Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.

Proč je kolem Babiše tolik lží, zhuntovaná pověst Sobotkovy vlády a na co si na Hradě hrají Miloš s Alex

PSÍ UŠI. Stalo se tu v posledních dnech jakousi nevítanou normou poukazovat na jakási podezření kolem místopředsedy vlády Andreje Babiše. To ale přátelé není možné, toto. Tuto destrukci pokrokové morálky je třeba zastavit všemi prostředky, kdo ví, komu to slouží (Kalouskovi). A když říkáme všemi prostředky, myslíme tím i za cenu, že teď půjdeme a panu majiteli hnutí ANO sami poděkujeme. Však je za co.

 • Tak především je tu konečně jasný důkaz, že Andrej Babiš není jako ostatní politici. Ti by se všelijak vykrucovali, mlžili, však si vzpomeňme třeba na Stanislava Grosse, jakými nesmysly o křišťálu byl schopen obhajovat, že mu peníze na byt přinesli v igelitce. Babiš na to jde přímočaře.

„Čím víc toho zveřejňuju, tak tím stále přicházejí nějaké lži.“
(ministr pro boj s větrnými mlýny Andrej Babiš, 16. března 2017)


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • No a je to. Pak je tu další dobrá zpráva, za jejíž vyjevení děkujeme právě probíhající operetce. A totiž zpráva o důvěryhodnosti a dobré pověsti vlády Bohuslava Sobotky.

„Pokládám za nezbytné, aby člen vlády, která ve své politice klade velký důraz na boj proti daňovým únikům, podvodům a šizení státu, nebyl sám podezírán z toho, že používal neférové, nebo dokonce nezákonné praktiky k tomu, aby se vyhnul placení daní. Podobná podezření poškozují nejen pověst ministra financí, ale dobré jméno celé naší koaliční vlády.“
(předseda vlády Bohuslav Kobra Sobotka, 16. března 2017)

„Pokud někdo poškozuje dobré jméno vlády, tak je to pan Sobotka, který tady vůči mně vede kampaň od krajských voleb. Pokud on vůbec může mít dobré jméno po tom, co tady předvedl za 21 let v politice.“
(ministr svých financí Andrej Babiš, 16. března 2017)

Srovnáním těchto kontradiktorních výroků docházíme k prostému závěru, že pověst Sobotkova kabinetu stojí za starou bačkoru, a to ve všech v úvahu přicházejících kombinacích. Tedy ať už lže Sobotka, Babiš, nebo oba, je to vláda lhářů. Předpoklad, že by nelhal ani jeden, prakticky vylučujeme. Ale hypoteticky: pokud oba mluví pravdu, nejde o vládu lhářů, ale podvodníků. To je taková druhá varianta.

 • Pak je tu vlídná tvář, kterou miliardář Andrej Babiš ukázal lidem, kteří nejsou na pracovním trhu tak žádaní, nemají dostatek zkušeností nebo jim to prostě nejde tak jako jiným. Jak ostatně nedávno sám naznačil ve svém projevu na pracovní poradě národního podniku Agrofert, odštěpný závod ANO 2011, Babiš je vlastně takovým Tomášem Baťou současnosti, jen my blbci jsme to ještě nepochopili.

„Je to chyba účetní, majetkové přiznání dělala poprvé.“
(blahosklonný miliardář o své zaučující se podřízené, 14. března 2017)

Ta představa, jak miliardář dává své daňové přiznání stamilionových příjmů zpracovat paní, co právě vylezla z kurzu jednoduchého účetnictví nebo se rekvalifikovala z plničky koblih marmeládou z kuřecího separátu, ta je na samostatný díl Osudových okamžiků. Nebo Třinácté komnaty. Nebo Ano, šéfe. Prostě takového toho pořadu, během kterého se mluví sprostě a na konci všichni pláčou.

