Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
SnaPsi, zdroj

Psí týden: Dobře utajené trubky. Lovu zdar, pane exministře. Ten paskvil musíte vidět.

Pokud by někdo včas odhalil staré nefunkční potrubí, z něhož nedávno pronikla do vodovodní sítě v pražských Dejvicích zkažená voda, odnesl by to možná pokutou. Takže si trubek raději nevšímat.

Petr Havel, který se vodou a jejími zdroji dlouhodobě zabývá, ve svém textu upozorňuje, že o nemalé části vodovodní sítě se prakticky vůbec nic neví. Tisíce kilometrů potrubí nejsou ani nikde zakresleny. A zákon přispívá k tomu, aby to tak zůstalo. Více si přečtete zde.

Připomeňme si, čemu dalšímu věnoval HlídacíPes.org pozornost v právě končícím týdnu.

  • Jediný zájemce, jehož nabídka nyní leží na ministerstvu financí, se uchází o koupi bazénu známého karlovarského hotelu Thermal i s pozemky v jeho okolí. Získá lukrativní pozemky „bohatý arabský šejk“, o němž začátkem roku hovořil Andrej Babiš? Další informace zde.

 

  • Říká se o něm, že je nejbohatší myslivec v Česku. Nedávno si postavil luxusní sídlo, o jeho majetkové poměry se ale zajímá jak „finančák“, tak i protikorupční policie. HlídacíPes zmapoval aktivity někdejšího ministra a později krajského hejtmana Jaroslava Palase. Přehledného „pavouka“ najdete zde.

 

  • Českým firmám vyvážejícím do zahraničí se i letos daří. S jedinou výjimkou: vývoz do Ruska se propadl o více než třetinu. Další informace o tuzemském zahraničním obchodu najdete zde.

 

  • Centrální banka drží kurs koruny při zemi a ministerstvu zahraničí kvůli tomu chybějí peníze v rozpočtu. Vloni mu ministr financí ztráty kompenzoval. A co letos? Více se dozvíte zde.

 

  • Kristián Chalupa recenzuje dokument o „kontrarevoluci“ v roce 1968, který nedávno odvysílala ruská televize. „V každém případě by mělo tento propagandistický paskvil … vidět co nejvíce našich občanů. Poučili by se o tom, jak se dají falšovat dějiny,“ píše Chalupa. Recenzi i link na dokument najdete zde.
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno