Psí týden: Babišův šarm. „Oznámení“ na Růžičku. Hořkost s vůní šeříků

Napsal/a -pes- 17. dubna 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Jak to ten Andrej Babiš dělá, že je mezi lidmi tak populární?

V březnovém žebříčku oblíbených politků zpracovaném agenturou STEM za sebou opět nechal politiky všech ostatních stran, včetně premiéra Sobotky a mnoha v médiích často vystupujících ministrů. HlídacíPes.org zajímalo, kdo šéfovi ANO a ministrovi rezortu, který mezi lidmi zpravidla příliš populární nebývá, pomáhá vytvářet tak úspěšný image. Výčet novinářů, které se Babišovi podařilo získat do svého týmu, je skutečně impozantní. Pokud jste jej nezaznamenali, nenechte si ujít.

Co Vám dál možná na stránkách HlídacíPes.org v uplynulém týdnu uniklo

  • Srdce nejednoho novináře (tedy z těch, kteří zatím stále působí v médiích) se ve středu zatetelilo radostí. Kdosi podal – pár týdnů před zahájením hokejového šampionátu v Praze – trestní oznámení na reprezentačního trenéra. A hned bylo o čem psát. „Kauza Růžička“ se leckde dostala na přední místa mezi zprávami. Co to vlastně některá média tak „nadchlo“, si můžete přečíst zde.
  • Právník Aleš Rozehnal v této souvislosti navíc míní, že – právně vzato – v Růčičkově případě nelze hovořit o korupci či braní úplatků (výrazy, jimiž se část médií hemžila). Chybí zde podle něj totiž jedna důležitá podmínka, která by k takovému obvinění opravňovala. Více se dozvíte zde.
  • Již více než rok uběhl od chvíle, kdy Vratislav Mynář zažádal o prověrku na stupeň přísně tajné a veřejnost dodnes neví, zda jeden z nejbližších spolupracovníků prezidenta Miloše Zeman představuje či nepředstavuje pro tuto zemi bezpečnostní riziko. HlídacíPes.org se pokusil zmapovat jeho podnikatelské aktivity, tedy to, čím se NBÚ při prověřování mimo jiné zabývá. Mynář toho už stihl opravdu docela hodně. Přehledného „pavouka“ najdete zde.
  • Geneticky naprogramované plodiny už běžně využívá prakticky celý svět. S výjimkou Evropy. Proč se jich starý kontinent bojí? Shrnout důležitá Pro a Proti se ve svém textu pokusil zemědělský analytik Petr Havel.
  • Blíží se kulaté výročí konce druhé světové války, prezident Zeman si jej jede připomenout do Moskvy a Adam Drda si klade otázku, zda mají Češi Rusům zač projevovat vděčnost. „Zpochybňovat statečnost a odhodlání vojáků z Východu by byla hloupost, koneckonců to snad nikdo soudný ani nedělá. Je však pravda, že si část Rudé armády počínala na území Československa jako v kolonii, v níž neplatí právo, nýbrž libovůle dobyvatelů.“ Více najdete zde
Pop-up mobil Mobile (207451)
ReklamaSMR mobil článek Mobile (207411)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
ReklamaSMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

ReklamaSkyscraper 2 Desktop (211796-4)