Psí týden: Agrofert je zplnomocněm prohlásit. Běsy minulosti a tuzemští mluvčí putinovského Ruska

Napsal/a Ondřej Neumann 22. srpna 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Andrej Babiš je prvním vicepremiérem vlády, druhým nejbohatším českým občanem a nejsilnějším mediálním magnátem. On sám disponuje informacemi, které mu mohou závidět i tuzemské tajné služby. Jeho média soustavně pracují s úniky z vyšetřovacích spisů týkajících se jeho obchodních i politických oponentů. V druhé polovině končícího týdne se přesto rozhodl hrát roli obecního otloukánka.

  • Ve čtvrtek krátce po poledni vydal mluvčí Agrofertu toto prohlášení, ve kterém si postěžoval na údajnou nepřátelskou mediální kampaň živenou úniky z vyšetřovacího spisu. HlídacíPes.org o stížnostech  Agrofertu informoval v článku Babišův Agrofert si stěžuje na únik informací z vyšetřovacího spisu. Žalobce zůstává v klidu.
  • Babišův Agrofert po dlouhých měsících mlčení ke kauze Agrotec zvolil třaskavé načasování. S prohlášením přišel jen pár hodin před jednáním předsednictva Bezpečnostní rady státu. Na něm se mělo hrát o osud ministra vnitra a druhého muže ČSSD. Při té příležitosti jsme se podívali na jeho byznysovou, politickou i studujní minulost. Výsledkem je článek a „pavučina“ Milan Chovanec: Prodejce nábytku, rychlostudent z Plzně, dnes ministr vnitra v problémech.
  • Bezpečnostní, politický i mediální rozruch kolem České pošty a v ní proudících miliard odsunul stranou zájmu mainstreamových titulů i tolik diskutovanou elektronickou evidenci tržeb. HlídacíPes.org byl výjimkou. Více se dočtete v materiálu Kdyby Babiš důsledně vymáhal pokuty od firem, EET by nepotřeboval.
  • Zatímco se vládní koaliční partneři kočkují kvůli poště, po moci toužící populisté se dál vezou na vlně obav z masové migrace do Evropy. Na co sází a v čem jsou podobni nacistům a komunistům si přečtete ve skvělém rozhovoru se spisovatelem Lubomírem Vejražkou Konvička a spol probouzejí běsy minulosti.
  • Stranou nemohlo zůstat ani výročí 21. srpna 1968. Již před několika měsíci jsme jako první publikovali nová zjištění českých historiků. Ti spočítali, že invaze „spojeneckých vojsk“ si do roku 1991 vyžádala přes 400 československých životů. Je nám ctí, že jsme tím inspirovali kolegy například z Lidových novin či serveru Echo24. Ke zjištěním jsme se vrátili zde.
  • Mnozí v Rusku dnes stažení vojsk ze středu Evropy po roce 1989 zjevně litují. A snaží se škodit alespoň pomocí mediálních masáží. Třeba takový server Sputniknews, dříve Hlas Ruska. A kdo pro ruský server vytváří obraz současného Česka? Dočtete se v článku Hitparáda mluvčích ruské propagandy v Česku. Vede KSČM, Hájek a Bartoš.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)