Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Osajus via Foter.com / CC BY, zdroj

Psí týden: Bojovníci za vyšší dobro, popírání holocaustu, MUDr. Rath, prezident Beneš a oltář pro svobodu

Čas letí, červenec je ve své polovině, ale okurková sezóna se dostavuje jen tam, kde nemají, co říct (a napsat). HlídacíPes.org nabízí přehled toho, co vám mohlo v uplynulém týdnu na našich stránkách uniknout.

Padesátá léta minulého století (i léta šedesátá, sedmdesátá a osmdesátá) s jejich totalitním pozadím jsou pro mnohé už vzdáleným časem, k němuž už není potřeba se vracet. Jenže připomínat minulost má smysl, i když dnešní doba žije vlastními tématy.

Udělali jsme to v uplynulém týdnu hned v několika textech.

O den později jsme připojili komentář, mimo jiné i jako odpověď na dosti hloupý argument, že  „popírání holocaustu je legitimní vyjádření názoru“. „Různými

logickými vývody lze zpochybnit vše. Pravdu to ale nezmění. Zvěrstva nacistických koncentráků a vyhlazovacích táborů už někteří lidé rozostřují i zpochybňují, přijdou i pochyby kolem zločinů komunistů.“

 

 • Právní stát potřebuje policisty, kteří čestně ctí všechny normy a stejná kritéria kladou na sebe i občany, kterým slouží, napsal ve své glose „Robert Šlachta – nebezpečný bojovník za vyšší dobro“ právník Aleš Rozehnal.

 

 • Prezident Beneš – stále neuzavřená kapitola československých dějin. Nabídneme sérii zajímavých textů z Archivu Ústavu Edvarda Beneše – mj. o únoru 48, o Mnichovu či smrti Jana Masaryka. Začali jsme rozhovorem s autorem knihy, historikem Pavlem Carbolem.

 

 

 • Čínské peníze nezvládnou vše, stejně jako Slavia nedokázala porazit ve fotbale Talin… Nicméně Čína je země pozoruhodná. Když přijedete do Číny, zažijete pocit déjà vu. Přívěsky na klíče, portréty, obrázky, citáty na velkých plakátech, billboardy. Tentokrát však hrdinou není předseda Mao, ale současný vůdce Si Ťin-pching. Více v textu Čína za vlády “Zemanova přítele”, strýčka Si

 

 • Tento výrok pana poslance Schwarze by neměl zapadnout:  “A víte co, demokracie je hezká věc, ale právo, pořádek je taky důležité. RathTakže tento zákon je pro slušné lidi a těch je většina v naší zemi, tak si myslím, že to uvítají…. Víte, radši si obětuju trošku nesvobody, když vím, že budu mít pořádek a že mi na ulicích nebudou lítat vandalové a nebudou mi tady neorganizovaně šířit paniku v nějakých manifestacích.” Náš pohled na věc v textu Roberta Maleckého Chci zákon pro všechny slušné lidi!

 

 • Rath se s Rathem hádá o dědictví po Rathovi. A jde v něm i o peníze z „lahve od vína“. Jak se to všechno seběhlo píšeme v prvním díle série textů zaměřených na zákulisí korupce a dalších nečestných a nezákonných praktik v Čechách. Zákulisí korupce: Jak policie dostala Davida Ratha

 

 • Vystoupení poslankyně ČSSD Pavlíny Nytrové ve sněmovně na téma „homosexuálové chtějí sex s dětmi“ i následný rozhovor pro týdeník Respekt, dává nahlédnout do způsobu, jak také lidé v Česku získávají informace, pracují s nimi a na základě čeho si vytvářejí své názory: Poslankyně Nytrová, mentální mor a proč je hlupák přesvědčen, že je chytrý

 

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

1 komentář

 1. Stanislav Zapletal napsal:

  Především tedy postřeh pamětníka:
  Někdy se srdečně zasměji, když si přečtu, že některý historik, samozřejmě pro mě mládě, napíše na podkladě „dokumentů“ jak se stalo to a to.
  Velmi u mě utrpěla úcta k historii, kterou nezaznamenali pamětníci, alebrž pozdější vědečtí pracovníci. Běžným prohřeškem pozdějších historiků je to, že nedovedou zvážit důležitost (hierarchii) problému. Pro mě, když je „hodnocen“ Dr. Beneš je zajímavé, že jsem si ještě nepřečetl hodnocení Benešova postupu v období Mnichova, když následkem jeho postupu, když překvapivě „svěřil“ národ do ochrany Hitlerovi ( a s ním jako pomstu chytráckým západním velmocem za Mnichov i náš skvělý zbrojní průmysl), aby dosáhl toho, že zatímco kolem nás bylo všechno rozbito (vzpomeňme Varšavu, Berlín, Vídeň atd), naše vlast vlastně, ač uprostřed Evropy, prošla válkou ve srovnání s jinými s naprosto minimálními ztrátami. Když navíc potom po válce uskutečnil návrh Chamberlaina na odsun Němců.
  Pokud chce někdo tahat do problému čest, mravnost a podobné kategorie nechť si vzpomene právě na Mnichov).
  Z tohoto hlediska je pro mě Dr. Beneš nejúspěšnějším politikem v období druhé světové války. Tím, že nechal vyhodit do vzduchu zadek protektora udělal nejméně stejně tolik, jako naši letci pro proradnou (z hlediska Mnichova) Velkou Británii.
  kdyžovšem si představím, jak by asi dopadl nájezd našich mladých historiků na uvedenou problematiku, hned si zase řeknu, že bude lepší, když se zachovají raději podle „nech, smělče, mrtvých spáti!“.

Přidávání komentářů není povoleno