, Zdroj: Facebook Andreje Babiše

Psí týden: Co může Babiš a jiní ne. Náměstkovská škatulata. Krize obohacuje slovník

Napsal/a -pes- 4. července 2015

Ze začátku to nevypadalo nijak výbušně. Pardubický živnostník měl pocit, že ho stát při jeho podnikání poškodil a začal se s ním soudit. Postupně se ale ukázalo, že zdaleka nejde jen o spor mezi ním a úřady. Stále se měnící směrnice, které ztrpčily život jednomu člověku, zároveň mohou ohrozit životy mnoha dalších. Jde totiž o bezpečnostní pásmo kolem firmy Explosia, která vyrábí výbušniny.

Server HlídacíPes.org se spolu s Reportéry ČT začal kauzou podrobněji zabývat. A výsledek? Úřady i státní firma podle všeho manipulují s informacemi, které jsou klíčové pro bezpečnost obyvatel přilehlých Pardubic. A ministr financí Andrej Babiš, jehož firma dodává Explosii suroviny, podniká tam, kde jiní podnikat nemohou – právě v zakázaných pásmech.

Přečtěte si, co vypátral HlídacíPes.org společně s Reportéry ČT.


Ve středu uplynulého týdne vstoupil v účinnost nový služební zákon. Ne, že by se díky němu podařilo zcela odpolitizovat státní správu, jak původně politici slibovali. Přesto se ale ministři různými rošádami ještě na poslední chvíli snažili „zachránit“, co se dá.

Tématu se věnoval HlídacíPes.org společně se serverem ČeskéSouvislosti.cz:


Co dalšího jste si mohli v právě končícím týdnu přečíst na našich stránkách

  • Ušetří řidiči dalším snížení emisí, k němuž tlačí automobilky Brusel? Více zde.
  • Drachmagedon, Merkozy, austerianismus… Podívejte se, jak finanční krize a zejména dění kolem Řecka obohatila světový i český slovník. Více zde.

Čtěte též

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies