Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
screenshot ivysilani.cz,

Projev Miloše Zemana k 28. říjnu v sedmi větách

Jako už tradičně šetří HlídacíPes.org váš čas a vzhledem k pokročilejšímu stadiu prezidentského mandátu možná některým z vás i nervy. Zde je stručný přehled toho, co ve svém projevu u příležitosti státního svátku 28. října a předávání státních vyznamenání řekl prezident Miloš Zeman. A vlastně i toho, co neřekl.

 • Během prezidentovy řeči nezaznělo jméno Jiřího Bradyho, a to ani jako oceněného, ani v jakékoli jiné souvislosti.
 • „Společnost můžeme do určité míry připodobnit ke stromu.“ Ke svému oblíbenému tématu z doby pobytu na Vysočině se Zeman vrátil, když popisoval společného jmenovatele letošních oceněných. Jsou to podle něho „tradice a kořeny“, loni oceňoval statečnost a odvahu.
 • „Revoluce požírá své děti. Ale je to ještě horší. Revoluce na některé své děti zapomíná.“ Autorský Zemanův citát, tzv. bonmot, odkazuje k „jednomu ze strůjců“ Sametové revoluce, před třemi lety zesnulému, prý pozapomenutému Valtru Komárkovi.
 • Tradicí, o které se příliš nemluví, je podle prezidenta tradice baťovského podnikání. Baťa prý své zaměstnance nenazýval zaměstnanci, nýbrž spolupracovníky, což prezidenta dovedlo k oceněnému odborovému předákovi mladoboleslavské automobilky Škoda.
 • Vladislavský sál byl zaplněn, a to navzdory neúčasti politiků z ODS, KDU-ČSL a TOP 09 nebo rektorů vysokých škol. Aktuálně.cz uvedlo, že do sálu byl  naverbován placený kompars z hradních kustodek. Nejvýraznější šaty v barvě bordeaux měla bývalá televizní a rozhlasová reportérka Alexandra Nosková, která se už slávy samozřejmě účastnila v barvách Hradu a svého manžela, kancléře Vratislava Mynáře.
 • „I velký politik se někdy může mýlit.“ Miloš Zeman touto větou nemluvil o sobě a překvapivě ani nenásledovala omluva za peroutkovskou kauzu. Jen si otevíral cestu ke kapitole „tradice křesťanství“ připomenutím sporu mezi TGM a historikem Josefem Pekařem.
 • „Málokdy se stane, že úspěšní diplomaté bývají oceňováni, že, pane ministře zahraničí?“ Lubomíru Zaorálkovi se dostalo cti být terčem jediné, a ještě mlhavé připomínky k aktuální politické situaci a stavu vládnutí. Ano, Miloš Zeman by Lubomíra Zaorálka do své vlády nevzal.
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

29 komentářů

 1. Bubo napsal:

  V článku sděluje autor svůj nenávistný názor jen aby projev zesměšnil. A není to 7 vět, ale 7 odstavců. Autor neumí pro svou averzi k právoplatně zvolenému prezidentovi ani počítat?
  Jsem jiného názoru jak na pana Brodyho, tak na celou šaškárnu pražské umělecké kavárny, která odstartovala další propagandistickou kampaň, když jí ani prolhaná média nestačí.

  • Jarmila napsal:

   Správně. A ještě bych dodala, že potřebujeme klid na práci. Rozvracet republiku si nedáme, čest.

   • petrph napsal:

    No to víte, jestli chceme někdy dohnat Západ, tak potřebujeme klid na práci i za kapitalismu.

