Psí týden: Dobře utajené trubky. Lovu zdar, pane exministře. Ten paskvil musíte vidět.

Napsal/a -pes- 11. června 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Pokud by někdo včas odhalil staré nefunkční potrubí, z něhož nedávno pronikla do vodovodní sítě v pražských Dejvicích zkažená voda, odnesl by to možná pokutou. Takže si trubek raději nevšímat.

Petr Havel, který se vodou a jejími zdroji dlouhodobě zabývá, ve svém textu upozorňuje, že o nemalé části vodovodní sítě se prakticky vůbec nic neví. Tisíce kilometrů potrubí nejsou ani nikde zakresleny. A zákon přispívá k tomu, aby to tak zůstalo. Více si přečtete zde.

Připomeňme si, čemu dalšímu věnoval HlídacíPes.org pozornost v právě končícím týdnu.

  • Jediný zájemce, jehož nabídka nyní leží na ministerstvu financí, se uchází o koupi bazénu známého karlovarského hotelu Thermal i s pozemky v jeho okolí. Získá lukrativní pozemky „bohatý arabský šejk“, o němž začátkem roku hovořil Andrej Babiš? Další informace zde.

 

  • Říká se o něm, že je nejbohatší myslivec v Česku. Nedávno si postavil luxusní sídlo, o jeho majetkové poměry se ale zajímá jak „finančák“, tak i protikorupční policie. HlídacíPes zmapoval aktivity někdejšího ministra a později krajského hejtmana Jaroslava Palase. Přehledného „pavouka“ najdete zde.

 

  • Českým firmám vyvážejícím do zahraničí se i letos daří. S jedinou výjimkou: vývoz do Ruska se propadl o více než třetinu. Další informace o tuzemském zahraničním obchodu najdete zde.

 

  • Centrální banka drží kurs koruny při zemi a ministerstvu zahraničí kvůli tomu chybějí peníze v rozpočtu. Vloni mu ministr financí ztráty kompenzoval. A co letos? Více se dozvíte zde.

 

  • Kristián Chalupa recenzuje dokument o „kontrarevoluci“ v roce 1968, který nedávno odvysílala ruská televize. „V každém případě by mělo tento propagandistický paskvil … vidět co nejvíce našich občanů. Poučili by se o tom, jak se dají falšovat dějiny,“ píše Chalupa. Recenzi i link na dokument najdete zde.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)