Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Facebook Miloše Zemana,

Projev Miloše Zemana na Albertově 17.11. 2015 v devíti větách

… před pečlivě přefiltrovaným publikem na akci pořádané hnutím Islám v České republice nechceme. HlídacíPes.org již tradičně nabízí souhrn, který šetří váš čas, případně i nervy.

 • Tento národ si zaslouží, aby si vládnul sám a aby mu nikdo, opakuji nikdo, z vnějšku nediktoval, co má a co nemá dělat.
 • Nositeli manipulace jsou v dnešní době tři skupiny lidí: ti, kteří se prohlašují za hodnotové vůdce, za vůdce veřejného mínění a úplně nejstrašnější označení jsou tvůrci veřejného mínění.
 • My nejsme těsto, nejsme plastelína, my všichni, kteří jsme se tu dnes sešli, se snažíme myslet samostatně.
 • Je zapotřebí tolerance vůči odlišným názorům, opačný názor nesmí být umlčován a označován různými nálepkami nebo dokonce nadávkami jako je extrémisté, xenofobové, islamofobové, rasisté nebo fašisté.
 • Nálepka či nadávka není argument a prosazuje pouze myšlenkovou nedostatečnost těch, kdo ji vyslovují.
 • Argumentem není ani řev. Řev je projevem fašistů, projevem stáda, které se zde sešlo… minulý rok.
 • Velká většina migrantů jsou mladí, dobře živení muži a já se ptám – proč tito muži nebojují za svobodu své země proti Islámskému státu?
 • Hlas prezidenta republiky má být hlasem národa, nikoli hlasem médií, nikoli jejich mediální troubou.
 • Udělejme vše pro to, abychom i nadále žili ve svobodné společnosti, kde si budeme vážit rozdílnosti svých názorů, kde budeme diskutovat, argumentovat a nebudeme podléhat vymývání mozků.

Poslanec Marek Černoch, entomolog Martin Konvička, senátor Jan Veleba, prezident Miloš Zeman a spol. poté v přímém přenosu České televize zapěli státní hymnu.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

10 komentářů

 1. J.Němec napsal:

  Podle našeho prezidenta by se mladí muži měli nechat zabíjet. Dnes by je už zabíjeli ruské bomby a dopadli by jako Čečenci nebo Ukrajinci. Kdo by přežil, Kadyrov by ho už vyškolil.
  Náš národ Zeman rozdělil a zničil o co se naši mladí v listopadu 1989 pokoušeli. Putin se svou propagandou může jásat. Už má napůl staronovou gubernii. Lži a neschopnost Francie nás asi dorazí. Každá domluva s Ruskem v politice je něco za něco. Bojíte se válečných chudáků ? tak vypadněte odkud jste přišli. Mezi slušné sebevědomé Evropany nepatříte. Listopad 2015. Přeháním?

  • český maloměšťák napsal:

   “ Vám“ národ naštěstí nepatří.
   Pokud se cítíte být rozdělen – Váš problém. Nechápu ale , proč s tím lezete na veřejnost, zajděte s tím k doktorovi.
   Hezký den.

  • Petr Homoláč napsal:

   Zeman ukradl studentský Albertov a věnoval ho exotům typu Konvičkových antiislamistů po Velebovy exkomunisty. Jakoby se nacisté vrátili do Osvětimi a udělali si tam soukromou oslavu jak jsou dobří.
   A všichni kterým se to nelíbí jsou navíc Zemanem nazváni veřejně v den státního svátku stádem.
   Tragikomická figura ješitného a zlomyslného staříka, prochlastaná že nemůže sama ani chodit. Zcela pod vlivem jeho ruských sponzorů, kteří nechutnými způsoby známými z Ukrajiny, Gruzie, Podněstří a jinde se snaží obdobně rozvrátit každou demokracii.

 2. Vladimír Prokeš napsal:

  Je katastrofou tohoto národa, když se připomínka výročí 17. listopadu uskutečňuje pod heslem „Ať žije Zeman“. Jak může Zeman, který tvrdí, že byl přímo uprostřed dění v tom listopadu, vedle sebe snést bývalého komunistu Velebu, který byl ještě toho 17. listopadu 1989 velmi aktivním nomenklaturním komunistou. Připadá mi to, že příští rok už si ti studenti, kteří to v tom listopadu vlastně rozfofrovali ani nelíznou a vzpomínku si přivlastní jako svou Zeman se voji partou.

  • český maloměšťák napsal:

   Katstrofou byly horší věci, než je nějaké shromáždění. Zbytečná hysterie.
   Bývalého komunistu měl Havel vedle sebe za premiéra, také nomenklaturního komunistu. A nejen jeho (Dlouhý, Kočárník atd. ) . Obchodní spojení Junek – Havel je také zajímavé….a přeci se nepíše a nepsalo o “ katastrofě národa“.

   • Josef napsal:

    Vy už ani namícháte hrušky a jablka. Vy mícháte ořechy a brambory.