 • Kauza má rovněž kladný vliv na prezidenta Miloše Zemana, který jinak na Hradě nudou chřadne, tím spíš, že nebude mít teď rok pořádně co na práci, když nepovede žádnou kampaň. Tak alespoň vymýšlí nová ustanovení Ústavy, týkající se například odvolávání ministrů.

2017-03-17 (2)

„Pan premiér Sobotka by se nejdříve musel dotázat Andreje Babiše, zda může odvolat Andreje Babiše.“
(důchodce Miloš Zeman v rozhovoru s manželkou svého kamaráda Vráti při hře na prezidenta a novinářku v reality show TV Barrandov, 16. března 2017)

To je fér. Takové změny Ústavy my si necháme líbit. Babiš byl u Zemana ve čtvrtek na návštěvě, a jak se oba státníci po jejím skončení vyjádřili, udělali za kauzou dluhopisů symbolickou tečku (viz přiložený obrázek).

 • Když jsme u legislativních návrhů, objevil se ještě jeden, revoluční. Ten vysvětluje, proč se ze země náhle vytratily nejen všechny protikorupční iniciativy, ale též všichni rezolutní orlové práva, co by pro nezdaněnou kabelku byli schopni vraždit. Nebo aspoň položit vládu. Změna nepozorovaně prošla parlamentem a leccos vysvětluje.

Zásada legality
(1) Státní zástupce má povinnost stíhat všechny trestné činy, o nichž se dozví.
za odst. (1) se vkládá se nový odst. (2) ve znění
(2) Výjimkou z této zásady je dočasné odložení zahájení trestního stíhání v případech, kdy se blíží volby a není zřejmé, kdo je vyhraje.

Závěrem lze říct zhruba toto: Je možné, že někdo někoho odvolá či jmenuje. Nebo taky ne. Pokud se do věci nevloží JUDr. Ištvan nebo policejní, dnes už vlastně celní plukovníci, budou na podzim volby. A pak to všechno snad na chvíli ustane. Nebo taky ne. Tak klidnou mysl.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

16 komentářů

 1. Tondach napsal:

  Dobrý …. a to tak, že velmi!

 2. Zuzana napsal:

  Uz dlouho jsem se tak nezasmala u cteni aktualnich politickych zprav z domova a ze zivota ministra svych financi, jako tady u tohoto clanku.
  Diky?

 3. David napsal:

  Sobotka mohl ještě zdůraznit, jaké obrázek vytváří o České republice u zahraničních investorů.

 4. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Jako obvykle i tentokrát pravdivé a vtipné, prostě skutečně vynikající.

 5. Marie Nováková napsal:

  „Čím víc toho zveřejňuju, tak tím stále přicházejí nějaké lži.“ Andrej Babiš. No jo, on je ten největší chudáček. Ale kdo ty lži sám plodí? Vždyť se v těch svých báchorkách ani on sám už nevyzná. Jsem zvědavá, jak celá ta kauza dopadne.

  • Weber napsal:

   Vypadá to tak, že A. Babiš bere hodiny asertivního chování u J. Čunka, ten měl opravdu výdrž srozumitelně vysvětlovat svoje příběhy tak dlouho, že mu je dodnes nikdo nevěří. Co se týká spolupráce v Sobotkově vládě, k tomu lze dodat jen tolik že nejspíše platí pořekadlo – co se škádlívá, to se rádo má!

 6. Vyskočil napsal:

  Ve světě musí být Babiš za nevýslovného a neschopného blbce.Takový dojem o něm vytváří naše veřejnoprávní i soukromá media.Jen tamní politologové chápou,že Babiš je pro zbytek politického spektra společnosti nepřijatelný.A děsím se toho,zda jsou to schopni vysvětlit strachem u nás politice účastných z jeho vysokého vítězství v parlamentních volbách.Že by pak prokázal nejen to,že je lepší v řízení státu,ale že by mu post premiera konečně umožnil zjistit,jak a za jakých podmínek si dosud počínaly vládnoucí garnitury.Drtivá většina má zastoupení v dnešním parlamentu.Proto ta jednota proti němu,proto to oblbování obyvatelstva škodlivým Babišem.Věřím,že jim to voliči na podzim v parlamentních volbách spočítají.