  • nováček napsal:

   Buďte k autorovi tolerantní, má právo na svůj názor. I já si osobuji právo na svůj názor, který je ale zcela odlišný. Já si myslím, že projev prezidenta Miloše Zemana byl excelentní a v dané situaci, vyvolané kauzou Brady, podivuhodně neutrální, bez jakýchkoliv uštěpačných poznámek vůči mnohým, kteří by si ty poznámky tentokrát opravdu zasloužili. Miloše Zemana jsem volil jen jako rozumnou alternativu proti panu Karlu von (zu) Schwarzenberg, Zemana jako člověka totiž nezbožňuji. Když jsem si při prezidentově projevu představil, co by bylo včera 28.10.2016 večer ve Vladislavském sálu ke slyšení, kdyby na Zemanově místě byl zmíněný Karl von (zu) Schwarzenberg, tak jsem opět pocítil silnou spokojenost se svým přístupem k volbě prezidenta. Ještě poznámka ke kaze Brady : Informace z kanadské ambasády o tom, že neobdržela žádné oznámení o udělení vyznamenání kanadsdému občanovi Jiřímu Bradymu, jak požaduje kanadský zákon, podivuhodně není bráno v úvahu a není komentováno médii, zřejmě proto, že jednoznačně usvědčuje ministra Hermana ze lži. Není možné aby bylo staženo udělení vyznamenání, když to vyznamenání nebylo nikdy uděleno. A kupodivu, se také novináři nesnaží zjistit jak to bylo s telefonáty pana a paní Bradyových.

   • petrph napsal:

    Jo, taky jsem tu informaci na Parlamentních listech zaznamenal. A žádné z takzvaně oficiálních médiích jí pro jistotu nepřevzalo. Mimochodem docela by mne zajímalo co budou dělat kanadské orgány když Brady dostal to vyznamenání od našeho Parlamentu (a předávál mu ho tuším náš premiér). No, asi mu jím neveznou, ani ho nepotrestají, jenom si halt řeknou že ti Češi (rozumějme jeho státní orgány a elity) jsou pěkní primitivové, kteří se vůbec v diplomatickém mezinárodním styku nezajímají o zákony ostatních států (tedy kromě Brusele). COž bude mít pro nás horší dopad než tam omluvenka pro Čínu…

    • Karel Novotný napsal:

     To je zajímavé, pokud nějakou informaci přinesou POUZE Parlamentní listy, tak to neznamená, že se pravděpodobně mýlí nebo něco dezinterpretují, ale že VŠICHNI OSTATNÍ jsou špatní. Už začínám fenoménu „Nikdo nám nediktuje, o čem smíme lhát“ rozumět …

     • petrph napsal:

      Špatní? Já jsem nenapsal že špatní, já jsem pouze konstatoval že tuto dosti důležitou informaci nezveřenili. Jistě tak udělali z nejlepších důvodů, že?? 🙂

   • jeden.hlas napsal:

    Přebíráte informace podle toho, jak vám zapadají do vašeho vidění světa, pan Brady má i české občanství, žádný souhlas kanadské vlády nepotřeboval..

    • petrph napsal:

     To je právě špatný právní výklad. Právě naopak, vzhledem k tomu že pan Bradly má i kanadské občanství, musí dodržovat i pro něj platné kanadské zákony. Jo, mimchodem pravě i proto že v Kanadě trvale žije, a k nám si zalítl jen na návštěvu a pro vyznamenání.
     Ony už mu to u nich doma jejich úřady vysvětlí.

 2. Zuzana napsal:

  Je smutne, koho povazujeme v nasi republice za vyvolene
  a za VIP . Vzdy jsem si myslela, ze jsou to lide, kteri jsou moralne na vysi, jsou spravedlivi, vedi o cem hovori a ne jen papouskuji co nekde slyseli, jsou vzdelani ci moudri svou profesni a zivotni zkusenosti.
  Oni rozdeluji spolecnost, jen proto. aby jako male deti dokazali, ze maji pravdu. Tito preferovani lide urazeji ty, kteri jiz neco pro spolecnost, pro narod udelali.
  Dekujeme Vam za zabavu, kterou nam davate, ale ted prave po hubenych letech potrebuje rep. neco vice.

 3. Němec napsal:

  Někde jsem zahlédl vyjádření Klauze st. k projevu prezidenta Zemana. Prý to byl dobrý projev, SKORO JAKO JEHO , když byl prezidentem on.
  Ale nechápu obhájce našeho prezidenta s tvrzením, že byl právoplatně zvolen. Už při volbách se vyskytovaly informace, že byl zvolen nepravdou, za cizí peníze a jako bezpečnostní hrozba. Už tenkrát nějaký pan Urban upozorňoval, že Zeman je bezpečnostní hrozba. A to se dnes potvrdilo a myslící lidé proti tomu protestují. Sice pozdě ale přece. Že to nevadí našim bezpečnostním službám nebo generalitě je záhada. V Turecku nebo Rusku mají jiný pořádek.

  • petrph napsal:

   Ono je to poměrně snadné, víte. Jistě že smíte namítat že byl „zvolen nepravdou (tj.nějaké podvody při volbách, za cizí peníze (tedy mimo svůj volební fond,,) atd. Což tedy příslušné kontrolní a soudní orgány prošetřují a pokud by to byly důvody prokázané a závažné (z hlediska ovlivnění voleb), tak potom by mohly výsledek oné volbu zrušit.
   Ale pokud z těchto důvodů výsledek voleb oficiálně zrušen nebyl, tak jste povinen uznávát Zemana jako právoplatného prezidenta.

  • nováček napsal:

   Kterou tu nepravdu myslíte? Tu, když kníže Karl von (zu) Sschwarzenberg tvrdil, že Zeman schválil privatizaci MUS a na dotaz kdo tu privatizaci dokončil pravil kníže, že to byl předseda vlády Tošovský, a na odpověď, že Zeman nasoupil do vlády až po Tšovském jen cosi kníže zabručelo, že má asi špatnou informaci. Bylo to na NOVĚ, při posledním střetnutí kandidátů druhého kola.

   • nováček napsal:

    Opravy… Schwarzenberg …; … nastoupil …, … Tošovském, jen …

 4. špaček napsal:

  Kdo zalže jednou kdo zradí jednou, zalže i zradí podruhé!!!!! A navíc mu to už ani jako lež či zrada nepřipadá!!!

  • petrph napsal:

   Mimchodem, asi to nevíte, ale docela hloupě opakujete právě bolševická hesla..

   • Josef napsal:

    Vidím, že ta bolševická hesla ovládáte velmi dobře. Dostala se vám opravdu do krve. Já si ta bolševická hesla zdaleka tak dobře nepamatuji, i když se nám je snažili vtloukat do hlav už od základní školy.

 5. Jan napsal:

  Výkřiky darebáků, kteří docílili svého společenského postavení díky nepřátelským akvizicím, nikdy nezdaněným zdrojům a zfušovaným veřejným zakázkám jako jsou pánové Valenta, Horáček, Sekyra (s jeho guruem Halíkem) atd., jsou urážkou naší vlasti. Naprosto nepochopitelným jevem jsou vystoupení jejich ideových podporovatelů-polozapomenutých zoufalců, kteří tuto zemi přivedli k mravnímu rozkladu a způsobili ji nemalé hospodářské ztráty. Především je dnešní mládež s I- podem v ruce schopna si učinit úsudek naprosto o všem do pěti vteřin, aby vykonala stafáž na Staromáku či Václaváku dle toho, jak se komu hodí. Nerespektování volby většiny je další urážkou, a to již samotného principu demokracie. Kam se hrabou bolševici!