    • český maloměšťák napsal:

     Chápu Vás, vždy když nějakému členu stáda sáhnete na jeho ikonu, tak užije takovýchto “ argumentů“ ad hominem, tak byl tomu zřejmě naučen, tak byl instruován.
     Já naopak užil informace tak, jak se má užívat – kdy rozdíl, porovnání je informací. V tomto případě porovnání těch, kdož tomu kterému prezidentovi stáli po boku. Jistě uznáte , že premiér (karierní a manifestní „komunista“ Čalfa) se má k dělbě moci ve státě mnohem významněji než jeden z mnoha zákonodárců, v tomto případě senátor Veleba. Pokud ne, tak to pak je problém ve Vaší hlavě, tedy mimo mé možnosti – jak věc napravit.
     Stejně tak lze pak posuzovat i obchodní vztah Junek – Havel, kdy došlo k směně majetků poměrně významné výše, mezi prezidentem a bývalým komunistou a zřejmě dokonce i agentem StB.
     Jak by se Vám líbilo, kdyby Zeman prodal Velebovi podobně významný majetek, kterýžto by ještě před několika lety vlastnil stát, údajně to za přemrštěnou cenu ?
     Opět jde tedy o informaci – o uvažování metodou srovnání, kdy Veleba i Zeman vycházejí z tohoto coby kladnější osoby, celou eticko -logickou podporu tomuto mému tvrzení zde rozvádět nebudu, stejně byste ji odbyl jen nějakým útočným žvástem , „argumentem“ ad hominem.
     Pozn. Čalfa dokonce prý dojednával obchod mezi Havlem a Junkem , viz tetka Wiki : https://cs.wikipedia.org/wiki/Mari%C3%A1n_%C4%8Calfa…což situaci ještě více zdůrazňuje, jak byla nastíněna, v výše zmíněné informační hodnotě.
     ————————————-
     Nejsem islamistou, neuvažuji v dichotomii “ naši skvělí hoši“ a “ jejich hnusní grázlové“, připadá mi to směšné, ohavné a nebezpečné. Mělo by jít vždy o kritické zkoumání, čemuž samozřejmě např. idolatrie brání. Ale jak tvrdím výše – nepřekvapuje mě to, mnoho myslá mnoha lidí dlí stále někde ve způsobech vnímání a hodnocení reality tak, jak si ji vyhodnotil příslušník tlupy hominidů někde v dálném pravěku. Je to součástí lidské přirozenosti.

 3. český maloměšťák napsal:

  Ostudné vystoupení, korunované falešným krákáním Černocha.
  Ovšem na druhé straně – pořád mmohem menší nakládačka demokracii než např. byla a je klausmafiamnestie, na kterou se tak jaksi v té antizemanovské hysterii pozapomnělo, že….ba co více, dotyčný opět poskakuje po ponurém jevišti zvaném česká politická scéna a rozdává svá moudra tu české vládě, jindy Evropské komisi, ondy zase vládě USA. To je nefalšovaná tragoška (na druhé straně je třeba mít na paměti, že „Je suis Klaus“ )!
  Pořádají se alegoristické průvody, udělují se karty, mediální dehenestace prezidenta Zemana připomíná někdy štvanice jak za Horákové či za McCarthyho …ale CO hrozného, ve faktickém, nikolivěk pouze symbolickém vyjádření své moci Zeman za svého prezidentství vlastně provedl – aby to bylo možné vůbec jen porovnat např. s klausmafiamnestií ? Nejde zde o záměrnou fašizaci davů ? S využitím odkláněcí metody, kdy skutečný nepřítel je nahrazen symbolickým, kdy do Zemana je inkorporováno veškeré společenské a individuální zlo ? Cui bono ? Vyžírkům, korupčníkům, oligarchům ši justiční mafii může takovéto kvazi společenské pseudohnutí pouze přijít vhod….

  Pan Konvička působil dojmem jakési takové zvláštní, přitažlivé ošuntělostí…kde už jen jsem to viděl, v kterých že to dokumentech – týkajících se Německa mezi dvěma světovými válkami ? Nu co, však on se otrká, časem mezi ně zapadne až po své netopýří uši.

  S docela zajímavým článkem k tématu vstoupila aktualně :-D)) do privatizované části veřejného prostoru paní Jana Hamplová, článek se jmenuje “ Chcete-li si pamatovat listopad 1989 živý, nesmíte jej vidět v rakvi“. Je tam v kostce či v náznacích téměř vše, co se asi tak dá sdělit – v nehysterizující rovině.

 4. Tónem Lakatoš napsal:

  DOBRỶ DEN S TĚMI VĚTAMY NAPROSTO SOUHLASÍM A TAKY JSEM PŘEMỶŠLEL O TOM ŽE KDYŽ MÁ NĚJAKÁ ZEMĚ VÁLKU PROČ Z NÍ UTÍKAJÍ LIDÉ.VŽDYŤ STRÁCÍ VŠECHNO V ŽIVOTĚ .KDEKOLIV BUDOU BUDOU ZRÁDCI SVÉ ZEMĚ .JE TO HROZNÝ.JÁ BYCH TAKOVÉTO LIDI NECHTĚL VŮBEC POZNAT.VŠICHNI VE SVĚTĚ ZA POSLEDNÍCH 20 LET PROŽILI VE SVỶCH ZEMÍCH HROZNÉ VĚCI A ZŮSTALI JIM ČEST A SVOBODA PATŘÍ.HEZKÉ VÁNOCE.

 5. petrph napsal:

  Takový souhrn v několika větách vlastně nemá smysl. Protože-on totiž prezident neřekl vlastně vůbec nic důležitého aby se to „muselo “ lidem v souhrnu překládat. Nevyhlásil vyjímečný stav, ani mobilizaci, ani novou vládu, dokonce nás ani v něm nezaprodal Rusku.
  Učel toho projevu byl vlastně jen ten aby bylo řečen na tribuně při akci státního svátku, nic víc. Několik vznešených slov o národu a zbytek vata. Tak to bylo vždycky-ani Havel toho nedokázal obvykle lidem v podobných projevech říct víc.
  A vědecky zkoumat takové nic, to bychom se vlastně vraceli k bolševickému „studiu klasiků“ a vyvozovat z toho kdo ví co..

Přidávání komentářů není povoleno