  • Tondach napsal:

   Ten úspěch Babiše není dán jeho dokonalostí, ale hlupostí voličů! Druhým důkazem jejich hlouposti je Zeman na Hradě…. a třetím je to, co jste napsal!

   • Jan napsal:

    A hloupý seš sám nakonac ty.

    • nováček napsal:

     I Němci zvolili v roce 1933 Hitlerovu NSDAP a jejího majitele Adolfa Hitlera za svého vrchního šéfa (kancléře). Tvrdit dnes, že všichni Němci, kteří ho tehdy volili byli hlupáci, není pravda, jen se nechali zblbnout jeho slovy o tom, že jenom on to myslí s národem dobře, ostatní lžou, že jenom on zajistí všem Němcům šlušný a spokojený život, ostatní (tam to tehdy byli Židé) je okrádají. I unás dnes slyšíme podobné projevy jednoho muže. Ty začínají : „Všichni lžou, všetcí kradnú …“).

     • nováček napsal:

      Dodávám : Sorry, jako…

     • Mat napsal:

      Ale on to s národem v Tvl době vážně myslel dobře, narozdíl od Božky Sobotkový

 7. Josef napsal:

  Novodobá česká historie jenastartována privatizacíe průmyslu ve které se zhaslo a zákonnost byla omezena.Tak to nastartoval guru privatizace V.Klaus.Dnes vyčítat A.Babišovi a podezírat jej z dańových podvodu je hodně zpozdilé.Realitou je skutečnost ,že naplnil státní kasu a snižuje zadlužení.Je podivné,ale logické co se nelíbí lidem jakými jsou pánové Kalousek,Fiala,Sobotka a další, je volební úspěch v minulých volbách hnutí ANO a je možné předpokládat tento úspěch i v letošních volbách a to je neodpustitelné.Tak se využívají revoluční deklarace sněmovny k ostrakizování a kriminalizaci p.Babiše a hnutí ANO.To jsou hraniční akty,které by neměly mít v mírových dobách demokratického státu místo.Je to memento,protože se staly.

 8. JituleD napsal:

  Úžasné, vtipné a bohužel pravdivé.

 9. PP napsal:

  „Ten vysvětluje, proč se ze země náhle vytratily nejen všechny protikorupční iniciativy, ale též všichni rezolutní orlové práva, co by pro nezdaněnou kabelku byli schopni vraždit. Nebo aspoň položit vládu.“
  I vy, Brute? Pak je ovšem Janoušek jen neopatrný řidič, Al Capone měl jen drobný problém s daněmi a Rath je pravděpodobně úplně nevinný. Po sto padesáté: tam nešlo o kabelku, ale mimo jiné o to, že Nagyová byla coby paní co ovládala premiéra a současně ji chyběly jakékoliv morální zábrany nebo elementární inteligence bezpečnostní hrozba pro stát. Někdo získává za ty samé služby domy a byty, hloupějším z kantýn stačí kabelky, šperky a kožichy. Současně platí, že protikorupčním iniciativám je zřejmě stejně jako dalším zasvěceným dobře známo, že to, co dělá Babiš, tu roky dělají jiní.

  • PP napsal:

   Podobně se mimochodem někteří probudili třeba u Bakaly, nebo Mostecké uhelné. Všichni to léta věděli, nic se nedělo. Najednou se to ovšem někomu hodilo. Teď se celkem logicky hodí sejmout Babiše, což si dotyčný samozřejmě za autoritativní vedení strany, dotace a nákup médií částečně zaslouží. Ale nedivte se, že se zrovna téhle kauze leckdo nediví.

Přidávání komentářů není povoleno