 6. petrph napsal:

  Taková stručnost není na závadu. Docela zajímavé by bylo kdyby se použila i na argumenty Zemanových oponentů. Například stručná informace že Zeman odmítl dát vyznamenání strýčkovi pana ministra by asi takovóu díru do světa neudělala:)

 7. Němec napsal:

  Ostuda, kterou si Zeman způsobil hnusným chováním k velmi starému člověku, který si prošel v životě ohromným utrpením, bude zapsána do historie našeho státu.
  Zeman přijal podporu, peníze například od politika Palase, který snad dodnes nevysvětlil svůj příjem. Tak jsme to slyšel v rozhlase pře volbami. Buď chceme právo a pořádek a nebo ať nám tady vládnou cizí tajné služby s loutkou na hradě a my nemusíme chodit k volbám. Lid se oblbnout dá lehce.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Buď chceme právo a pořádek … Zdá se, že už nastala druhá z těch alternativ, které uvádíte. Nemusíme a ani nechodíme k volbám, na př. vítězné ANO (majitel Andrej Babiš) nezískalo nikde více než necelých 8 % hlasů voličů zapsaných ve volebních seznamech, což znamená, že více než 92 % těchto voličů si přálo něco jiného, než vítězství ANO. Myslíte, že opravdu chtěli, aby nám tady vládli cizí tajné služby s loutkou na hradě?

   • Josef napsal:

    Těm lidem, kteří k volbám nepřišli je to bohužel nejspíše jedno, zda nám budou vládnout cizí tajné služby prostřednictvím své loutky na Hradě. Což je patrně ta úplně nejhorší varianta.

   • Josef napsal:

    Ještě jeden dodatek. Vám pane Oskare hanáku z Hané to nejspíše jedno není. Vy jste soudě podle vašeho příspěvku pro. To není ta nejhorší varianta. O vás alespoň vím, že si na vás musím dávat pozor.

    • Oskar (hanák z Hané) napsal:

     Pozor? A to jako proč? Snad ne proto, že mně ty „cizí tajné služby“, ať od dřívějších kamarádů z východu, nebo od současných ze západu, jako vládci vadí? A to velice.

     • Josef napsal:

      Chcete tu snad tvrdit, že tu loutku na Hradě ovládají ze západu? To asi ne. A které tajné služby se snaží zasahovat do politického dění u nás je vidět téměř na všech diskuzních stránkách, včetně této.

 8. Němec napsal:

  Můžeme být klidní, viník všeho zla pan Herman se našel. Teď jen vymyslet jak ho vyhodit z vlády a lidem vymyslet nějakou věrohodnou bramboračku, kterou rádi slyší. Každý kandidát na nového prezidenta by byl lepší než provokatér Zeman ale pro svoji slušnost těžko zvolitelný. Ale jako volič ODS si dovolím tvrdit, že s panem Babišem by prohrál až by se musel stydět. Nerad to píši, protože dovedu velmi dobře předvídat a nerad něco prozrazuji. Zase bude krásný svátek.

  • petrph napsal:

   Jenomže, když se nad tím zamyslíte, ono je to právě naopak. Byl to ministr Herman, kdo jednal v rozporu se zájmy tohoto státu, a tu nejmenší zdopovědnost bych viděl v tom kdyby mu premiér doporučil demisi..
   Což tedy bohužel nepůjde, protože právě díky oné mediální bramboračce z druhé strany je z Hermana ikona národa, a z vlády velezrádci.. Jak snadné, stačilo napsat pár správných titulků, že?
   No a ještě k té druhé větě „..Každý kandidát na nového prezidenta by byl lepší než provokatér Zeman ale pro svoji slušnost těžko zvolitelný“ je naprosto nelogická. Jestli se někdo hlásí jako kadidát do volby prezidenta, tak by měl mít alespň nějaké politické předpoklady že zvolen být může. Udělat to bez toho, jenom „natruc Zemanovi“ a pak ze sebe dělat po porážce morálního hrdinu, to by byl sakra drahej špás bratru za 20-30 milionů :))

   • Karel Novotný napsal:

    V čem jednal Herman v rozporu se zájmy státu?! Že na vrhl na vyznamenání svého příbuzného? Že se sešel s dalajlámou? Na Slovensku se s dalajlámou sešel i Kiska!
    Že média nestojí na straně Zemana je fakt, stejně, že ho i jeho mluvčího budou chytat při každé lži, ale to je jejich práce …

Přidávání komentářů není povoleno