (Český úřad pro tisk a informace). Správu účtu podle  vyjádření pro server HoupacíOsel.cz vnímá jako součást pracovní náplně v rámci jeho „trojjediné úlohy“
 • Práce HlídacíPes.org si všiml britský novinář Daniel Howden, který v minulosti psal pro týdeník Economist, deník Guardian a byl ve vedení zahraniční rubriky deníku Independent. Nyní působí v redakci nezávislého novinářského projektu News Deeply. Pro ten sepsal následující materiál, ve kterém využil i naše informace o manipulacích se zpravodajstvím TV Prima.

Továrna na nenávist. Od Orbána k Zemanovi, protiuprchlická hysterie střední Evropy

 • Jak se uživí média v době bezplatné nabídky internetového obsahu? Jaká je role veřejnoprávních médií v boji proti dezinformacím? A jakou moc mají politické a finanční kruhy nad tím, co v médiích bude a co se veřejnost může dozvědět? O tom, nakolik se v posledních letech změnila situace novinářů v Česku a na Slovensku, v rámci Letní akademie Hejbej debatovali Robert Břešťan, šéfredaktor portálu HlídacíPes.org, šéfredaktor slovenského Denníku N Matúš Kostolný, šéfredaktor týdeníku Respek Erik Tabery a reportérka Deníku Referendum Saša Uhlová. Debatu – s odstupem času – zaznamenal pro HlídacíPes.org její moderátor Vojtěch Boháč.
 • A historik František Štambera se v textu pro HlídacíPes.org z nečekané perspektivy podíval na nejvýznamnější tuzemské výročí začínajícího roku…

Po Chartě 77 má své výročí estébácká akce Asanace

 

 

Čtěte též

1 komentář

 1. nováček napsal:

  Dvě citace: „Po Chartě 77 má své výročí estébácká akce Asanace.“ „Nebýt historika Viléma Prečana, o Chartě 77 by se nikdo nemusel dozvědět, píše server Ihned.cz. Prečan prozradil, že na aktivity spojené s Chartou 77 přispívala penězi také americká tajná služba CIA.“
  No coment.

Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies